Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ANKARA - DETAILING EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• ANKARA - DETAILING EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR...

Merhaba arkadaşlar,bir süredir ara verdiğimiz eğitimlere 8 ekim ve 22 ekim cumartesi tarihlerinde 2 seans olmak üzere tam gaz devam edeceğiz. Kapalı servis alanında servisin imkanlarını kullanabilecek, hurda panel başında profesyonel bir eğitim gerçekleştirebileceğiz kısmetse. Geçen sefer ilkini gerçekleştirdiğimiz ve TR'de tek olan bu eğitimi böylelikle belli aylarda rutin hale getirip içinde detailing ruhu taşıyan tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefliyoruz. Sizlere detailing işini en temelinden en ileri seviyesine kadar kendi araçlarımızın başında bizzat ders vererek öğretmeye devam edeceğiz. Bu sefer geçen seferkinden daha tecrübeli ve sistemimiz oturmuş olarak üstelik. İsterseniz eğitim konusunda neler yapacağımızı gözden geçirelim:

İnternete fazla zaman ayıramayan,kendini kısa vadede geliştirmek isteyen,ürün isimlerinden-özelliklerinden kafası karışan,eline polisaj makinası hiç almamış hatta eline hiçbir araba cilası dahi almamış ve bunun yanında bilgisi olup kendini bu işte daha da geliştirmek isteyen kim varsa bekliyoruz. Kısa vadede amacımız aylarınızı internetin başında uygulama,ürün adı-özelliği ezberlemekle geçirip,defalarca uygulama,deneme yanılma yapıp umutsuzluğa kapılmamanızı, aracınıza geri dönüşü olmayan zararlar vermenizi ve gereksiz ürünlere para vermenizi önlemek. Sizi alışveriş merkezlerindeki ve internetteki bu işten anlamayan simsarlardan korumak ve size doğru ürün alternatiflerini sunmak. Uzun vadede ise siz detailing meraklılarının bilgi seviyesini yükselterek hem forumun ve sohbetimizin seviyesini,kalitesini artırmak hem de Türkiye'de bu işlerin gelişimine katkıda bulunmak. DW'ye örnek olabilecek birçok araç ve uygulama bizim forumumuzdan çıkmalı, yönetici olarak bizim kişisel temennimiz ve hedefimiz budur. Ve tabiki güzel zaman geçirmek.

Eminim ki aylarını detailing üzerine internette geçirmiş hemen herkes daha en temel kavramları, en önemlisi işin temel mantığını bilmiyor. Bunları zaten okumayla öğrenmek de çok zordur. İsterseniz milyarlık çeyiz düzün yine de alacağınız sonuç sizi tatmin etmeyebilir veya araç başında deneme yaparak haftalarınızı harcayarak çoğu şeyi kendi kendinize öğrenmeniz gerekir. İlla bir ürünün hoşunuza gidip gitmeyeceğini öğrenmek, ürünü test etmek için gidip para vermek sonra da beğenmezseniz evin bir köşesine atmanız mı gerekiyor? Elbette hayır. Deneme yanılma yaparak ürünleri tanıyacağınıza eğitimlerimizle aynı amaçtan birçok insanı bir araya toplayıp bir fon oluşturarak piyasada yaygın olarak kullanılan ürünleri sizlere tanıtacağız.
    Eline hiç polisaj makinası almamış;hayatında market rafları dışında wax,sealant,polish görmemiş insanlara bildiğimizi,tecrübe ile elde ettiklerimizi eğitim saati boyunca konsantre bir şekilde adeta şırınga ile enjekte etmek. Aracına defalarca uygulama yapıp bir türlü istediği sonuca ulaşamayan kişilerin eksiklerini gidermek,altyapısı olup da kendini daha da geliştirmek isteyenlere ise zımpara ile derin çizik giderme,göz korkutan fakat uygulaması basit nano ürünlerin uygulanmasını gösterme, boya üzerinde portakal kabuğu görünümünü gidermeye yönelik riskli ve ileri seviye uygulamaları öğretmektir. Piyasada yaygın olarak kullanılan polisaj makinaları,zımparalar,wax,sealant,glaze ve ne varsa hepsini sizlere canlı canlı tanıtıp uygulama şelkillerini ve özelliklerini tanıtacağız. Toplamda yaptığımız yüzlerce polisaj boya koruma uygulamalarından edindiğimiz tecrübelerimizi sizlerle paylaşacak, atölyede kendi araçlarınızın başında sizlere bildiklerimizi sunacağız.

Eğitimlerimiz 8 ekim ve 22 ekim olmak üzere 2 seanstır.

