Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Forum Boya Koruma - www.forumboyakoruma.com - Sizleride Bekliyoruz

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Forum Boya Koruma - www.forumboyakoruma.com - Sizleride Bekliyoruz

Herkese merhabalar,

Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce kurduğumuz Detailing adına herşeyi bulabileceğiniz - boya koruma hakkında merak ettikleriniz ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz TÜRKİYE'nin tek bilgi paylaşım platformu www.forumboyakoruma.com'a sizleride bekliyoruz. Sitemiz tamamen "non-profit", yani hiçbir ticari ve mali kaygısı olmayan sadece bilgi paylaşımı yapılan bir forumdur...InsigniaTeam ailemize'de kardeş sitemizdir...

Hepinizi bekliyoruz...

FORUM BOYA KORUMA...

Ynt: Forum Boya Koruma - www.forumboyakoruma.com - Sizleride Bekliyoruz

Berkerim sen varsan bende varım en kısa zamanda üye oluyorumn bende artık amatör detailingci olma yolunda ikinci adımımı atmış olacam bu sayede

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
      Berkerim sen varsan bende varım en kısa zamanda üye oluyorumn bende artık amatör detailingci olma yolunda ikinci adımımı atmış olacam bu sayede

Yorum

Hayırlı olsun Berker,bende ufaktan başladım bu işlere Sağolsun Gökhan
        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Hayirli olsun.
          Detailing simdilik bana uzak bir is.

Teknik destege ihtiyac duyarsaniz, yaninizdayiz.
          2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Ben zaten ordaydım
            2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Herkese teşekkürler, en ufak birşey bile olsa aklınıza takılan herhangi soru için sizleri bekliyoruz...

Yorum

berker ilgine bilgine çok teşekkür ederim....

Yorum

Şimdi arkadaşlar serviste geçen gün konusuyoruz boya koruma yapabileceklerini pasta cilanın artık eskilerde kaldığını 3-4 yıkama sonra o parlaklığın gideceğini falan söylediler,pasta cila için sanayide bir arkadaşımla anlaştım 100 liraya yapacam dedi,servis boya koruma için 200 artı kdv istiyor ,ne yapsam sasırdım tekirdağda yasıyorum çokta alternatif yok,pasta cila yapılırken nelere dikkat edeyim,birde taş izleri var araçta çocuk boya kodunu sçyle rütuşlayalım abi dedi ne dersizniz girilirmi bu işe araç 1.6 t cosmo insignia
                  Birlikte yaşa yalnız öl...

Yorum

boya koruma ve pasta cila farklı tabirler diye biliyorum bir amatör olarak pasta cila ile boyadaki çizikleri giderip waxını yaparsınız. ama boya koruma deyince sadece wax olarak algılıyorum ben. işin ehli abilerim daha detaylı açıklayabilirler
                    ama ben olsam serviste yaptırmazdım yada çok iyi araştırıp ona göre yaptırırdım. boya korumayı yapacak olan elemanlar gerçekten bu işin eğitimini mi almış yoksa servisteki boyacının eline ürünleri verip rastgele uygulama mı yapıyorlar?
                    InsigniaTEAM

Yorum

Boya Koruma: Wax,Sealant,Nano Sealant her türlü parlaklık ve koruyucu özelliği olan ürünlerin uygulanması.
                      Pasta Cila: Eskilerden kalma bir terim.Pasta başka cila başka birşey ama kardeş kelimeler gibi kullanılmış.
                      Pasta: Aşındırıcı yani çizik giderici.Ecnebi dilinde Polish...
                      Cila: Parlatıcı wax ta denebilir....

Benim bildiklerim bunlar

Yorum

pasta cila denen şey pastadır cila ekstra olmaz çünkü pasta içinde zaten parlatıcılık özelliğinin yanında çizik kapattığı için hem parlaklık verir hem vernik tabakasının yeni yüzünü çıkarır)) mesela yarın arkadaşımın kuaföründe meguaris 205 finish polish atıcaz tek kat nasıl parlıcak görün wax glaze hikaye kalıyo pastanın yanında resimleri paylaşıcam)
                        2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Berker daha önce de demiştim ama ben hala sizin foruma giremiyorum? huh

edit: derken birde iexp. ile deneyim dedim orada açıldı, sitenin chrome ile sorunu var sanki ihihi
                          InsigniaTEAM

Yorum

Çağrı ben chrome kullanıyorum sorunsuz giriyorum
                            2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eymenkul
                              Çağrı ben chrome kullanıyorum sorunsuz giriyorum
                              valla chrome saçmaladı :S önbellekten sayfanın geçmiş halini açtım, o halinden konulara tıklayınca düzeldi şimdi sorun yok.
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X