Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Boya Koruma Hk. (Tavsiye)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Boya Koruma Hk. (Tavsiye)

Arkadaşlar,
    Mayıs ayında aracımı teslim aldıktan tam 1 ay sonra herkes tarafından tanınan bir firmanın yeni araçlar için yaptığı boya korumayı yaptırdım fakat işçilikten ve kullanılan malzemeden memnun kalmadım. Hala kullanılan malzemenin detaylarda kalan kalıntılarını kazımakla uğraşıyorum. Aracı ilk aldığım günlerde yıkatırken su araç yüzeyinden kayıp gidiyordu fakat 3 ay geçmesine rağmen korumanın bu özelliğini yitirmeye başladığını görüyorum.

Aracamı şu ana kadar ya sabah erken saatlerde ya da gece geç saatlerde fırçasız ve süngersiz olarak yıkattım ve bilhassa yazın zaman geçirmeden kurulanmasına dikkat ettim.

Okudumlarımdan ve boya korumayı yapan firma senede 1 kez periyodik olarak yapılmasını tavsiye ediyor.
    Fakat ben gene de kışa girmeden tekrar bir boya koruma yaptırmayı düşünüyorum.

Bu konuyla ilgili olarak;
    1) İst. Anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz güvenilir ve ucuz bir yer hakkında
    2) Birkaç ay aralıkla boya koruma yaptırmanın bir zararı olma ihtimali hakkında
    3) Boya korumada nasıl bir uygulama yapılması gerektiği (siyah renk) hakkında

Bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşmayı istiyorum. Sitede bazı arkadaşlar kendi ürünlerini alarak kendi korumalarını kendileri yapıyorlar. Ben de ileride bu şekilde yapmayı düşünüyorum ama ilk etapta uzman bir elin değmesini istiyorum. Daha önce deneyip de "bu işi gerçekten layıkıyla yapıyor" dediğiniz Anadolu yakasında nereler var?

Peşin teşekkürler.

Saygılar,

Ynt: Boya Koruma Hk. (Tavsiye)

Arkadaşlar,

Konu birçok kez görüntülenmiş ama hiç kimse boya koruma ile fikir paylaşmamış.

Zaman ayırıp bilgi paylaşırsanız sevinirim.

Yorum

boya korumayla ilgili yazılar sitede mevcut tekrardan yazılmasın diye olabilir
      2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
      [center]

Yorum

En azından Anadolu yakasında böyle bir boya koruma yaptıran ve memnun kalan arkadaşlar öneride bulunabilirler.

Teknik olarak bir bilgi istemiyorum. Profesyonel bir yerde yaptırıp daha sonrakileri kendim polisaj makinem ile yapmayı düşünüyorum.

Yorum

Kızıltoprak megüiars herkes tavsiye ediyor. Ben meguiars yaptırdım memnunum.
          OPEL İNSİGNİA 1.6 TURBO EDİTİON TEKNİK GRİ   PREMIUM PACE

34 GK 1225

Yorum

Bayramda istanbul'daydim.Cumartesi günü de Kiziltoprak Meguirs'dan randevu almiştim. Boya korumam yapildi, koltuklar ve motor temizlendi. Gerçekten çok basarili bir işçilik. Ürün zaten süper. Bir de 60 TL. verdik , yeni bir şampuan aldık. Boya korumayi 350 TL.'ye yaptirdim bu arada.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mturgut
              Bayramda istanbul'daydim.Cumartesi günü de Kiziltoprak Meguirs'dan randevu almiştim. Boya korumam yapildi, koltuklar ve motor temizlendi. Gerçekten çok basarili bir işçilik. Ürün zaten süper. Bir de 60 TL. verdik , yeni bir şampuan aldık. Boya korumayi 350 TL.'ye yaptirdim bu arada.
              İstanbula gelip haber vermemek ceza sebebidir police

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

+1

Yorum

ben odak'ta yaptırdım işçilik gayet güzel tavsiye ederim...
                  F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                    Orjinal yazı sahibi: mturgut
                    İstanbula gelip haber vermemek ceza sebebidir police
                    Haklısın ama sonra kendimi affettireceğim.

Yorum

Geç de olsa konuya yanıt yazanlara teşekkür ederim.

Geçen hafta ben de Kızıltoprak - Meguiars'ta boya koruma yaptırdım. Saat 09:00 - 17:45 arasında operasyon tamamlandı (250 TL).

Bilgi paylaşımından dolayı Özgür Bey'e, emeklerinden dolayı da Mustafa Usta'ya teşekkürler. Ziebart deneyimimden sonra araç kendine geldi. Uygulama ile ilgili birkaç fotoğraf çekmiştim; paylaşmak isterim.

İşlemeleri kısaca özetliyim: Aracı yıkadıktan sonra üzerindeki ıslaklık gitmeden kil uygulamasına tutuyorlar. Kil uygulamasında avuç içi büyüklüğünde, ellediğinizde oyun hamuru hissi veren kil yumağına sprey sıkarak aracınızın tüm pütürlü yüzeylerini (ağaç reçinelerinden kaynaklanan noktsal tümsekler vb.) gideriyorlar. Daha sonra polisaj makinası ile kılcal çizikleri gideriyorlar. Kılcal çizik giderme işleminin ardından araç tekrar yıkanıyor (kullanılan sıvı malzeme kurudukça arabanın her tarafını kaplayan toz taneciklerinden dolayı). Daha sonra farklı bir ped ile boya koruma, farklı bir ped ile hare giderici ve farklı bir ped ile wax uygulaması yapıp sonlandırıyorlar.

Koruma öncesi kılcal ve dairesel çizikler:

Uygulama sonrasında:

Beyaz araca uygulama:

Yorum

Maşallah

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drwaverunner
                          bildiğimiz ayna bu ya ihihi güle güle kullanın.
                          InsigniaTEAM

Yorum

Teşekkürler Çağrı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                              Maşallah
                              Fatihcim, daha güzelini ben senin araca yapıcam. Arabanın kaportasını ayna olarak kullanıcaksın.
                              2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

İşleniyor...
                              X