Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yıkama +Cila+wax uygulaması hakkında acemice sorularım?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yıkama +Cila+wax uygulaması hakkında acemice sorularım?

Arkadaşlar , aracıma 1-2 ayda bir cila ve wax uygulamak istiyorum.

Sonax şampuanım ve Arexons hızlı cila ürünüm var. Wax işlemi için herhangi bir ürünüm yok .

Sorularım:

1) Cila atarken Mf bez mi kullanmalıyım?
    2) Cila sırasında ekstra yapmam gereken bir uygulama var mı?
    3) wax olarak ucuz yollu iş görecek hangi ürünü tavsiye edersiniz?
    4) Wax uygulamasını ped ile dairesel hareketler çizerek mi yapıyoruz?
    5)Wax tam olarak ne işe yarar? (cila veya pastadan farkı nedir?)
    6)Bu işlemleri hangi sırayla yapmalıyım?

Benim aklımda ki sıra , yıkama sonrası wax ve en son cila ama doğru mu bu sıralama?
    Şimdiden teşekkürler. Yıkamayı çift kova yöntemiyle yapıyorum maalesef başka seçeneğim yok.
    Opel İnsignia 1.4 Turbo Edition Elegance Paket + yeni stil paketi+çift egzoz çıkışı.. I love It!

Ynt: Yıkama +Cila+wax uygulaması hakkında acemice sorularım?

wax boya koruma olarak kullanilir cila parlaklik ve su kaydirici olur ikisini ayni anda kullanicaksan ciladan sonra wax at en son kat hep wax olsun, cila da waxta pedle atilir boyaya yedirilr pamuk yada MF bez ile ustunden gecilir, en uygun wax olarak kullanicagin urun sonax hizli cila. Hem wax olarak hem cila olarak kullanirisn super bir urundur. Daha iyiside waxin meguairsin waxlaridir.
    2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Doğan bırak biraz aracın kendi boyası ile takılsın sonra gerekli yapman gereken işlemleri birlikte hem teoride hemde pratikte yaparız
      2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Orjinal yazı sahibi: smg05
        Doğan bırak biraz aracın kendi boyası ile takılsın sonra gerekli yapman gereken işlemleri birlikte hem teoride hemde pratikte yaparız
        Adama senin gibi arkadaş lazım abi

Tamamdır, 1-2 ay sonra beraber bir detailing günü yaparız, müsait bir yer biliyor musun?

Gerçi bizim garaj kiralama işi olursa orası çok daha rahat olur
        Opel İnsignia 1.4 Turbo Edition Elegance Paket + yeni stil paketi+çift egzoz çıkışı.. I love It!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Magistra

Tamamdır, 1-2 ay sonra beraber bir detailing günü yaparız, müsait bir yer biliyor musun?

Mekan kolay, sen arabayı biraz eskit
          2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Magistra

Mekan kolay, sen arabayı biraz eskit
            Neresiymiş o mekan merak ettim bak

Yorum

Cila atarken mf bezden ziyade el pedi kullanın
              İşlem sırası yıkama cila ve wax şeklinde olmalıdır
              Cila aracın parlatılmasında kullanılır (hare giderme özelliği olan cilalar da mevcuttur)
              Wax araç boyası üzerinde ince ve sert bir katman oluşturur 2-5 mikron arasında ve aracın boyasının toz, çamur kuş pisliği (her ne kadar tam koruyamasada) reçine vb olumsuz durumlardan zarar gelmesini önler ve tipine göre su tutmama özelliği vardır. El pedi ile uygulanması en sağlıklı yöntemdir.
              Pasta yüzey düzeltir cila parlatır wax korur
              Ben kendi aracımda Meguiar's wax kullanıyorum önce 21 sonra NXT atıyorum ama siz NXT kullanabilirsiniz bilhassa koyu renk araçlarda parlaklığı bir miktar daha arttırıyor
              Wax işlemine başlamadan önce arabanın tamamen temizlenmiş ve tam olarak kurumuş olması gereklidir wax araç boyası üzerinde bir kürdür su waxın yapısını bozar waxı sürdükten sonra en az yarım saat (Meguiar's için konuşuyorum diğer markaların kullanma kılavuzunu muhakkak okuyun) beklemeniz gerekmektedir 1 gece üzerinde bırakırsanız garanti sonuç alırsınız.
              Detailing hastalığı şimdiden bulaşmış geçmiş olsun Allah sabır versin

Yorum

Detailing günü için eğer ankaradaysanız kendi dükkanımda ağırlayabilirim sizleri

Yorum

Gerekli açıklamalar yapılmış fakat bir hatırlatma yapmak istedim.

Aracını ne kadar düzenli titiz yıkasan dahil zamanla kılcal çizikler mutlaka oluşacaktır.Bunların nedeni arabaya yapışmış noktasal gözle görülmeyen kirler.Kurulama sırasında beze takılan ufak tefek yabancı cisimler vs. Bu kılcal çizikleri de zamanla polish ile çözebilirsin.Senede bir defa Polish yapman yeter.
                  [CENTER][CENTER]

Yorum

İşleniyor...
                  X