Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Boya koruma

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Boya koruma

Fotoğrafları eklenen "sonax" işini iyi yapmış deniyor.

Şimdi sizlere sormak istiyorum, NEYE göre işlerini iyi yapmışlar ?

--> Gözlemlediğim kadar herkesin ortak kanısı araba parlayınca güzel yapıldığı yönünde. Peki sizlere soruyorum, asıl boya koruma uygulaması nedir??? Makina ile uygulanan pasta-filler vb. ne içindir? Kaç saat sürer??

Gerçek boya korumada yüzeydeki kılcal çizikler - yıkama ile oluşan dairesel çizikler mümkün olduğunca giderilir! Giderilirki, yüzeye sonradan uygulanan wax yüzeye kolay yapışsın, uzun ömürlü olsun!

--> Bu tip uygulama merkezlerinde maalesef standart bir prosedür var ve şöyle işliyor. Her gelen arabaya sırasıyla Kalın pasta- orta pasta - ince pasta - boya koruyucu(sealant yada wax). Ayrıca uyguladıkları pedler - bezler vb. hiçbiri itinalı değil - temiz ve özenli değil. Ayrıca araçlar 4-5 saatte işleri bitiriliyor.

Şöyle söyliyeyim size tamamı YALAN. Yapılan uygulama tam anlamıyla felaket. Güzel bir sonuç için 7-10 saat aracın durumuna göre 2-3 gün sürebilir uygulama. Ancak tabiki karşılığı alınarak yapılır bu uygulama.

Demek istediğim, bu tarz yerlerde çizikleri kontrol etmeden, ticari amaçla hareket ediliyor. Yanlış anlaşılmak istemem ancak bir önceki sayfaya eklenen fotoğrafları halojen spot ışık altında incelersek EMİNİM ki hareler- makina izleri ile verniğin içine edilmiş vaziyettedir...

Yorum

Bant çekmediği resimlerden açıkca bellı. Berker dedıklerıne katılıyorum önceki sayfada ledli fenerle bır resım ıstemıstım Nurettın Beyden. Sanırım kendimden başka kımseye emanet edemeyecegım ben arabayı hava ısınana kadar uygulama sansım yok kil+ waxını yapıp hava ısınana kadar cızıklı gezecegım
      2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BerkerCELIK

Bana göre desem sizin için yeterli olur mu ?
        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Bende bi şey sorayım;Bizim araçların boyası nedir ne değildir en ufak bi şeyde baya bi çiziliyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KrM
            Bende bi şey sorayım;Bizim araçların boyası nedir ne değildir en ufak bi şeyde baya bi çiziliyor.
            98 model sonrası Opel boyası fabrika verilerine göre EN yumuşak sertlikteki boya-vernik tipindedir.

Örnek vericek olursak;

en yumuşak boyalar; opel-fiat-hyundai, honda, renault
            orta boyalar: peugeot, citroen, ford
            sert boyalar: vw, audi
            seramik -: bmw, mercedes

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros

Bant çekmediği resimlerden açıkca bellı. Berker dedıklerıne katılıyorum önceki sayfada ledli fenerle bır resım ıstemıstım Nurettın Beyden. Sanırım kendimden başka kımseye emanet edemeyecegım ben arabayı hava ısınana kadar uygulama sansım yok kil+ waxını yapıp hava ısınana kadar cızıklı gezecegım
              Bant çekmediği gibi, aşırı yüklenme, TEK pedle defalarca araba yapmak, aynı pedin üstüne farklı ürünler ile uygulama yapmak vb vb...

Uygulama yapılan şu aracın ışık altında fotoğraflarını gerçekten merak ediyorum...

Yorum

Allah Allah ben orta sınıf diye biliyordum yahu. Hatta bir listede opel yoktu vauxhall olarak vardı o da orta sınıftı.
                2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KrM
                  98 model sonrası Opel boyası fabrika verilerine göre EN yumuşak sertlikteki boya-vernik tipindedir.

