Duyuru

Collapse
No announcement yet.

TRW Disk Hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• TRW Disk Hakkında

Merhaba,

Opel İnsignia 18 inç 2012 sport tourer araç için, TRW disklerin arka ve ön için hangi modellerini önerirsiniz?

Bazı satıcılarla görüştüm, farklı model önerdiler.

Tam olarak neye dikkat etmem gerekiyor?

Teşekkürler.

DF6112 DF6112

(Fren diski)

Montaj tarafı: Arka aks
    Fren sistemi: 17"
    Fren sistemi: 18"
    POC için: J61
    POC için: J62
    Fren diski türü: Havalandırmalı
    Dış çap [mm]: 315
    Fren diski kalınlığı [mm]: 23
    Asgari kalınlık [mm]: 21,5
    Delik sayısı: 5
    Yükseklik [mm]: 48
    Merkezleme çapı [mm]: 67
    Delik çemberi-Ø [mm]: 120
    Dişli ölçüsü: 16,3
    Renk: Siyah
    Üst yüzey: Boyalı
    Kontrol işareti: E190R-02 C0176/0611
    SVHC: Bilgi yok, lütfen üreticiye danışın!
    Durum: Normal
    DF6113S DF6113S

(Fren diski)

Montaj tarafı: Ön aks
    Fren sistemi: 18"
    POC için: J62
    Dış çap [mm]: 337
    Fren diski kalınlığı [mm]: 30
    Asgari kalınlık [mm]: 27

Bunlar Resmi Sitedeki Veriler.

Ancak şase numarasını sorguladıkları zaman; bir de aşağıdaki ürün çıkıyor uyumlu diye. 18 inç jant var, 17 inç disk takılabilir mi? Sorun olur mu?

DF4996S DF4996S

(Fren diski)

Montaj tarafı: Ön aks
    Fren sistemi: 17"
    POC için: J61
    Dış çap [mm]: 321
    Fren diski kalınlığı [mm]: 30
    Asgari kalınlık [mm]: 27
    Delik sayısı: 5
    Yükseklik [mm]: 51
    Merkezleme çapı [mm]: 67,4
    Delik çemberi-Ø [mm]: 120
    Dişli ölçüsü: 16,3
    Renk: Siyah
    İşleme: Yüksek karbonlu
    Kontrol işareti: E1 90R 02 C0176/0558
    SVHC: Bilgi yok, lütfen üreticiye danışın!
    Durum: Normal

Yorum

https://opel.7zap.com/en/car/

Bu siteye girin aracınız şase nosunu yazın ordan diskin kaç mm olması gerektiği yazar hepsinde aynı diskler mevcut değil 321 mm olması muhtemel aracın.Ona göre siparişi sorarsınız tekrar.

Yorum

Disk büyüklüğü aracın gücü orantisinda ölçüsü değişir arkadaşın söylediği üzere şasi numarasına göre uygun ölçüdeki diski tercih edebilirsiniz opelin balatalari TRW uygun ölçüde ki ürünü bulabilirsiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkürler Yardımlarınız İçin;

DF6112 Arka Diskler Çıkıyor. Ön Diskler DF4996S Çıkıyor. Toptancı firmanın dediği gibi. Bende şaşırmıştım, demek ki uygun ölçüleri bulmak gerekiyor. 18 inç jant var dememe rağmen, 17 inç gözüküyor sistem de demişti.

Yardımlarınız için çok sağolun.

Yorum

Diskleri dün temin ettim, balata setide aldım. komple ön ve arka değiştirilecek. Yardımlarınız için sağolun.

Yorum

Güvenli sürüşler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

17 inç aracım için TRW de hangi kodlu ürünleri almalıyım disk ve balata için? Memnun kaldınız mı? fiyatlar ne durumdadır?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GroupPolicy View Post
                  17 inç aracım için TRW de hangi kodlu ürünleri almalıyım disk ve balata için? Memnun kaldınız mı? fiyatlar ne durumdadır?
                  Merhaba,

Aracım bu cumartesi ağır bakıma giriyor. Ben TRW 4 adet disk, ön ve arka balata ve metal setleri dahil olmak üzere 1,350TL ye aldım. Şu anda zam geldi tahminim 1,600 TL civarlarına gelmiştir.

