Duyuru

Collapse
No announcement yet.

CarPlay - Android Auto Ana Konusu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Arkadaşlar merhaba. Sizleri bilgi sahibi etmek için foruma üye oldum. Aracımı Ekim ayında Kocaeli Ekcandan aldım. Satış sorumlusu ve servis yetkilileri android auto desteginin olmadığını sadece apple car play kullanabileceğimi, android autonun Türkiye'de sunulmadığını söylemişlerdi. Mayıs ve oncesi uretilen insignialarda android auto desteği yok. Sonrakilerde yüklü geliyor. Bu durumu arkadaşımın autolu arabası ile karşılaştırarak tespit ettim. Kocaeli ekcani arayarak benim aracima guncellemenin ne zaman gelecegini sordum. Ama onlar daha bizim araçlarda auto desteğinin olmadığının guncelleme gerektiginin farkinda bile değiller. Butun israrima rağmen olumsuz konusarak görüşmeyi sonlandirdilar. Bunun uzerine opel genel merkeze yazdim. Oradan arayanlar ne yazik ki servisten daha bilgisizler. Resmen Amerikayi yeniden kesfettirdiler bana. Kendi aracimin ve arkadasimin autolu aracının resimlerini gondererek ayni menünün bende neden olmadığını sordum.
    Bu mailden sonra isler değişti. Aracimi servise çağırdılar. Anlatmak istediğinizi burada gorelim diye.
    Servise gittim. Derdimi anlatmaya calisirken araca bir usb taktilar. Bu usb global olarak arac icin guncelleme olup olmadığını online kontrol ediyor.
    Ekranimda aracınız icin guncelleme var yazısı çıktı.
    15 dk da guncelleme bitti ve artik banim aracim da android auto destekli oldu. Servis ve genel merkezin olumsuz hic bir gorusune itibar etmeyin. Türkiye'ye guncelleme gelmesi diye bir sey söz konusu değil. Guncelleme cikinca butun ülkelerde ayni anda aktif oluyormuş. Genel merkeze beni ornek gösterebilirsiniz. Su an android auto benim aracimda çalışıyor.
    Insignia Cosmo 2016 1.6 Dizel 136HP AT6 + Stil Paket + Rhytm Ahşap Dekor

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Apps View Post
      Arkadaşlar merhaba. Sizleri bilgi sahibi etmek için foruma üye oldum. Aracımı Ekim ayında Kocaeli Ekcandan aldım. Satış sorumlusu ve servis yetkilileri android auto desteginin olmadığını sadece apple car play kullanabileceğimi, android autonun Türkiye'de sunulmadığını söylemişlerdi. Mayıs ve oncesi uretilen insignialarda android auto desteği yok. Sonrakilerde yüklü geliyor. Bu durumu arkadaşımın autolu arabası ile karşılaştırarak tespit ettim. Kocaeli ekcani arayarak benim aracima guncellemenin ne zaman gelecegini sordum. Ama onlar daha bizim araçlarda auto desteğinin olmadığının guncelleme gerektiginin farkinda bile değiller. Butun israrima rağmen olumsuz konusarak görüşmeyi sonlandirdilar. Bunun uzerine opel genel merkeze yazdim. Oradan arayanlar ne yazik ki servisten daha bilgisizler. Resmen Amerikayi yeniden kesfettirdiler bana. Kendi aracimin ve arkadasimin autolu aracının resimlerini gondererek ayni menünün bende neden olmadığını sordum.
      Bu mailden sonra isler değişti. Aracimi servise çağırdılar. Anlatmak istediğinizi burada gorelim diye.
      Servise gittim. Derdimi anlatmaya calisirken araca bir usb taktilar. Bu usb global olarak arac icin guncelleme olup olmadığını online kontrol ediyor.
      Ekranimda aracınız icin guncelleme var yazısı çıktı.
      15 dk da guncelleme bitti ve artik banim aracim da android auto destekli oldu. Servis ve genel merkezin olumsuz hic bir gorusune itibar etmeyin. Türkiye'ye guncelleme gelmesi diye bir sey söz konusu değil. Guncelleme cikinca butun ülkelerde ayni anda aktif oluyormuş. Genel merkeze beni ornek gösterebilirsiniz. Su an android auto benim aracimda çalışıyor.
      Hoşgeldiniz, aracınıza yapılan işlem doğrudur zaten bizim anlattığımız da buydu.
      Zaman içinde değişkenlik gösteren şey artık Opel'in SPS güncellemesini parayla vermesi oldu.
      Aynı servise tekrar gidin ve aynı işlemleri tekrar yaptırın, bu sefer ücret isteyeceklerdir.

