Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracım Kendine Geldi Yaza Hazır :)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Aracım Kendine Geldi Yaza Hazır :)

Arkadaşlar,dün Turkuaz72 (Gökhan) Bey ile araçlarımıza uygulama yaptık.Daha doğrusu o yaptı ben sildim sadece İşi bilmek başka birşey..
    Yapılan uygulama sırasını Gökhan yazar herhalde,benim dilim dönmüyor.
    Uygulama sonrasında araçlarımız mükemmel oldu,özellikle benim araçta çok ciddi çizikler vardı,araç şu an gerçek rengine kavuştu.
    Gökhan baya bir yoruldu,ellerine kollarına sağlık.Ben pek resim çekmeyi beceremem,cep tel ile çektiğim fotoları koydum.Yorumlar konunun uzmanlarına düşer....

***GOKHAN BEBEK ACiKLAMASİ***

Kullanılan malzeme ve ekipmanlar.

1) Meguairs polisaj DA makinası
    2) Flex Rotary polisaj makinası
    3) Hem DA hem de Rotary için çeşitli çaplarda tabla ve Meguiars,3m padler. 1 adet de turuncu lake country polisaj padi (Cutting, polisihing ve finisaj)
    4)) 3m sarı kapak polisaj pastası (Berkerin tavsiyesi üzerine aldık)
    5) Meguiars 105 , Menzerna Super Final Finish PO106FA
    6) IPA
    7) Quik detailer
    8) Bilt Hammer kil
    9) CG Jetseal (Gökhan) Cherry wax (Bülent)
    10) CG Glassworkz glaze

Berker gibi çok detaylı anlatmayacağım. Zaten güneşin altında yaptığımız için ne 50/50
    fotoğraf çekmedik. Tek hedef 2 aracın polisajını tamamlamakdı.

Derin çizikleri DA makina ile alamadım. Lake country turuncu pad ile bile iyi sonuç vermedi.
    Uzun uğraşılsa belki sonuç daha iyi olabilirdi ancak güneş altında vakit ile yarışınca daha hızlı sonuç halmak gerekiyordu.

Bunun üzerine Flexe Meguiarsın sarı yün padini taktım. Meguiar 105 ile bende çok çizik olan bagaj kapağına giriştim. Çizikler 2-3 uygulamadan sonra çok azaldı. Ancak yün pad nedeniyle hareler oluştu. Elimde Meguiars 205 yoktu ama Menzerna Final finish vardı. Onu finisaj padi ile attım ne hare kaldı nede çizik.

Aynı durumu oldukça kötü durumda olan Bülentin kaputuna uyguladım. Meguiars 105 ile 3-4 geçişden sonra çizikler %90 oranında azaldı. Arkasaında Menzerna ve son olarakda CG Glossworkz glaz yaptık. Son glaze işlemini Bülent attı. Çünkü bende pil bitmişti. Sağolsun Bülent Meguiars DA ile tüm araca yaptı.

Son olarak araçları Kavuklarda yıkattık ve wax attık. Ben Jetseal, Bülent CG Cherry wax attı.
    Sonuç aşağıdaki fotolarda. 2 araç için yaklaşık 8 saat (son yıkama ve wax hariç) süre harcadık.

Sağolsun Bülentin de yardımlarıyla 2 araca iyi bakım yaptık. Özellikle kapılarda biraz daha iş aslında kaldı ama sonradan yaparız. 1-2 geçişle derin çizüklerde sonra gider sanırım.

Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Ynt: Aracım Kendine Geldi Yaza Hazır

Abi ellerinize sağlık süper olmuş. Maşallah...

Yorum

Muratcım saolasın,dün ilk olarak sen görecektin,kısmet olmadı Bu arada ciddi ciddi amele yanıklarım var haha
      Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Maşallah Ellerinize Sağlık

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Fatih,

Yüzüm acayip kızarmış. 2. dereceden amele yanığı oldum. Bende de bir sürü fotoğraflar var.
          Ama önce ben Bülentin yazısına yaptığımız uygulamaların detayını açıklayım.
          2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Anlatın bakalım ;

Anlatacaklarını bu sefer Abantta benim araca yaparsınız haha

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Abi kızardığınıza değmiş ama.

Yorum

Heh geldi fotolar çok janti olmuş keratalar
                2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

maşallah süper olmuş abi
                  2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Sport Tourer bayılıyorum Bu fotoğraflardan sonra daha bi çok sevdim çok güzel olmuş aracınız güle güle kullanın
                    Beyaz tutkudur.

Yorum

Maşallah abi allah nazarlardan saklasın... Yanıklara bol bol yoğurt sür iyi gelir haha

Yorum

Çok teşekkürler arkadaşlar,Gökhan bana teşekkür ediyor ama inanılmaz bir efor sarfetti..Tekrar tekrar teşekkürler GÖKHAN
                        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

araban hayırlı olsun bülent çok güzelmiş kazasız belasız kullanırsın inşallah

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Maşallah..Elinize kolunuza sağlık iki araçta çok güzel olmuşş

Yorum

maşallah süper olmuş, yaw benide çağırsaydınız keşke yardıma gelirdim

Yorum

İşleniyor...
                              X