Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bi bakın arkadaşlar

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Bi bakın arkadaşlar

Hakan bey (subaruoutback) arkadasımız da Chemical guye ürünlerini satıyor. CG çok iyi ürünleri var. Hakan bey size önerir.
    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Gökhan abicim 7-10 gün yıkanmaması gerçekten etkili oluyor. Yaptığımız testlerde edindiğimiz deneyim neticesiyle sıradan waxlar araç üzerinde bile etkili şekilde kuruma evresini 15-30 dk arasında tamamlıyorlar. 1-2 gün içinde şampuanla yıkanan araç için neredeyse %60 ı gidiyor(test ürünü colli 476s)

Nano ürünlerde ise TAM kuruma evresi 2-3 saat, bu süreç sonunda KÜRLEŞİYOR...(test ürünü Aquartz Titanium)

Yorum

Berker,

Nano türü özel ürünlerin uygulaması sonrası yıkama süresinin geciktirilmesi olabilir. Ama colli, cg, Meguiars gibi wax ürünlerinin uygulanmasından sonra 1 hafta 10 gün gibi sürelere ben inanmıyorum. Testi nasıl yaptınız ? %60 nasıl tespit ettiniz?

Çünkü sende biliyorsun bu tür wax kalınlıklarını en kaliteli boya kalınlık ölçme cihazları bile ölçmek nerdeyse imkansız.
        Ancak waxın görüntüsü, parlaklığı, boncuk testi gibi görsel testler ile bonding kontrol edilebiliyor.

Ama başka özel bir yöntemle waxın yapışma kontrolü yapılabilir sanırım. Belki bu tür testler 7-10 günü gösteriyordur. Ama benim gibi 2-3 günde bir aracını yıkatıp waxını atan kişiler için 10 gün uzun geliyor. Zaten işin zevki burada. Nano haricindeki en baba wax bile 2-3 hafta içinde azalıyor. Bence wax süreklilik sağlanınca iyi oluyor. Ama sende biliyorsun boyama koruma yaptım diye 6 ay - 1 yıl
        boyunca gezinenler çok fazla.

Not: SHINEARAMA dan bol bol kil sipariş ettim. 1 hafta içinde gelir sanırım.
        2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

İşleniyor...
        X