You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 1 photos.
      InsigniaTEAM

Yorum

• Aslında benden para talep ettiler 60 Tl. Fakat yaklaşık 10 süren ve ısrarla sonlandırmadığım çağrım dolayısı ile ve beni servise kendileri çağırdığı için almadılar parayı.
        Insignia Cosmo 2016 1.6 Dizel 136HP AT6 + Stil Paket + Rhytm Ahşap Dekor

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Hoşgeldiniz, aracınıza yapılan işlem doğrudur zaten bizim anlattığımız da buydu.
          Zaman içinde değişkenlik gösteren şey artık Opel'in SPS güncellemesini parayla vermesi oldu.
          Aynı servise tekrar gidin ve aynı işlemleri tekrar yaptırın, bu sefer ücret isteyeceklerdir.

çağrı bey peki neden konya opelde bunu yapamadılar?

onları yönlendirebileceğim bir konu, bir yöntem var mı?

aracımı usb ile bağladılar ancak güncelleme yok dediler, sonra var ama yüklerken 'zaten güncel diye atıyor' dediler.

onlar mı işi bilmiyor?

benim öğretebileceğim bir şey olur mu

Yorum

• Bilmiyor olabilirler...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: serhatsoylu View Post

çağrı bey peki neden konya opelde bunu yapamadılar?

onları yönlendirebileceğim bir konu, bir yöntem var mı?

aracımı usb ile bağladılar ancak güncelleme yok dediler, sonra var ama yüklerken 'zaten güncel diye atıyor' dediler.

onlar mı işi bilmiyor?

benim öğretebileceğim bir şey olur mu
              Benim gördüğüm kadarıyla USB takıldığı zaman Intellilink'de güncel yazılım var diye uyarı çıkıyor.
              Sizde bu çıkmıyorsa ya cihaz sürümü gerçekten günceldir yada servisteki yazılım eski sürümdür, yenisini yüklememişlerdir.
              InsigniaTEAM

Yorum

• Selamlar cumleten, aranıza yeni katıldım ankara dan, bugun itibarıyla 2017 model eski kasa 0 insignia cosmo aracımı aldım hayırlısıyla, benim sorunum şu; carplay e baglandigimda genellikle haritalara girdigimde carplay den atıyor ve radyoda carplay ikonu gozukmuyor, sarj kablosunu tekrar cıkarip taktigimda aktif oluyor ancak 1 dk sonra tekrat atıyor, yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla

Yorum

• serkankara06 Hoşgeldiniz Keyifli paylaşımlar

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: serkankara06 View Post
                    Selamlar cumleten, aranıza yeni katıldım ankara dan, bugun itibarıyla 2017 model eski kasa 0 insignia cosmo aracımı aldım hayırlısıyla, benim sorunum şu; carplay e baglandigimda genellikle haritalara girdigimde carplay den atıyor ve radyoda carplay ikonu gozukmuyor, sarj kablosunu tekrar cıkarip taktigimda aktif oluyor ancak 1 dk sonra tekrat atıyor, yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla
                    hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun.
                    Kullandığınız apple cihazı nedir? En son ios 10.3 yazılımı çıktı. yazılımınızı güncelleyiniz. Ardından data kablonuzu değiştirin. Mutlaka data ve şarj iletimi yapan kaliteli kablolardan kullanın. Aracın usb girişini kontrol edin. Cihazı bağladığınızda hem aracınızın menüsünde carplay yazan yer olur, hemde telefonunuzda ekranı kaplayan carplay logo ve yazısı çıkar. bir kesinti olup olmadığını kontrol edin usblerde.
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: serkankara06 View Post
                      Selamlar cumleten, aranıza yeni katıldım ankara dan, bugun itibarıyla 2017 model eski kasa 0 insignia cosmo aracımı aldım hayırlısıyla, benim sorunum şu; carplay e baglandigimda genellikle haritalara girdigimde carplay den atıyor ve radyoda carplay ikonu gozukmuyor, sarj kablosunu tekrar cıkarip taktigimda aktif oluyor ancak 1 dk sonra tekrat atıyor, yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla
                      Çözümü söyleyim, kürdan yada benzer birşey ile telefonun şarj girişini temizleyin, içinden çıkanları görmemeye çalışın, kullanmaya devam edin
                      InsigniaTEAM

Yorum

• Aynen dediğiniz gibi, kabloyu değiştirdim sorun kalmadı tesekkur ederim ilginiz icin

Yorum

• Rica ederim kablolar sıkıntı çıkarıyor genelde böyle durumlarda
                          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• Ekim 2015 cikisli insigniamiza 35 euro karsiliginda android carplay yukletebildik.demek ki yuklenebikiyor isteyince
                            2015 1.6 dizel otomatik insignia cosmo stil paket+koltuk ısıtma

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: oldcityy View Post
                              Ekim 2015 cikisli insigniamiza 35 euro karsiliginda android carplay yukletebildik.demek ki yuklenebikiyor isteyince
                              Nerde yuklettiniz?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: medi View Post

Nerde yuklettiniz?
                                afyonda yetkili serviste. başta olmuyor falan dedilerse de yapanlar var deyince kendilerince araştırdılar ettiler ve bulundu sonunda
                                2015 1.6 dizel otomatik insignia cosmo stil paket+koltuk ısıtma

Yorum

İşleniyor...
                                X