Duyuru

Collapse
No announcement yet.

DIY Boya Koruma Hakkında...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• DIY Boya Koruma Hakkında...

Arkadaşlar,

Bende polisaj makinesi, Meguiars Ultimate Compound, SwirlX ve NXT Tech 2.0 Wax var... Ayrıca Ultimate Liquid Wax'te var ama bunu yıkamalardan sonra uyguluyorum parlaklık ve boya koruma ömrünü arttırmak için...

Öncelikle çiziklerin giderilmesi için Ultimate Compund kullanmayı düşünüyorum... Daha sonra Tech 2.0 wax ile boya koruma işlemine başlamayı düşünüyorum. Boya da her hangi bir pütür ve kalıcı iz yok bu nedenle kil uygulaması düşünmüyorum. Aracın rengi teknik gri (füme) bu nedenle çiziklerin/harelerin giderilmesi şart...

Sizce bu işlem ile ne kadar parlaklık ve çizik giderme sağlayabilirim? Ayrıca bu uygulama ne kadar süre aracı korur? Zira her 2 yıkama sonrasında Ultimate Quick Wax uyguluyorum...
    1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Ynt: DIY Boya Koruma Hakkında...

Kil şart bence temizlik için.Boya üzerindeki ufak tefek parçacıkları alıyor.Yüzeyi pürüzsüz yapıyor.Bir de İzopropil Alkol ile geçerseniz boya tertemiz olur.Hafif aşındırıcı kullanabilirsiniz.Meguiars 205 iş görür.Bu işi ilk defa yapacaksanız eğer AutoGlym in Super Resin Polish ile başlayın derim.
    [CENTER][CENTER]

Yorum

Daha önce farklı araçlarda yaptım ama insignia da hiç yapmadım bu nedenle sormak istedim. 205 profesyonel ürün ve pahalı tek kullanıcı için... ben amatör ürünleri kullanıyorum. Elimdeki ürünler yeterli olur mu?
      1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bigbrother
        Daha önce farklı araçlarda yaptım ama insignia da hiç yapmadım bu nedenle sormak istedim. 205 profesyonel ürün ve pahalı tek kullanıcı için... ben amatör ürünleri kullanıyorum. Elimdeki ürünler yeterli olur mu?
        İstanbul perpa da Erdem Boya var.Bölünmüş olarak satıyorlar istediğiniz üründen.Oraya sorup temin edebilirsiniz.

Eldekilerde iş görür.Tek panel de 50:50 denemek gerek.
        [CENTER][CENTER]

Yorum

İşleniyor...
        X