Duyuru

Collapse
No announcement yet.

3M fiyatı ve kendi girişimim?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 3M fiyatı ve kendi girişimim?

Bu gün memlekete açılan 3M bayisine uğradım. Dış boya koruma ve genel iç temizlik için 450 TL gibi garip bir fiyat ile karşılaştım. Detaysız en normal iç temizlik ortalama 50 tl olsa bile, 400 tl dış pasta cila için bana oldukça fazla geldi.

Dedim bende, elimin yatkınlığı bu işlere oldukça gebedir. O paradan daha azına hem polisaj makinamı hem sprilali ve gerekli ekipmanı temin eder, işin inceliklerini öğrenir, cebimede 3-5 kuruş kalır ve işin sonuda ekipmanımda olmuş olur dedim.

Bu konuda abartı düşünüyormuyum?
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Ynt: 3M fiyatı ve kendi girişimim?

Kesinlikle doğru düşünüyorsunuz. Benim düşünceme göre kimse benim arabama benden daha özenli davranamaz. Dolayısı ile en iyi firmaya bile gitseniz, onların gözünde müşteri olacağınız için sizin göstereceğiniz ilgiliyi göstereceklerini düşünüyorum.
    2010 İnsignia 1.6 180 hp Cosmo + Dvd 800 Navi +Rear View Camera+Media Box + Sunroof + Olimpik Beyaz

Yorum

Polisaj ile uygulama iyi sonuç verebiliyor. Ancak uzmanlaşma gerekiyor.
      Iyice test edip eliniz alışmadan kendi aracınızda denemeyin.
      Diğer taraftan inanılmaz zevkli bir hobi.
      Size uğraşınızda başarılar.
      Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Kafama bu iş yattı. Lakin bu uygulamada aşama aşama araç yıkamak lazım. Ve bir de yıkama makinası da gerekiyor gibi görünüyor. Olur olmaz halka açık yerlerde bu iş sanırım olmayacak. Apartmanın müşterek garajı var orada bu iş çözmeye çalışacağım.

Spotlar altında bu günbaktım da her yer kuş pisliği ve silme sonucuoluşan silik çiziklerle doluymuş. O an gözlerimi geri kaçırdım

CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

bende aynı mantıkla yola çıktım ve tüm malzemeleri aldım.ilk heves 1-2 kere yaptım ama çok uğraştıran yorucu ve zaman isteyen bir iş.açıkcası güzel bir garaj ortamı kesinlikle şart.eğer üşengeç biri değilseniz gerçekten iş bitince o parlaklığın ve yaptığınız işin size verdiği his çok güzel.
          2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
          2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Evimde zaten ev ve el aletleri ile dolu. Hanı dursun diye alan bir tipde değilim. Sürekli boş zamanlarda ya tamiratım olur ya bir üretimim. İşimiz sebebi ile de sürekli üretim ile uğraşmaktayız.
            O sebeple yaptığım işten ve ayırdığım zamandan zevk alan biriyim. Psikolog arkadaşım var. Eli tornavida tutmaya bile yakışmıyor. Asla şükür ki öyle değiliz , haha haha haha

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
              Evimde zaten ev ve el aletleri ile dolu. Hanı dursun diye alan bir tipde değilim. Sürekli boş zamanlarda ya tamiratım olur ya bir üretimim. İşimiz sebebi ile de sürekli üretim ile uğraşmaktayız.
              O sebeple yaptığım işten ve ayırdığım zamandan zevk alan biriyim. Psikolog arkadaşım var. Eli tornavida tutmaya bile yakışmıyor asla. Şükür ki öyle değiliz , haha haha haha
              bu nasıl oldu bilemiyorum. Düzenle menüsünden sonra, alıntı yaparak tekrar yanıtladı. Silemedim.

