Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kutu İçi Performans Hava Filtresi?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kutu İçi Performans Hava Filtresi?

Arkadaşlar internette biraz bakındım ama insignialarımız için kutu içi hava filtresine rastlayamadım. Acaba üretici firması var mıdır? Diyelim yok boyutlarına göre uygun kutu içi filtre bulduk.Bunun bize geri dönüşü ne kadar olur? Turbo beslemeli araçlarda fazla hava çektiğinden güce etki eder diye biliyorum...

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Ynt: Kutu İçi Performans Hava Filtresi?

BMC KN HKS SIMOTA AEM in sitelerine bakmak lazım ben acık kullandım maf i bozar diye cıkarttım

Yorum

Hem mafın bozulma olayı hemde insignia gibi bir araca açık filtre sesi yakışmayacağı için kutu içi arıyorum.Bu zamana kadar çıkmaması da ilginç.Kapsamlı bir bakmak lazım tabi var mı yok mu.

Yorum

135 cokmus ya ben AEM i 100 e aldım 100mm lik ki kutu ici daha ucuz olması gerekmezmi, sizin motor ici fotoğrafınız varmı acaba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
          Şuan piyasada K&N insiginia kutu içi filtresi mevcut arkadaşlar ben iyi bir kit çıkana kadar şimdilik aldım kullanıyorum memnunumda fiyatı 135 lira ankaradan sipariş veririm diyenler varsa yardımcı olurum...
          Hissedilir bir değişim yaşadınız mı? Eğer değecekse almayı düşünüyorum hemen...

Yorum

filtrelerde değisim cok zor hissedilir 3 5 hp leri hissetmek için medyum olmak lazım biraz psikolojik hp oluyor, ama group buy yapabiliriz isterseniz bende istiyorum

Yorum

kutu içi lerde ses artmıyor mu?
              Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Kutu içi filtre 2.0 turbo için ebay.de var. Büyük bir ihtimalle 1.6 turbo yada uyar.

http://cgi.ebay.de/33-2962-K-N-Luftf...item3efe39aa2d

Hepsi 1.6 atmosferik, 1.6 turbo, 2.0 ve 2.8 için tek seçenek var. KN 33-2962

Bu da başka bir marka

http://cgi.ebay.de/Pipercross-Sportl...item4aa3295016
                2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

kutu icilerde ses olmaz

Yorum

K&N mi daha iyidir? Pipercross mu? o zaman

Yorum

pipercross yırtılıyor sürekli benim iki kere yırtıldı garantiden değismisti KN den pek memnun kalan duymadım AEM İNJEN HKS derim

Yorum

Valla yurt dışı fiyatı 55 euro olan bir filtrenin bizim ülkemizde 135 tl ye bulunması pek pahalı sayılmaz yani düşük olsa 30 - 40 lira olacak değil ya 15 - 20 lirayı aramnın pek manası olmadığını düşünürüm ben böyle şeylerde,ben bu zaman kadar hemen hemen bütün arabalarımda K&N kullandım hepsindende çok memnun kaldım,bundanda memnunum şimdilik bundan performans ve sesten ziyada bakımdaki cüzzi tasarruf ön planda bakımlarda filtreniz değişmiyor temizleniyor olması araçta bariz bi performans artışı yok yalnız yakın zamanda dyno ya cıkacak aracım eğer verilerde ufak değişiklikler olursa zaten snucları sitede yayınlayacam bakalım...
                        Dikkat, ister kutu içi olsun ister açık performans filitreleri OEM kağıt filitrelere göre daha sık temizlenmesi gerekir.
                        Temizliği iyi yapılmadığı takdirde debimetreyi bozabilirsiniz. Golf 4 ben sorun yaşamıştım. Sonunda debimetre değiştirmek
                        zorunda kalmıştım. Araç egsozdan yakmadan çiğ benzin atıyordu. Debimetre o derece önemli. Ayrıca pahalı bir parça.
                        Tamiride mümkün olmuyor. Devresini silikon içine gömüyorlar. Zarar vermeden çıkartıp tamir edilemiyor.
                        Bu nedenle tasarruf edelim derken daha büyük sorunlar çıkabilir.

Yorum

Bazı zevkler bazı hevesler aractaki değişiklikler Motorun kaputunu açmayı bilmeyenlere göre değil abi,bi kaputu acacan aracın kendin yağına suyuna bakacan filtreyi sökecen temizleyen aracı tanıyacan bilecen yoksa servisten servise olmaz bazı işler...
                          Bazı zevkler bazı hevesler aractaki değişiklikler Motorun kaputunu açmayı bilmeyenlere göre değil abi,bi kaputu acacan aracın kendin yağına suyuna bakacan filtreyi sökecen temizleyen aracı tanıyacan bilecen yoksa servisten servise olmaz bazı işler...
                          Doğru söylüyosun. O kadarını bende yapıyordum. Hatta arabaya NOS bile taktırmıştım.
                          Ama yinede debimetre bozuldu. Bilinçli modifikasyon yapılsa bile araçta her zaman beklenmedik durumlar çıkabilir.
                          Bu durum yapılan modifikasyonun uyumunua, yapan ustaya, kullanıcının ne kadar bilinçli olduğuna bağlı.
                          Açık değil kutu içi K&N taktırmıştım, kirlilik durumunuda kontrol ediyordum. Ama debimetre yinede bozuldu.
                          Şans faktörüde tabi önemli.

Yorum

Eski aracım için kutu içi Green marka ( Kutu içi filtrede hakikaten çok iyi bi markadır) taktırmıştım. Büyük umutlarla aldığım filtrenin her 6-7000 km de bakımı ve ne yakıta ne performansa bi etkisinin olmaması neticesinde bi arkadaş hibe ettim. Bakımı her defasında 20 lira tutuyodu.
                            Kutu içi filtrelerde ses olayı zaten olmaz. Ancak performansa etkisi için alınabilir ama Mert beyin dediği gibi onu da hissetmek için medyum olmak lazım.
                            Saygılar...
                            Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Hocam amaç perf almak ise filtre yerine kat iptali, ve headers dan egzosta kadar daha geniş ve düz boru kullanmak turbo araçlarda çok fark etirecektir.

Ama bu arabaya yapılır mı tartışırım, bence en sağlamı chip beklemek

Yorum

İşleniyor...
                              X