Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Detailing başlığını hareketlendirmek lazım....

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Detailing başlığını hareketlendirmek lazım....

İlk profesyonell detailing işlemini eski aracımda su çok meşhur meguiars bayilerinden birinde yaptırmıştım.Sabah 11 gibi bırakıp akşam 7'ye kadar bekleme salonlarında aracımı işlem işlem izlediğimi hatırlıyorum. Araç bana teslim edildiğinde ışıl ışıl olmuş, aracıma yeniden aşık olmuştum. O bütün kılcal çizikler gitmiş yepyeni bi otomobil teslim almıştım.
    2 ay sonra aracımı özel süngerler çift kovalar ph notr şampuanlarla yıkamama rağmen bütün çizikler olduğu gibi bana bakmakta idi.(silikon bazlı malzeme kullanılmış) O zaman verdiğim paraya nasıl yanmıştım. O günden beri uzağım bu boya koruma pasta cila wax olaylarına.

Derken geçen yıl insigniamda kılcal çiziklerin aşırı oluşu (renk siyah) ne kadar yıkarsam yıkayayım kılcallardan dolayı araçta istediğim görüntüye ulaşamama sonucu yeniden acaba bir pasta cila yaptırsam mı düşüncesine düştüm. İstanbul'da bu işi hakkıyla yapan 3 yer sayarım 4üncüsünü sayamam.

Bugün hakkıyla yapılan bir pasta cila boya koruma 1250-1500 tl bandında.(Seramik işin içine girerse 2250-2500 bandına çıkıyor)

Yaklaşık 1 yıldır youtube üzerinden işlem basamakları,hangi malzeme hangi ped,hangi devirlerde nasıl uygulama yapılır vs vs izledim durdum. Ve 10 gün önce madem bu çiziklerden kurtulmanın bir bütçesi var, bu bütçe ile kendi malzemelerimi alayım kendim yapayım düşüncesine girdim. Bugün itibari ile giriş seviyesinde bir pasta cila makinesi ve clay bar şiparişini verdim.
    Bu hafta bitmeden pedlerin, menzerna pastaların(400-2500-3800) carnabua vax'ın benzinliklerdeki değil laser kesim microfiber havluların da siparişini geçeceğim.

Sonuçun başarılı olacağını tahmin ediyorum. Sonuçda makine imalatı yapan bir firmadayım ve alet edavat tutmasını bilirim.

Yapacağım uygulamanın önce/sonra fotolarını buradan paylaşırım. Bu işlem tüm hafta sonumu alacağı için, yasaklar çıkmaz ise 12-13 aralık tarihinde girişmeyi planlıyorum.

Su mavisi (aqua blue) renkli aracımda da artık benzer durum var. Konuyu takip ediyorum ve merakla sonucu bekliyorum

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

hocam aldığınız ürünlerin fiyat, link vs. bilgilerini de paylaşırsanız yapmak isteyene ışık tutabilir
      OPC Line Sport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post
        hocam aldığınız ürünlerin fiyat, link vs. bilgilerini de paylaşırsanız yapmak isteyene ışık tutabilir
        Hayhay hemen paylaşırım;

1-Einhell CC PO 1100/1E 1100W Polisaj Makinesi 494 TL.

( Benim gibi amatörler en çok bu ürünü tercih ediyormuş. Sarı sitede makita adı altında çakma 350tl ye bulmak mumkun)

2-Clay Bar 180g 39,90tl (Fiyatında dolayı bir endişem var,ama yorumları başarılı olduğu yönünde)

3-SGCB Hand Wax Polish el ile uygulama pedi 2 adet 25,90tl

4-Ufs 160mm Sarı Pasta keçesi 25mm kıl boyu 75tl

5-Magic Rose Wax Polish 1lt. 107tl

6-Magic 150mm aplikatörlü cila süngeri 33tl

7-Magic 150mm Aplikatörlü turuncu pasta süngeri 30tl

8-Şarjlı matkap aparatı 75mm (Pasta ve cila pedi ile) 70tl

9-Valet pro dragons breath demir tozu sökücü 1lt 155tl

10-Menzerne 400-2500-3800 pasta hare giderici set 250ml bölünmüş ürünler 275tl

Totalde ödediğim para ile piyasada bu işlemi yaptırmak mümkün. Ama elimdeki ürünler fazlası ile artacaktır.

Yorum

Selamlar, çok keyifli ve bir o kadar meşakatli bir işe başlamışsınız. Umarım yılmadan mükemmel sonuca ulaşırsınız. Uygulama yaparken seyyar bir led spot çalışma alanında ki gelişmeleri görmede çok etkili. Tavsiye ederim. Aldığınız malzemeler en az 3 belki 4 kez tüm araca yeter. Menzerna gayet kaliteli ve silikon içermez. Şimdiden kolay gelsin, detayları bekliyoruz. Bol bol görsel olursa çok güzel olur.
          Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
          +DVD 800 Navi
          +19" Jant
          +Prins Vsı 1.0

Yorum

Bi nevi terapi olacak benim için, işin kötü yanı haftasonu ancak ilgilenebilirim ve yasaklar başladı.
            Led spotlarım var. İş yerimde yapacağım işlemi.
            haftasonu yasakları yüzünden sanırım parça parça yapacağım işlemi yani önce tavan,bir sonraki gün kaput gibi gidecek gibi görünüyor.Yada yasakların bitmesini bekleyeceğim.

Yorum

Anladım kolay gelsin şimdiden.
              Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
              +DVD 800 Navi
              +19" Jant
              +Prins Vsı 1.0

Yorum

İşleniyor...
              X