Duyuru

Collapse
No announcement yet.

AFL Uzun far asistanı sorunu ve çözümü.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: AFL Uzun far asistanı sorunu ve çözümü.

Orjinal yazı sahibi: cdd1907
    otomatik far sensörümüz bu aynanın altındaki kameramı??? o afl için değilmi ya)
    evet kamera AFL sistemi için.. ama sensörler kameradan ayrı, bağımsız.. ayrıca kamera sadece AFL sistemi için değil, aynı zamanda Şerit Takip Asistanı & Tabela Okuma görevi için tasarlanmış ama ülkemizin malum yol şartlarından dolayı Türkiye de henüz bu uygulama sunulmadı araçlarımızda.. şu an sadece AFL sistemi için çalışıyor, uzun far asistanı için çalışıyor..

sensörler bunlar;

iki tane sensör var, biri yağmur sensörü diğeri far sensörü.. bir tünele, garaja, ya da karanlık bir bölgeye girdiğiniz zaman sensör bunu algılayıp otomatik olarak farları yakıyor.. tabi bu sistemin çalışması için far açma düğmesinin 'Auto' konumunda olması lazım, aksi taktirde kendiniz manuel açmak durumundasınız farları ve manuel açarsanız da Uzun Far Asistanı çalışmaz..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

murat eline, ağzına sağlık, çok güzel açıklamışsın.....

Yorum

far sensörü ön camda olmayabilir ya, ben orayı elimle kapattımda farlar yanmamıştı ihihi
        InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
          far sensörü ön camda olmayabilir ya, ben orayı elimle kapattımda farlar yanmamıştı ihihi

ön camda çağrı, tam olarak muratın gösterdiği yerde, bizimkilerde elle kapayınca direk yanıyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
            murat eline, ağzına sağlık, çok güzel açıklamışsın.....
            rica ederim tmr

Yorum

peki bişey sorucam bu hassasiyet ayarı varmı mesala tam karanlıkta yansın farlar led yansın iice hava kararana kadar böle bi şey olurmu)) çünkü hava kararmadan arabayı çalıştırınca çok yandığını gördüm ondan soriyim dedim))
              2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cdd1907
                peki bişey sorucam bu hassasiyet ayarı varmı mesala tam karanlıkta yansın farlar led yansın iice hava kararana kadar böle bi şey olurmu)) çünkü hava kararmadan arabayı çalıştırınca çok yandığını gördüm ondan soriyim dedim))
                hava iyice kararana kadar ledlerin yanmasını istiyosan, kendin manuel olarak far açma tuşunu bi kademe aç, sadece ledler yanar ve sensör+AFL sistemi devredışı olmuş olur.. tamamen karanlık çöktüğünde ise canın ne zaman isterse bu kez Auto konumuna tekrar getir far açma tuşunu, farlar yanar ve düğmenin konumu Auto ya geldiği içinde AFL sistemi de devreye girer

Yorum

arabada otomatık, eve gelıyorum merdıven otomatıgı sensörlü eve giriyorum zonnk kapkara ordada otomatik yanacak diye beklıyorum
                  2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

devamlı led yanması için tek kademe açmak yetreli ama biliyosunki gündüz ledi daha kuvvetli tek kademe açınca yarı yarıya düşüyor ışık gücü ondan dedim ayar varsa hassasiyeti tam yapıp gündüz ledini daha uzun kullanalım) far tam karanlıkta yansın)
                    2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

sanırım öyle bir ayarı yok ..

Yorum

Herkese kolay gelsin bu durumla alakalı değil ama sağ farın gündüz ledi yanmıyor . bunun kablosu hangisi veya tamiri olur mu . bilen varsa yardımcı olabilir mi . teşekkür ederim .

Yorum

İyi akşamlar benimdr sağ gündüz ledi yanmıyor sorunu nasıl çözdünüz cevaplarsanız sevinirim şimdiden tşk ederim

Yorum

İşleniyor...
                          X