-1. Seans 8 Ekim 12:30-17:00:

Aracı çizmeden yıkamak,yıkama ve kurulama teknikleri
    Boyayı matlaştıran,bozan dış etmenler ve bunları önlemenin yolları
    Boya temizliği(cleansing)-bilgilendirme,Kil(Clay Bar) nedir,nasıl kullanılır,kimyasal temizleyiciler (paint clansers)
    Boya çeşitleri,yapısı,markalara göre göre boya tipleri(Katılımcılar araçlarının boyaları hakkında bilgilendirilecek)
    Polisaj makinası çeşitleri,ülkemizde yaygın olarak kullanılan makinaların canlı olarak tanıtılması
    Polisaj makinası seçerken hangi unsurlara dikkat edilmesi gerektiği (Katılımcı eğer henüz polisaj makinası almamışsa isteğine ve hedeflerine ve bütçesine uygun makinayı canlı olarak deneyip görerek doğru seçim yapması hedeflenmiştir)
    Polisaj makinası ile birlikte kullanılan tablalar,pedler ve yine yaygın olarak kullanılan kaliteli ürünlerin tanıtılması

Hurda panel yardımıyla;
    Boya üzerindeki çiziklerin yapısı ve çiziklerin sınıflandırılması
    Çizik tespiti yapmak,ışığın önemi ve doğru şekilde kullanımı
    Boyayı aşındırmadan çizik gideren dolgu ürünleri ve ekstra parlaklık veren glaze ürünleri
    Boya koruyucu ürünler(wax&sealants) ürünlerin birbirlerine uyumları ve uygulanma şekilleri
    Nano Teknoloji ürünlerin uygulanma şekilleri

El ile çizik giderme teknikleri,yaygın olarak yapılan yanlışların gösterilmesi
    Polishler ve aşındırıcılar(compound),yaygın olarak kullanılan polish.lerin tanıtılmaları ve uygulanma şekillerinin dökümanlarla teorik anlatımı
    Polisaj makinası ile çizik giderme,hurda panel üzerinde anlatım (Uygulama yönü,devir aralığı,basınç,zenith teknigi)
    Makina kullanırken yapılacak yanlışların ne olduğunun bizzat hurda panel üzerinde gösterilmesi (Örneğin boya nasıl yakılır, boya kalınlığı incelirse ne olur, boya nasıl bir anda incelip açılır gibi)
    Çizik seviyesine göre polish seçimi,önemli kriterler,spot test ve 50:50 testin önemi
    Finisaj işlemi ve boyanın mükemmelleştirilmesi
    Soru-cevap

-2. Seans 22 Ekim 12:30-17:00:

Bir önceki haftanın kısa tekrarı
    Finisaj işlemi ve boyanın mükemmelleştirilmesi
    Katılımcılara kendi araçları üzerinde teorik olarak anlatılanların tekrardan pratik olarak gösterilmesi,dikkat edilecek hususların anlatılması
    Katılımcıların kendi araçları üzerinde bizzat kendilerinin yapacakları uygulamalar, denemeler
    Soru-cevap (Katılımcıların ders içerisinde anlatılanları o anda uygulayarak pratiklik kazanmaları hedeflenmiştir.)

Katılım Ücreti:

-Seans başı 20TL

Adres için:
    Büyük Sanayi 1.Cad. No:28 İskitler/ANKARA - Peugeot Servisi

Ynt: ANKARA - DETAILING EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR...

Eğitimlerimizde İnsigniaTeam için özel olarak 5 kişik kontenjan mevcuttur...

Yorum

5 kişiyi etkinliklere katılanlar arasında kura ile belirleyelim

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ben çoktan yazdırdım adımı
        2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Eymen seni ekledim kardeşim =) Detailing meraklısı yok muydu buralarda hayret vallahi... Senede 2 sefer verebiliyoruz bu tür eğitimleri arkadaşlar maalesef, pratikte herşeyi öğretebiliyoruz ancak teori bir yere kadar maalesef...

Yorum

Berker kardeşim irtibatta olalım uyarsa geleyim bende
            tatilde baya pratik yaptım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
              Emre abim yazıyorum vallahi senide listeye - sende zaten arabayla ilgilenmeyi oldukça seven bir kişi olduğundan eğitimlerde vereceğimiz bilgileri yararlı bulacağından eminim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BerkerCELIK
                Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                Emre abim yazıyorum vallahi senide listeye - sende zaten arabayla ilgilenmeyi oldukça seven bir kişi olduğundan eğitimlerde vereceğimiz bilgileri yararlı bulacağından eminim...

Fırsatı bulduğum an ordayım kardeşim

Yorum

İşleniyor...
                X