Örnek vericek olursak;

en yumuşak boyalar; opel-fiat-hyundai, honda, renault
                  orta boyalar: peugeot, citroen, ford
                  sert boyalar: vw, audi
                  seramik -: bmw, mercedes
                  Bizim araçların boyasının zayıf olduğunu mu anlamalıyım.

Yorum

Dökülme anlamında bir zayıflık değil, ancak çiziklere karşı resistansı düşük, yumuşak bir vernik. Ancak profosyonel uygulamalarda yumuşak boyalar, honda değil ancak Opel boyası oldukça güzel düzeliyor şahsen birçok Opel Vectra ve bir adet İnsignia uygulaması yaptım ve ortak vardığım kanı boya kesinlikle kaliteli ancak çiziklere karşı dirençsiz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
                      Allah Allah ben orta sınıf diye biliyordum yahu. Hatta bir listede opel yoktu vauxhall olarak vardı o da orta sınıftı.

Opel, yani Vauxhall, 98 sonrası yumuaşak, 98 öncesi orta sertlikte...

Yorum

evet bu tabloydu 1998 kıstasını görmemısım ben

Yorum

Bu tablonun kaynağı nedir ?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                            Bu tablonun kaynağı nedir ?
                            DW forum. İngiltere...

Ancak ben, skodaturkey.com'dan İrfan Hoca'dan alıntı yaptım.

Yorum

--> Gözlemlediğim kadar herkesin ortak kanısı araba parlayınca güzel yapıldığı yönünde. Peki sizlere soruyorum, asıl boya koruma uygulaması nedir??? Makina ile uygulanan pasta-filler vb. ne içindir? Kaç saat sürer??

Gerçek boya korumada yüzeydeki kılcal çizikler - yıkama ile oluşan dairesel çizikler mümkün olduğunca giderilir! Giderilirki, yüzeye sonradan uygulanan wax yüzeye kolay yapışsın, uzun ömürlü olsun!

--> Bu tip uygulama merkezlerinde maalesef standart bir prosedür var ve şöyle işliyor. Her gelen arabaya sırasıyla Kalın pasta- orta pasta - ince pasta - boya koruyucu(sealant yada wax). Ayrıca uyguladıkları pedler - bezler vb. hiçbiri itinalı değil - temiz ve özenli değil. Ayrıca araçlar 4-5 saatte işleri bitiriliyor.

Şöyle söyliyeyim size tamamı YALAN. Yapılan uygulama tam anlamıyla felaket. Güzel bir sonuç için 7-10 saat aracın durumuna göre 2-3 gün sürebilir uygulama. Ancak tabiki karşılığı alınarak yapılır bu uygulama.

Demek istediğim, bu tarz yerlerde çizikleri kontrol etmeden, ticari amaçla hareket ediliyor. Yanlış anlaşılmak istemem ancak bir önceki sayfaya eklenen fotoğrafları halojen spot ışık altında incelersek EMİNİM ki hareler- makina izleri ile verniğin içine edilmiş vaziyettedir...

İste benim yazmak istediklerimi Berker arkadasımız tek tek yazmıs aynı fikirdeyim tamamen

Yorum

Ben de katılıyorum Ama halkımız demiş ekmek ve köfte işi orantılı.
                                Hem 300 TL para verelim diyorsunuz, hem de iki gün hatta 3 gün aracımızda detailing yapılsın Buna da tüm malzemeler dahil olsun.
                                Dükkan kirası, ustanın maaşı, vergisi derken. Boyle bir maaliytle kaliteli bir iş çıkarmanın da ticari açııdan imkanı yok.
                                Ha ama birisi gelir 2,000 tl 'yi masaya koyar. Dediğiniz şartları soyler ve bunların harfiyen uygulandığını görür.
                                Ama Sonax bunun yerine ne yapmış. 125 TL değerindeki Bakım, koruma artı Trafik seti hediye etmiş. Eğer aracınızdaki boya çok yıpranmış değilse bence çok uygun bir kampanya.
                                Benim tavsiyem Kampanya bitmeden eliniz 'i çabuk tutun derim.
                                Şubat sonu!
                                Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

İşleniyor...
                                X