Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyon soyulması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Direksiyon soyulması

Merhabalar
    18.11.2016 trafiğe çıkışlı 1.6 CDTI Cosmo insignia aracımın direksiyonunda soyulmalar var. Opel Odaka aracı götürdüğümde garantiden olamayacağını 350₺ gibi bir ücreti olduğunu söylediler fakat kendilerinin bu işlemi taşeron firmada yaptığını söylediler. Bende aracı madem Odak taşeronda yapıyor yetkili serviste yapmamın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Kaplama işlemini nerden yaptırabilirim?

Teşekkürler

Geçmiş olsun.Bence her zaman dediğim gibi,aracın garantisi varsa diş gösterin.Başka türlü olmuyor,illa y.servisler işi yokuşa sürüyorlar.Varsa başka y.servisle görüşün.

Yorum

20.000 km’ye kadar olanları servis garantiden yapabildiğini söyledi ben yinede ısrar ettim Opel Türkiyeye fotoğrafları hem ben hemde odak opel gönderdi fakat kullanıcı hatası dendi. Odak opeldeki yetkili taşerona yaptırıyoruz deyince foruma sormak istedim

Yorum

20 bin km sınırı çok saçma olmuş.Garanti süresi 2 yıl deniyorsa,geçerli olmalı.Siz biraz araştırın nette,piyasadaçok iyi diraksiyon kaplaması yapanlar var.

Yorum

Yanlış hatırlamıyorsam 200 TL civarına çok iyi yapan yerler var. Bir tanesi de Odak'ın biraz üst tarafında Akınsal Sanayi civarında Altın oto döşeme diye bir yer var. Daha önce başka bir aracın kapı içi kaplatmıştım, memnun kaldım. Bir uğrayın derim.
          34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
              20 bin km sınırı çok saçma olmuş.Garanti süresi 2 yıl deniyorsa,geçerli olmalı.Siz biraz araştırın nette,piyasadaçok iyi diraksiyon kaplaması yapanlar var.
              Bazı Parçaların garantisi 2 yıl değildir örnek Baskı balata,Fren balatası,Silecek lastiği vs.. (Kullanıcı Hataları olma ihtimali büyük olan parçalarda)
              Bütün otomobil firmalarında buna benzer kısıtlamalar vardır bazı parçalarda garanti 12 yıldır kaporta ve boyası

Garip bir durum ama böyle zaman kriterleri var

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Altın Otoya gittim bugün suni deri 200₺, hakiki deri için 350₺ fiyat verdiler. Görevli Opel servisininde kendilerinde yaptırdığını söyledi. Elinde insignia direksiyonu vardı kaplama yapılana kadar araçsız kalmadım bu sayede. 1 günde kaplama işlemini gerçekleştirebileceklerini söylediler. Yarın alıcam direksiyonu, son fiyat olarakda 300₺’ye inildi.

Yorum

Arkadasımın 4 yıllık 80 binde olan elentrasını servis garantiden deistirmişti opel satış sonrası insanları cok mağdur ediyor bilindigi gibi siyah renkli araclarin tavanında renk soyulmasi oluyor bende 10 yıl paslanmazlık ve boya garantisini yetkililere hatırlattım ama hic oralı olmadılar 170 tl verip cepten boyatmıstım binlerce lira para veriyoruz ama malların arkasında durulmuyor yanlıs anlasılma olmasın opel düsmanı deilim ailede 3 tane opel var ve babam hala 18 senedir b kasa vectraya biner ama ciddi derecede kendini toplaması gerekir yetkili servislerin.

Yorum

Benimde 2016 Aralık çıkış 15100 km de ki Sportline aracımda soyulma başlamıştır. Daha önce ki hiçbir aracımda (daha yüksek km li ve 0 alınmış araçlar) başıma gelmemiş bir olaydır ve kesinlikle ne yüzük ne herhangi bir aksesuar kullanmaktayım. Ankara'da servise 07.07.2018 tarihinde götürdüm ve bana yukarıda ki arkadaşın aksine Opel Türkiye'den servislere 1 sene ve 15.000 km sınırı geldiğini belirttiler. Ben yine de fotoğraf çekilip gönderilmesini talep ettim ve bakalım sonuç bekliyorum şu anda.
                    Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

Düzenli periyotlarda nemli bez ile herhangi bir temizlik maddesi kullanmadan direksiyonun silinmesi çok faydalı olacaktır. Zira hususen yaz aylarında elde oluşan ter vs sürekli deri direksiyon tarafından emilmekte. Buda yıpranma , aşınmadan evvel parlaklık olarak belirmektedir. Direksiyon vahim duruma gelmeden evvel düzenli olarak silmek daha derin sorunların önüne geçecektir. Temizleme ve matlık için nemli bez harici birşey kullanmak isterseniz PH değeri nötr olan temizleyici maddeler almaya hususen dikkat etmenizi öneririm.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
                        Düzenli periyotlarda nemli bez ile herhangi bir temizlik maddesi kullanmadan direksiyonun silinmesi çok faydalı olacaktır. Zira hususen yaz aylarında elde oluşan ter vs sürekli deri direksiyon tarafından emilmekte. Buda yıpranma , aşınmadan evvel parlaklık olarak belirmektedir. Direksiyon vahim duruma gelmeden evvel düzenli olarak silmek daha derin sorunların önüne geçecektir. Temizleme ve matlık için nemli bez harici birşey kullanmak isterseniz PH değeri nötr olan temizleyici maddeler almaya hususen dikkat etmenizi öneririm.
                        Bu durum her araç için geçerli. 6 yaşındaki 100.000 KM'deki Peugeot aracımda bile böyle bir sorun yaşamazken Opel'de yaşamanın tek açıklaması kalitesiz malzeme kullanımıdır. Ancak her araçta olmaması, bazı partilerde farklı ürün kullanıldığını akla getiriyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mamlamoz View Post
                          ...bilindigi gibi siyah renkli araclarin tavanında renk soyulmasi oluyor bende 10 yıl paslanmazlık ve boya garantisini yetkililere hatırlattım ama hic oralı olmadılar
                          Bu durumda makyajlı kasa Insignia'lar için de geçerli mi ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Bu durum her araç için geçerli. 6 yaşındaki 100.000 KM'deki Peugeot aracımda bile böyle bir sorun yaşamazken Opel'de yaşamanın tek açıklaması kalitesiz malzeme kullanımıdır. Ancak her araçta olmaması, bazı partilerde farklı ürün kullanıldığını akla getiriyor.
                            Benim aracım 8 yaşında , düzenli olarak temizlerim ve hala mat durumdadır. Temkinli olmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum. Mutlaka üretim hatası ihtimaller dahilinde olacaktır hatta üretim hatası dediğimiz vaka derinin kalitesi-durumu ile alakalı olan olaydır. Sanırım biraz da kısmet faktörü devreye giriyor hâl böyle olunca.

Yorum

Tedarikçi kaynaklı sıkıntıdır, malzeme değişmiştir. 2009 model olupta hala soyulmayan arabalarda var.
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X