Duyuru

Collapse
No announcement yet.

OPEL İNSİGNİA YAĞ MARKASI VE NUMARASI HAKINDA BİLGİ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: OPEL İNSİGNİA YAĞ MARKASI VE NUMARASI HAKINDA BİLGİ

Orjinal yazı sahibi: Davudx
    Şaman bey 0-40 motorda ses yapmaz mı? Onun yerine 5-40 kullanılsa nasıl olur,
    sonuçta 10 derecenin altını kolay görmeyen bir ilimiz Antalya
    Ses yapmaz, tam aksine motor sesini işitmekte zorlanırsınız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
      Orjinal yazı sahibi: Davudx
      Şaman bey 0-40 motorda ses yapmaz mı? Onun yerine 5-40 kullanılsa nasıl olur,
      sonuçta 10 derecenin altını kolay görmeyen bir ilimiz Antalya
      Ses yapmaz, tam aksine motor sesini işitmekte zorlanırsınız.
      Şaman abi,ben Mobil 1 0W-30 koydurdum ama,iyi değil mi bu yağ? 0W-40 daha mı iyi?
      2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

HEr yağın kendine özgü artısı ve eksisi vardır

0w40 Mobil 1 Tam sentetik yağ tüm Türkiye şartlarına uygun ve en kaliteli yağlardan birisidir kullanmış olduğunuz yağlara kötü demiyorum ama tecrübem ve servis müdürleriyle zaman zaman yaptığım görüşmelerde hep mobil 1 yada Castrol tam sentetik yağın bizim motorlar için ideal olduğunu söylüyorlar ve öneriyorlar.

sonuç tercih meselesi ben aracı yüksek devirli kullandığım için mobil 1 den şaşmam eğer sakin kullanım yapıyorsanız diğer yağları tercih edebilirsiniz değişim km leri düşer biraz o kadar normalde mobil 1 yağ için avrupada 30.000 km yağ değişimi yapılıyor Türkiyede 15.000 diğer yağlar 10.000km olabiliyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Fatih bey öncelikle verdiğiniz engin bilgilerden dolayı çok teşşekkür ederim son bi sorum olucak Peki bu mobil1 esp 0 40w ile mobil1 new life 0 40w arasında bi fark varmı mobil kendi sitesinde mobil1 esp 0 40w kulanın dıyor. :?

Yorum

İkisi arasındki farkı tam blmiyorum kıyaslama yapmadım

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

o zaman abi ben mobil1 esp 0 40w alıyım 5 litre biraz pahalı new life 0 40 göre ama hiç olmazsa içim rahat olur.teşekkür.

Yorum

Mobil 1 0w40 tam sentetik yağ en idealleri arasındadır. Dikkat edilmesi gereken nokta, piyasada fazlaca sahte ürünü olmasıdır. Bilindik, doru yada yetkili bir yerden temin edilirse uygun olur. Birebir sahte ürünü gözlerimle gördüm. Aşırı dikkatli bakılması lazım kutusuna. Bu bile yeterli değil. Sıfır yağı eline damlatıp da hangi usta kontrol ediyor
                CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tornado
                  Şaman abi,ben Mobil 1 0W-30 koydurdum ama,iyi değil mi bu yağ? 0W-40 daha mı iyi?
                  GM 5W30 yeterli diyorsa, Mobil1 0W30 haydi haydi yeterli olur.

Hiç dert etmeyin, mobil iyi yağdır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
                    Orjinal yazı sahibi: tornado
                    GM 5W30 yeterli diyorsa, Mobil1 0W30 haydi haydi yeterli olur.

Hiç dert etmeyin, mobil iyi yağdır
                    Teşekkür ederim abi. oleyy ihihi
                    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Herkeze merhaba
                      Bu mobil 1 tam sentetik 0w40 yağ
                      1.6 turbo 170 bg makajlı kasa içinde uygunmudur acaba

Yorum

1.6 turbo 170 bg 2014 modellerde motor kapağı üzerinde Dexos2 5W30 şeklinde yazı var zaten.
                        Hangi numara yağ olduğunu bilmeyen kapak yazısından anlayabilir.
                        Ancak insignia için Dexos 5W30 dan daha kaliteli yağlar varmış ki buradan öğrendik.

0W30 veya 0W40 daha iyi ise sonraki değişimde biz de kullanalım bari

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: orhan848 View Post
                          Herkeze merhaba
                          Bu mobil 1 tam sentetik 0w40 yağ
                          1.6 turbo 170 bg makajlı kasa içinde uygunmudur acaba
                          Hastaya yatak , aça sıcak çorba gibidir, hiç merak etmeyin, kullanın, hele arabanız 100 bin km devirmişse hiç durmayın derim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post
                            1.6 turbo 170 bg 2014 modellerde motor kapağı üzerinde Dexos2 5W30 şeklinde yazı var zaten.
                            Hangi numara yağ olduğunu bilmeyen kapak yazısından anlayabilir.
                            Ancak insignia için Dexos 5W30 dan daha kaliteli yağlar varmış ki buradan öğrendik.

0W30 veya 0W40 daha iyi ise sonraki değişimde biz de kullanalım bari
                            Dexos2 5w30 kötü bir yağ asla değil, ama Mobil 1 0w40 New Life çok kalitelidir, biraz pahalıdır ama sonuçta 15 bin km bakım aralığında fazla bir şey sayılmaz.

Yorum

mobil dizel insignia için aşağıdaki ürünü önermiş.
                              https://www.hepsiburada.com/mobil-1-...iABEgKEvPD_BwE

motul specific mi yoksa moil mi? bakım zamanı yaklaşmadan listemi hazırlayayım.
                              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

şuanda 2011 2.0 cdti da 0-40 esp mobil kullanıyorum , bundan önceki arabalarımda da hep aynısını kullandım.

Yorum

İşleniyor...
                                X