Duyuru

Collapse
No announcement yet.

nasıl yaparım?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• nasıl yaparım?

aracın sışındaki yan siyah plastik şeritlerin zamanla rengi değişti.. siyah olan şeritler, şuanda grileşiyo.. bunu için ne önerebilirsiniz? siyah sprey boya sıkmak aklıma geliyo ama olmaz diyolar.. plastik sprey boyalar varmış... sizin önerebileceğiniz, kendimin yapabileceği bişeyler varmı?aracım 98 model lacivert vectra.. sayenizde pasta cila işlemlerimi yaptım.. ama bu seferde bu çıktı.. ve gözüme batıyo... nasıl halledebilirim.. şimdiden herkese teşekkürler....

Ynt: nasıl yaparım?

siyah kaplamalardan yapıştırtabilirsin oraya hem belli olmaz hem daha şık görünür. (tavsiyem mat siyah )

Yorum

siyah kaplama derken, cam filmi gibi olanlardan mı? tavana falan yapılan değil mi?

Yorum

evet tavana falan kaplatılanlardan

Yorum

plastik parlatmak için ürünler var
          http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=2621.0

InsigniaTEAM

Yorum

merhabalar, eğer düzgün bir maskeleme yapabilirseniz plastik zımpara keçesi, bir tüp plastik astar ve 1 tüp vendor mat siyah sprey boya işinizi görecektir folyoları bir kaç defa denedim ama yıkamacılarımız kasap oldukları için dibine girince kalkıyor. boyama işlemini yaparken parfüm deodorant vs silikon içeren uçcu malzemelerin olmadığı bir yerde yaparsanız boya kusma riskini ortadan kaldırmış olursunuz, ayrıca tek katta kapatmaya çalışmayın boya akacaktır.2-3 kat yeterli olur. 2. bir alternatif de plasti dip plastik kaplama spreyleri astara gerek duymaz silikondan etkilenmez bozulduğu zaman tamiratı mümkündür uygulaması çok kolaydır maskele kapla 5 dk bekle maskeyi sök ve işlem tamamdır. bu da bir seçenek plastidipin bir diğer avantajı da dokunduğunuzda plastik hissiyatı vermesidir.

Yorum

Bu konular hakkında pek bilgim olmamakla beraber arkadasın bahsettigi siyah plastiklerin grilesmesinin sebebi pasta cila yaparken plastik kısıma temas etmesi olabilir mı? Benim aracıma deneme amaçlı göstermişlerdi az bisi plastik aksama değmiş orası hala geçmedi beyaz gibi duruyor
              1.3 cdti sport astra j (beyaz)

Yorum

evet aynen o şekilde yakıyor pasta vinil ve kavuçuk aksamları o yüzden pasta ciladan ön güzel bir maskeleme yapılması lazım

Yorum

Bence aracınız lacivert olduğu için lacivert reklam folyosu ile kaplayabilirsiniz.
                  Ben daha önce kırmızı bir arabamda kırmızı kaplamıştım.
                  Çok şık durmuştu.
                  Sadece bir öneri.
                  Eğer düşünmez iseniz çağrı beyin söylediği ürünleri tavsiye ederim.
                  Onu da beğenmez iseniz bir boyacı bulup söktürün ve yeniden boyayıp takın.
                  Oda güzel bir çözüm olur.
                  Insignia 1.6T Cosmo + Navi Paket - Metro Mavi 2011
                  Astra J 1.4 T Enjoy Active - Olimpik Beyaz 2013

Yorum

İşleniyor...
                  X