Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çimento tozuyla başım dertte..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Çimento tozuyla başım dertte..

şehrin büyümesiyle çimento fabrikası iyice yerleşim yerlerine yakınlaştı. g.earth'den kuşbakışı ölçtüğüm kadarıyla fabrikaya 1.4 km mesafedeyiz, adamlar filtre kullanmıyor heralde arabanın üstüne sürekli çimento tozu yapışıyor. artık neredeyse arabayı ayda bir sirkeyle yıkar oldum. wax da yeterli koruma sağlamadı yani yıkarken tozlar akıp gitmiyor.
    bu tozun yapışmasını önleyecek yada araba yıkarken temizleyebileceğim bir ürün varmıdır? artık bıtkınlık getirdi
    InsigniaTEAM

Ynt: Çimento tozuyla başım dertte..

sağlık bakanlığına şikayet et eğer filtre yoksa çevre bakanlığı ile ortaklaşa uğrarlar

Yorum

Aslında benim bildiğim ve kullandığım bir ürün var. "Wolf Chemicals The Mask" Bu ürünü uzun yolculuklardan önce sineklerin yapışma ihtimalinin olduğu bölgelere sıkıyorum ve kurumasını bekliyorum.Daha sonra hortumla su tutsan bile akıp gidiyor. Gerçekten etkili ve kullanışlı bir ürün. Türkiyede satışı malesef yok. Fiyatı da biraz tuzlu ama buna değiyor. Senin için bir çözüm olabilir ama biraz pahalı bir çözüm olur. Bütün aracı kaplayacağın için sanırım iki üç yıkamada bitirirsin bu şişeyi belki o kadar bile dayanmaz

Ürünün satıldığı adres reklam olmaz sanırım ,

http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=WOC-MASK-500

Bu da ürün hakkında bir video,

http://www.youtube.com/watch?v=IJycZjwIJKU#ws

Ürünün uygulaması da çok basit buradan bakabilirsin,

http://www.forumboyakoruma.com/showt...highlight=mask

Bunun haricinde temizlemek için ürünler elbette mevcut ama bu aracının boyasına veya koruman varsa ona ne derece zarar verir bilemiyorum. Kil denedin mi bilmiyorum ama onunla da zahmetli olabilir.
      2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

sağlık bakanlığının mailini bulamadım yarın telefon ederim yada bir hizmet binası varsa oraya bakarım

Eymen dediğin gibi pahalı ve geçici bir çözüm olur :/ yağmurda bile akıp gidiyormuş. ama böcek vs için iyi gerçektende bu vesileyle öğrendiğim iyi oldu ilerde alırım.
        bana en azından wax gibi uzun süre etkili birşey lazım, yada temizleyici bir madde

edit: bu kadar toza kil dayanmaz, uygulamaya da kol dayanmaz ihihi ama kil uygulamak bir bakıma faydalı olur, boya yüzeyi sürekli ipek gibi yumuşacık kalır ihihi
        InsigniaTEAM

Yorum

Sizin anlattığınız konuda arabanızın sürekli kirlenmesinden çok kendi sağlığınızdan endişe etmelisiniz. Arabanızın üzerinde biriken o çimento tozunu soluduğunuzdan emin olabilirsiniz.

http://95.0.241.10/184web/

Yukarıda verdiğim link Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi. Buraya fabrikanın insan sağlığı için önemli risk oluşturduğundan bahsedin yaklaşık 1 hafta gibi bir süre içinde yazılı bir cevap alırsınız.

http://bimerapplication.basbakanlik....plication.aspx

Bu linkten de Başbakanlık İletişim Merkezine konu ile ilgili şikayette bulunabilir, yine aynı şekilde 1 hafta gibi bir süre içinde şikayetinize yetkili kişilerce cevap verilir.

Yorum

mail attım umarım iyi bir sonuç çıkar, teşekkür ederim
            InsigniaTEAM

Yorum

(net ortamına eklediğim için benimle ilgisi bulunabilecek bilgileri temizledim)
              anladığım kadarıyla şikayetimden dolayı firma tekrar incelenecek ve bi sorun varsa daha önce yapıldığı gibi yine idari para cezası uygulanacağını söylüyor değil mi?
              zaten dilekçe halk sağlığı müdürlüğüne de gönderilmiş

InsigniaTEAM

Yorum

Hiç bir yerde doğru dürüst yaptırım yok ki? Ufak tefek cezalarla göz boyuyorlar.

2007 yılında 25.872.- TL
                2009 yılında da 31.062.- TL ce kesmişler
                Takriben bu yılda 50.000 TL ceza kesip işin içinden sıyrılacaklar.

İnsan sağlığını umursamıyor ve hiçe sayıyorlar.

Şöyle kapısına bir mühür vurup, çalışmasını engeleyeceksin ki bak bakalım o zaman.

Benim yaşadığım bir olayı da sizlere aktarmak isterim

Önceki hafta bizim bulunduğumuz yerdeki ULUS HALİ’nde son kullanma tarihi 08.08.2012 olan bir üründen birkaç tane satın aldım.

Tekrar aynı üründen almak için hafta başında gittiğimde ise son kullanma tarihi üzerinde tahrifat yaparak 30.08.2012 yapmışlar. Kendilerine yaptıkları işlemin suç olduğunu, hele mübarek ramazan ayında insanların sağlığı ile oynamamalarını, işletmelerde bu tür ürünlerin satıldığının saptanması halinde Sağlık Bakanlığı müfettişleri veya Zabıta tarafından kapatılacağı ve cezai işlem uygulanacağı yönünde telkinlerde bulunmuş isem de hiç oralı bile olmadılar. Hatta bişi olmaz abi, yıkarsın olur biter dediler. Dün yine yakınından geçtim sözkonusu ürün hala tezgahlarda yeri koruyordu (Bir de işletme Müslüman geçinmekte)

Kimbilir oradaki diğer işletmelerde neler neler bu şekilde işlem görmekte.

İstediğin kadar şikayette bulun, bir atasözü var “İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR”

Yorum

İşleniyor...
                X