Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Boya koruma hakkında fikir verebilecek arkadaşlar

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Boya koruma hakkında fikir verebilecek arkadaşlar

Artık bahar geliyor.Yakında aracıma boya koruma yapmak istiyorrum.Daha önce sürekli olarak profesyonel merkezlerde yaptırdığım işlemi artık kendim yapmak istiyorum.Sitede bazı arkadaşların kendi yaptıkları uygulamalarını görünce bende gaza geldim
    İlk olarak iki ürün var kafamda ama tam olarak istediğim verimi alabilirmiyim fikir almak istiyorum.
    İlk olarak benzin depo kapağında baya bir fazla olmak üzere bir miktar çizikler var.Bu çizikleri gidermek için
    http://www.sanalpazar.com/Meguiars-U...Ml__isp2211273 ,bu linkteki ürünü kullanmaya karar verdim.
    Çizik giderdikten sonra parlatmak içinde
    http://www.sanalpazar.com/Meguairs-N...cu__isp2725649
    Bu linkteki ürünü kullanacağım.Tabi sadece kendi fikrim bu ve ne derece etkili olacak bilmiyorum.Eğer içinizde bu ürünleri kullanan ve memnun kalan arkadaşlar varsa fikirleri benim için önemli.Önceliğim çizikleri gidermek olacağı için ürünler işe yararmı bunu bilmek istiyorum.Eğer yararsa hemen sipariş vereceğim.Şimdiden teşekkürler.
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Ynt: Boya koruma hakkında fikir verebilecek arkadaşlar

Benden daha tecrübeliler var ama benim nacizane fikrim. Önce 105 ile çizikleri yok et .Sonra 205 ile iyicene parlat.Ondan sonra güzel kaliteli bir cila ve üzerine tech-wax 2.0 ile bitir işini.Ben 105 haric iki haftada bir yapıyorum.105 i 6 ayda bir falan yapmaya çalışıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dawn1974
      Benden daha tecrübeliler var ama benim nacizane fikrim. Önce 105 ile çizikleri yok et .Sonra 205 ile iyicene parlat.Ondan sonra güzel kaliteli bir cila ve üzerine tech-wax 2.0 ile bitir işini.Ben 105 haric iki haftada bir yapıyorum.105 i 6 ayda bir falan yapmaya çalışıyorum.
      105 ve 205 derken hangi ürünler acaba bunlar nerden temin edebilirim.herhangi bir online satış sitesi linki verebilirmisin acaba.

Yorum

http://erdemboya.ticaretimiz.com/

Burdan rahatlıkla ne istersen güvenerek alabilirsin.

Yorum

eyvallah kardeşim söylediğin ürünleri inceledim.uygulama esnasında dikkat etmem gereken bişey varmı peki.
          mesela elle uygulamada sıkıntı olurmu.105 ,205 ve ardından yapılacak olan cila ve wax bunların uygulama süreleri varmı yoksa peş peşe hepsini yapmalımıyım.bekleme süresi falan varmıdır.
          polisaj makinem yok şimdilik ama sitede matkaba polisaj aparatı takmaya yarayan bişey buldum onuda alıp matkabımla yapsam olurmu yoksa elle yeterli gelirmi.matkaplada nasıl yapılır tam anlamadım ama, onu dik tumakta zor olur gibi sanki devride 2800 dev/dak biraz polisaj için yüksek gibi.
          Senide yoruyorum ama ilk denemede hüsrana uğramak istemiyorum bu konuda bilgi verebilirmisin.

Yorum

Estaafurullah.Öncelikle 105 ve 205 i elle yapamazsın .Kesinlikle polisaj makinası kullan.Matkap için olanlar daha çok far parlatma ,Farlardaki çizikleri giderme için kullanılır.polisaj makinası içinde kesinlikle makitayı tercih ederim çok sağlam ve elektronik devir ayarlı.Ama o sitede maguiarsında makinası var galiba .(yada Meguiarsın kendi sitesindede olabilir) o da kaliteliye benziyor ama denemedim.Ben makita kullanıyorum.105 ve 205 beklemeden yapabilirsin .Bütün arabayı küçük parçalar halinde(Bir kapıyı ikiye bölerek)105 geçtikden sonra ayrı bir polisaj pediyle 205 ile parlatabilirsin.105 ve 205 yaptıkdan sonra aracı yeniden yıkıyorum.Ben cila olarak poorboy kullanıyorum .Ondanda memnunum.Elle bazende makinayla atıyorum .ama elle daha zevkli oluyor.Komple yaptıkdan sonra temiz biryumuşak bezle komple siliyorum .En sonundada wax ' kesinlikle elle sürüyorum o da kuruyup temizledikten sonra bir ya da iki gün bekleyip meguiars ultimate quick detailer ile kayganlık kazandırıyorum.Wax aracın üzerinde çok toz tutuyor.O yüzden meguiars ultimate quick detailer 'ı kullanıyorum.O kayganlık veriyor.