Yorum

İşyerimde yıkama makinası kapalı ortam herşey mevcut bir hevesle polisaj makinası aldım önce işyerinin bipperlarında deneme yaptım.Baktım işi kıvırıyorum sonra kendi aracıma geçtim.2 sefer uyguladıktan sonra bir miskinlik tuttu daha elime almadım makinayı.Sonaxta yapanları izlemek daha makul geliyor.Kil,glaze onlara verdim fiyattan düşürdüm.
                http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                2.0 CDTI
                Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Her işin bir profesyoneli var; ekmeği ya fırından alırsın ya da un alıp evde yaparsın.
                  Unu uncudan almazsan buğday yetiştirmek gerek,bunun için tarla lazım, bir çift öküz
                  lazım ki tarlayı süresin . Lazımların sonu gelmez. Bu iş de böyle, en iyisi yılda iki kez
                  dış koruma (200 tl) , bir kez de detaylı içi temizlik (250 tl) yaptırıp bu işe harcanacak
                  efor ve emeği, zamanı, daha verimli işlerde harcamaya çalışmak. Benim fikrim ve amelim bu
                  yönde olmuştur. Size de tavsiye ederim. 3M ve benzeri organizasyonlar evlerine ekmek götürmesinler mi

Yorum

Kesinlikle herkes evlerine ekmek götürsün temennimiz bu yönde de.

Normal iç temizlik, detaylı değil, 100 TL olurmu ? Bu cok afaki bir rakam geldi. Yapacakları işi herhangibir oto kuaför burada zaten iç / dış genel 20 TL ye yapıyorlar maximum. Hal böyle iken iç / dış 100 tl olması beni geri itti.

Yorum

Ben einhell marka polisaj makinesi aldım:mesleğim gereği jettaşı gibi aletleri çok iyi kullanırım.Kendi aracımla birlikte kardeşimin aracınıda yaptık.Gayet güzel oldu.İlk yapışta biraz zorlanıyorsunuz.Araçı belli bir seviyey getirdikten sonra zaten kalın pastalarla uğraşmıyorsunuz.Birde ürünlerin seçimi önemli bence bazı ürünler el becerisi istiyor buna mukabil biraz daha ucuz oluyor bazı ürünler pahalı oluyor bu tür pahalı ürünleri firmalar kullanmıyor ben pahalı hare bırakmayacak tür ürünlerden kullandım yine bile çok uyguna geliyor.
                      2011 Teknik Gri+Nav800+Sunroof+Chip+Performans buji+Sprintbooster+KN Kutu içi Filtre+OPC Pedal Seti

Yorum

Sonradan yapmasam bile o 400' vereceğime bu ekipmanları toplayacağım kesinlikle. Ve iyi / kötü nasıl sonuç çıkarsa çıksın, b.k etsemde aracı paylaşacağım forumda. Gırgır olur : )

Koçtaş / izmirde bu malzemeleri bulabilirmiyim? Yada belli mekanlarda mı satılır? Polisaj makinası mevcut, şu pedleri bulmak veya uygununu temin etmek önemli anladığım kadarı ile.

Yorum

Polisajı koçtaştan bulabilirsiniz.Diğer malzemeleri internetten daha rahat bulursunuz.Mesela meguairsin kendi sitesi hepsiburada vs..
                          Uygulamalar için ilk başta ekstrem rakamlar söylüyorlar ancak pazarlıkla bayağı bir altına iniyorlar.En azından sonax böyleydi.
                          http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                          2.0 CDTI
                          Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Arkadaş tanıdıktı. Normalde 500-600 gibi rakamlara yaparmış. İlaçları çok pahalıymış. Uçmuş insanlar tanıdık da dinlemiyorlar : )

Yorum

http://erdemboya.ticiz.com/
                              http://www.boyassi.com/Default.aspx

adreslerinden istediklerinizi bulabilirsiniz. Bende acemiyim genellikle erdem boyadan alışveriş yapıyorum sorunsuz
                              Bayrağı Bayrak yapan, üstündeki kandır.Toprak; eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR !!!

Yorum

İşleniyor...
                              X