Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Krom Çıtalardaki Lekeler ve Kırık, Ezik Jantlar...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Krom Çıtalardaki Lekeler ve Kırık, Ezik Jantlar...

İyi günler arkadaşlar;

1. İkinci el olarak almış olduğum aracım krom kapı çıtaların da ve ön ızgaralarında çok fazla leke var. sanki kireçlenmiş gibi duruyor. Bu durum daha önce başınıza geldi mi? Bir çözüm öneriniz varmı ? İnternette bir takım ürünler buldum bunlar işe yarar mı sizce?

http://www.hepsiburada.com/sonax-kro...-p-OTSON308000

http://www.hepsiburada.com/autoglym-...4-p-OTCSI11144

http://www.hepsiburada.com/meguiars-...p-OTHRZG-13005

http://www.hepsiburada.com/astonish-...gr-p-OTDGC3105

http://www.hepsiburada.com/adam-s-po...-p-OTBKDWSMP24

2. Aracın jantlarında çok fazla ezik , çizik ve kırık var bu hasarlar jant boyatma ile çözülebilir mi? daha önce jant boyatan var mı? tahmini fiyatı ne kadardır? boyatmak mı yoksa 750 ye falan replica mı alayım? aracın üzerindeki jantlar zaten replika. bu konuda aklım karışık bir yol gösterebilirseniz çok iyi olur. Jantlardan 2 tanesinde kırık varmış kaynak gerekecek kesin. ya kaynak yaptırıp jantları boyatacağım yada atıp sıfır replika alacağım sizce ne yapmalıyım ???
    2010 BMW 320d Lci

KUL BELÂ GÖRMEZ HAK YAZMADIKÇA , HAK BELÂ YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...

Ynt: Krom Çıtalardaki Lekeler ve Kırık, Ezik Jantlar...

kromajları parlatmak için bende biraz uğraşmışdım birgün düşündüm
    hem lastik parlatıcısı kullanıyorum hemde motor temizleyicisi kullanıyorum dedim bi ikisini birleştireyim sonra da kromaja sürüm lekelerden eser kalmadı varsa elinizde deneyin yoksa yukarıda vermiş olduğunuz linklerden birisi işinizi görebiir

Yorum

tabii ki yenisini al jantların. replika janta birde kaynak yaptırıp binmek, intihar etmekle eşdeğer benim gözümde

Yorum

Krom parçalardaki lekelerin kireç olduğuna eminseniz her evde bulunan sirke, kola gibi hafif asidik sıvılar kullanabilirsiniz. Ben evde çaydanlık kireçleri için sirke kullanıyorum. Ayrıca bir çok otomobil programında krom parçalardaki paslar için kola denemişlerdir. Ancak aşınma kötü kaliteli oto şampuanlardan kaynaklanıyorsa size önerimin çalışacağını düşünmüyorum. Piyasada yaygın bir şekilde leke çıkartabilmesi için aşındırıcısı artırılmış (fazladan kostik eklenmiş) oto şampuanlar dolu. Siyah plastiklerin beyazlamasından anlayabilirsiniz.

Jantları bu kadar önemsediğinizi okuyunca orjinaldir dedim ama replikaymış. Ben en son Megane aracımızın replika jantını kaynak yaptırmak zorunda kalmıştım çünkü aynı jantın tekini bulamayacaktım ve 4 tane yeni jant almak istemedim. Insignia, replika, ve kaynak yanyana gelmemesi gereken kelimeler diye düşünüyorum

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
          Krom parçalardaki lekelerin kireç olduğuna eminseniz her evde bulunan sirke, kola gibi hafif asidik sıvılar kullanabilirsiniz. Ben evde çaydanlık kireçleri için sirke kullanıyorum. Ayrıca bir çok otomobil programında krom parçalardaki paslar için kola denemişlerdir. Ancak aşınma kötü kaliteli oto şampuanlardan kaynaklanıyorsa size önerimin çalışacağını düşünmüyorum. Piyasada yaygın bir şekilde leke çıkartabilmesi için aşındırıcısı artırılmış (fazladan kostik eklenmiş) oto şampuanlar dolu. Siyah plastiklerin beyazlamasından anlayabilirsiniz.

Jantları bu kadar önemsediğinizi okuyunca orjinaldir dedim ama replikaymış. Ben en son Megane aracımızın replika jantını kaynak yaptırmak zorunda kalmıştım çünkü aynı jantın tekini bulamayacaktım ve 4 tane yeni jant almak istemedim. Insignia, replika, ve kaynak yanyana gelmemesi gereken kelimeler diye düşünüyorum
          Bu kola sirke olayını deneyeceğim. sağolun teşekkür ederim.

Orjinal yazı sahibi: Emin Günaydın
          tabii ki yenisini al jantların. replika janta birde kaynak yaptırıp binmek, intihar etmekle eşdeğer benim gözümde
          jantlar içinde düşüncem 1 yıl sonra satacağım aracımı masraf yapmak istemiyorum. ama şu halde de arabadan soğudum. bu jantlara bir çözüm bulacağım artık sağolun teşekkür ederim.

Orjinal yazı sahibi: ŞEKEROĞLU
          kromajları parlatmak için bende biraz uğraşmışdım birgün düşündüm
          hem lastik parlatıcısı kullanıyorum hemde motor temizleyicisi kullanıyorum dedim bi ikisini birleştireyim sonra da kromaja sürüm lekelerden eser kalmadı varsa elinizde deneyin yoksa yukarıda vermiş olduğunuz linklerden birisi işinizi görebiir
          Teşekkür ederim...

2010 BMW 320d Lci

KUL BELÂ GÖRMEZ HAK YAZMADIKÇA , HAK BELÂ YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...

Yorum

Bence satsanız bile o jantları aracın üzerinde vermeyin malum verdiğiniz adamında başına telafisi olmayan bi iş açabilir..750 tl bindiğimiz araçların yıllık bakımı taksitlede olsa alın bence

Yorum

İşleniyor...
            X