Yorum

anladım öyleyse matkap aparatlarını almaya gerek yok.bana bir makina lazım.hesaplayınca 1 kere boya koruma parasına hepsini rahatlıkla alabiliyoruz bence gayet ekonomik.en kısa sürede hepsini temin edeceğim hafta sonunu değerlendirecek bir uğraş olur en azından.
              Verdiğin bilgiler için teşekkürler söylediğin ürünleri alıyorum.makianyıda araştırıp öyle alayım.

Yorum

Rica ederim Ahmetciğim.Bir kere bulaştın mı bu hastalığa her cumartesi pazar kaşıntı yapmaya başlar.Bu saydıgım ürünler amatörce yapıp leke ve hare bırakmayacak ürünler.Daha profesyonelleri de var .Onlarıda Gökhan beye sorabilirsin.

Yorum

Tamam ilk olarak söylediğin gibi amatörlüğümüzü atalım üstümüzden sonra profesyönel ürünlere yöneliriz Şimdilik bukadarı işimi görür diye tahmin ediyorum.Eğer tatmin olmazsak bakarız artık
                  İlerleyen zamanlarda Gökhan beye müracat edeceğimiz kesin.

Yorum

dostum arabanın yası ve boyanın durumuna göre 105 ve 205 kullan standart hare ve cızık varsa 205 yeter ne kadar pastayı az kullanırsan o kdr boyanın vernik tabakasını korumuş olursun 105 cok kuvvetli pastadır 205 daha hafif pastadır diyecegim o ki boyanın durumuna göre 2sinden birini kullan yada beraber kullan. resim koyarsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz . koruma olarakta waxlar 2*3 yıkamada gider ama dersenki ben ayda iki kere atarım waxı o zmn kullan yoksa nano koruma at 6 ay gider.http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=GTE-C1-100

ama işin başında yani pastadan önce kil ile boyayı iyice temizle pastaya hazır olsun.
                    2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cdd1907
                      dostum arabanın yası ve boyanın durumuna göre 105 ve 205 kullan standart hare ve cızık varsa 205 yeter ne kadar pastayı az kullanırsan o kdr boyanın vernik tabakasını korumuş olursun 105 cok kuvvetli pastadır 205 daha hafif pastadır diyecegim o ki boyanın durumuna göre 2sinden birini kullan yada beraber kullan. resim koyarsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz . koruma olarakta waxlar 2*3 yıkamada gider ama dersenki ben ayda iki kere atarım waxı o zmn kullan yoksa nano koruma at 6 ay gider.http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=GTE-C1-100

ama işin başında yani pastadan önce kil ile boyayı iyice temizle pastaya hazır olsun.
                      Aslına bakarsan bende 105 olan ürünü listeden çıkarttım.aracın belli bölegelerinde bariz çizilmeler var.kapı tutamaçları,benzin depo kapağı gibi geri kalan yerlerde kılcal çizikler var.onun için normal elle atılan pasta ,cila ve wax ürünlerini tercih edeceğim.Makinayı herzaman kullanamayacağıma karar verdim o yüzden 205 nolu ürünüde almayabilirim.ilk olarak pratik olsun diye MEGUİARS ULTİMATE COMPOUND ÇİZİK ÇIKARICI PASTA*450 ML* , MEGUAIRS NXT GENERATİON TECH WAX 2.0 SIVI BOYA KORUYUCU ,MEGUAIRS ULTİMATE QUİK DETAİLER-YÜZEY KORUYUCU- bu üç ürünü sipariş edeceğim.Eğer istediğim sonucu alamazsam ozaman 205 nolu ürün ve polisaj makinasını alacağım.
                      benim araç mavi renk metro mavimi ney o renkten bana kalırsa lacivert tonu gibi neyse. henüz 12.000 km olmadı.
                      boya durumu iyi genel olarak ama biraz mat duruyor.ve dediğim hafif çizikler hariç bariz bir sıkıntısı yok.
                      bakalım artık 2-3 hafta sonra uygulama ve fotoları çekmeye çalışacağım.burdan resimleride paylaşacağım İnşallah.

Yorum

mat olması kılcal çiziklerin yüzünden onları gidermeden parlaklık alamassın waxx cila hikaye dostum ayrıca ULTİMATE COMPOUND ÇİZİK ÇIKARICI PASTA işini görür 105 ve 205 e gerek yok anlattıgına göre ama makinasız bi işe yaramaz % 20 si gider anca çiziklerin..
                        2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

İşleniyor...
                        X