Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İç döşeme koruma uygulaması mantıklı mı?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İç döşeme koruma uygulaması mantıklı mı?

Aracı aldığım yerin bana hediyesi olan İç döşeme koruma uygulaması vardıi yaptırmamıştım aldığımdan beri.

Bugün sordum da ne uygulaması olduğunu, sadece aracın iç kumaş yüzeylerine(koltukların ortaları ve istersem tavan yani) sprey uygulama yapılıyormuş, normalde 100TL imiş.

Ben de düşündüm yaptırmadım. Çünkü bizim araçların zaten kumaşı nano TopTec sıvı emmeyen tipten. O sprey de sanırım aynı özelliği sağlıyor, kumaşın üzerinde belli bir süreliğine bir katman oluşturuyor. Hem zaten aracın kumaşlarında bu özellik var diye, hem de -bedava olsa bile- kumaşlarda renk değişimi, kayganlık, yağlılık vs. bir değişim yapar mı bilemediğimden dolayı, yaptırmadım.

TopTec kumaşa sahip Insignia'larda, bu üründen kullanmanın yararı, mantığı var mıdır?
    '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
    '15 BMW 118i LCI

Ynt: İç döşeme koruma uygulaması mantıklı mı?

toptec biraz yall-an dolan geldi bana geçen damlattım 2 damla su emdı koltuk suyu fakat leke kalmadı. koltuk koruma urunlerı koltuk ustunde bır barıyer olusturur suyu ıcerı almaz su koltuk ustunde boncuk boncuk kalır.
    2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Valla kumaş koltuklardan ziyade deri döşemelerde çok faydası olduğunu biliyorum özel deri kremleriyle hem derinin ömrünü hemde rengini koruyabiliyoruz...

Yorum

Benim bahsettiğim koruma sadece lekelenmeye karşı koruma, yani sıvı emilimine izin vermiyor.

Bu arada kullanılan nano özellikli spreyin tanecik boyutundan dolayı sağlığa zararlı olduğuna dair bir kaç yazı da okudum, ancak doğruluk payı var mıdır bilemiyorum, özellikle uygulamanın sonrası bir kaç saat beklendikten sonra.

Ayrıca yine Opel'in başka bir ülke sitesinde TopTec ile ilgili, Bej döşemelerde standart olarak geldiğini yazıyor. Bu Siyah ile opsiyonel alınabiliyor demek mi, yoksa onlarda hiç yok demek mi, yoksa yanlış mı yazılmış bilmiyorum.
        '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
        '15 BMW 118i LCI

Yorum

İşleniyor...
        X