Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opak beyaz wax cila olur mu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opak beyaz wax cila olur mu

Merhaba gecenlerde eşimin arabası citroen kitapçığında gördüm opak renge asla wax cila yapmayın boyaya zarar verir diye yazıyordu. Bizim opel inde ise düzenli wax cila yapın yazıyor ama opak veya metalik diye belirtmemiş. Beyaz opel insignia ya wax cila zarar verir mi.

Vermez. Senelerdir Meguiars'in sarı şampuanı ile yıkama yaparım. 3-4 ayda bir kil-wax uygulamaları yaparım. 9.senedeyim herhangi bir zararını görmedim.

Yorum

Doğru uygulama ile beyaz Insignia bile ayna gibi olur, daha önce yapılmışı var
      InsigniaTEAM

Yorum

Insignia'larda opek renk satıldı mı?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
          Insignia'larda opek renk satıldı mı?
          beyaz olan opak ama vernikli. eski arabalarda opak deyince vernik yokmuş gibi birşey görünüyordu
          InsigniaTEAM

Yorum

Şimdi farkettim opek yazmışım

Hafızamı biraz zorlayınca hatırladım, o yıllarda metalik renk farkı alınmaması üzerinden reklam yapılıyordu. Demek ki opak sattılar.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

beyaz olan opak ama vernikli. eski arabalarda opak deyince vernik yokmuş gibi birşey görünüyordu
              Evet yoktu , sadece beyazda değil bütün renklerin opak versiyonunda vernik yoktu. Benim ilk arabam 1986 yılında
              0 km aldığım bir şahindi , vişne çürüğü rengindeydi. O zamanlar Aksaray Meydanı'nın altında kapalı otopark vardı.
              Hala var mı bilmiyorum. Yeni heves , gençlik de var , o otoparka gider , saatlerce uğraşır cila yapardım. Pamuk
              araba rengine dönerdi Meğerse cila , boyayı yiyormuş , baktım olacak gibi değil, biraz daha devam etsem ,
              boya bitecek , astar ortaya çıkacak, vazgeçtim, bir daha da yapmadımhaha

Yorum

İşleniyor...
              X