Ağır bakımda;

Volan / Baskı Balata / Bilya değişecek.
                  4 Adet Disk / Ön ve Arka balatalar değişiyor.
                  Şanjıman yağı GM marka olarak değişecek.
                  Liqui Moly Top Tec 4600 Dexos2 Yağ Değişimi
                  Mann Filtre Grubu Yağ / Hava/ Polen Filtresi

Tüm gün işlemler sürecek. Eğer aciliyetiniz yok ise, Diskleri birkaç hafta kullanıp yorum yapabilirim. Ancak diskleri bilerek seçtim çok bayi ve distribütör gezdim. TRW olarak orjinal ürünü tavsiye ettiler. Bazı yan sanayi muadilleri de maalesef satıyorlarmış.

Eğer aciliyetiniz var ise, opel yedek parça bayisine şaşi numarasını verince uyumlu TRW parça listesi çıkıyormuş, sağolsun forumdaki arkadaşlar yardımcı oldular.

Bu ay maliyeti gözden çıkardık, aciliyeti olmayan parçaları da ekledim. Kasım ayından sonra bayağı zam gelecekmiş, pandemiden dolayı ürün gruplarında revizyon olacakmış.

Fiyatlarda çok dalgalanma var, umarım uygun fiyata alışınız olur.

Birde sanayiler vs kapanırsa, araçla işim çok olduğundan aracımıza bakmak durumundayız.

Umarım nacizane fikirlerim bir yol gösterir.

İyi Akşamlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kumtanesi View Post

Merhaba,

Aracım bu cumartesi ağır bakıma giriyor. Ben TRW 4 adet disk, ön ve arka balata ve metal setleri dahil olmak üzere 1,350TL ye aldım. Şu anda zam geldi tahminim 1,600 TL civarlarına gelmiştir.

Ağır bakımda;

Volan / Baskı Balata / Bilya değişecek.
                    4 Adet Disk / Ön ve Arka balatalar değişiyor.
                    Şanjıman yağı GM marka olarak değişecek.
                    Liqui Moly Top Tec 4600 Dexos2 Yağ Değişimi
                    Mann Filtre Grubu Yağ / Hava/ Polen Filtresi

Tüm gün işlemler sürecek. Eğer aciliyetiniz yok ise, Diskleri birkaç hafta kullanıp yorum yapabilirim. Ancak diskleri bilerek seçtim çok bayi ve distribütör gezdim. TRW olarak orjinal ürünü tavsiye ettiler. Bazı yan sanayi muadilleri de maalesef satıyorlarmış.

Eğer aciliyetiniz var ise, opel yedek parça bayisine şaşi numarasını verince uyumlu TRW parça listesi çıkıyormuş, sağolsun forumdaki arkadaşlar yardımcı oldular.

Bu ay maliyeti gözden çıkardık, aciliyeti olmayan parçaları da ekledim. Kasım ayından sonra bayağı zam gelecekmiş, pandemiden dolayı ürün gruplarında revizyon olacakmış.

Fiyatlarda çok dalgalanma var, umarım uygun fiyata alışınız olur.

Birde sanayiler vs kapanırsa, araçla işim çok olduğundan aracımıza bakmak durumundayız.

Umarım nacizane fikirlerim bir yol gösterir.

İyi Akşamlar.
                    Sorun değil hocam deneyimlerinizi paylaşmanız için bekleyebilirim. TRW den memnun kalırsanız ve ya kalmazsanız burada paylaşırsanız sevinirim

Yorum

Merhaba,

Cumartesi tüm bakımları yaptırdım. Tam 12 - 13 Saat Sürdü. Temiz bir işçilik uygulandı.

Bu arada aklınızda soru işareti kalmaması içinde, TRW disk hakkında edindiğim yetkili kişilerle görüşme şansım oldu.

TRW disk ile şasi numaranızla ürün satan toptancı yerlerden uygun diski alabiliyorsunuz.

Uzun süreli sağlıklı bir frenleme sistemi için, TRW disk alıyor iseniz;

TRW diske uyumlu sıfır balata almalısınız. TRW ürünleri birbiriyle uyumluluk testlerine tabi olduğu için bu çoğu kişi tarafından önemsenmiyormuş.

Ayrıca burası çok önemli, diskleri çok uzun yıllar kullanmak istiyorsanız ilk 200 KM çok ani frenlemelerden uzak durmalısınız.

Şu an konfor ve disklerden çok memnunum.

Ayrıca TRW hakkında bilgi amaçlı aşağıdaki bilgileri iletiyorum:

Bu arada alacağınız balata cotec yazsın balata kutusunda.

Detayı da aşağıda:

RDW tarafından Hollanda'nın Lelystad kentindeki test merkezinde yapılan testlerde TRW'nin Cotec kaplamalı disk balataları, üç büyük rakibimizin ve OE disk balatalarına karşı test edildi.

Tüm disk balatalar, aynı kuru hava koşullarında, test yapılan yolun aynı kısmında ve aynı araç üzerinde test edildi. Barometrik basınç; birinci aksta 900 kg, ikinci aksta 710 kg aks ağırlığı; rüzgar hızı; nem ve sıcaklık testlerinde tümünde tamamen aynı tutuldu.

Balatanın değişiminden sonraki beşinci durmada, OE disk balatalarda durma mesafesi, 10,11 metre olurken, TRW'nin Cotec kaplı disk balatalarında 7,2 metre oldu. Arada 2,91 metre gibi önemli bir fark oluştu.

* Buradaki paylaşımlarım çok araştırmalara dayalıdır. Şahsen gönül rahatlığıyla, mutlu oldum.

Aklınıza takılan teknik konular olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Saygılar.

Yorum

Bende delphileri söküp bu cumartesi Trw'ye geçiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Georgebest7 View Post
                          Bende delphileri söküp bu cumartesi Trw'ye geçiyorum.
                          Merhaba,

Ustanızın çalıştığı opel yedek parça yeri ile çalışırsanız eğer, 6 aya kadar diskte yamulma ve sorun çıkması halinde diskinizi alıp yeni disk veriyorlar.
                          Ayrıca ön takım olarak tabir edilen diskin ve tekerinizin takıldığı yerleride kontrol ettirin lütfen. Oradaki hafif bir mm'lik kusur konforunuzdan ve güvenliğinizden ödün vermektir.

Alacağınız disklerin hava kanalları siyah boyalı verilecektir. Paslanmaması ve hava akımının iyi sağlanması için bu teknoloji kullanılmış.

Ayrıca teknik bilginizin olması açısından aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Araştırmalarımda baz aldığım bir video'dur.

Yorum

Zaten mm hatası olmaması için Porya bilyalarını değiştirip, balatayı ileri iten hidrolik sistemin conta ve yağlamasını yaptıracağım.

Yorum

2 gün önce Delphi diskleri ve balataları komple söküp TRW disk ve balata kombinasyonuna geçtim geçerken yağıda değiştirdim. Ayrıca ön porya setini de komple değiştirdim. Şuan ötme yok 400 km civarı yol yaptım. Bu sefer takılırken, kaliperler, kaliper pistonları vs herşey güzelce balata spreyi ile temizlenip yağlandı greslendi. Bakalım problem yaşamamayı umuyorum ama şu kadarını söyleyeyim. Bu yorumumu okuyan olursa Delphi'den uzak dursun. Aracından soğur sonra...

Yorum

İşleniyor...
                              X