Duyuru

Collapse
No announcement yet.

55.000 KM Şanzıman yağı değişimi hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

İstanbuldan Hüseyin usta ile görüştüm. 5 lt tam olarak harcanıyor tıpa değişimde dedi. Opel konusunda iyi bir usta diye biliyorum. Bende düşünüyorum. 1.6t 170 otomatik aracım.

Yorum

2.0 cdti otomatik için konuşuyorum, yakın zamanda şanzuman yağını değiştim, servisten aldım yağı, dexron VI olarak geçiyor. Boşaltırken 4lt yağ çıktı, 4 lt eklendi, 1000km sonra bir daha değiştim, yine 4lt çıktı, 4lt eklendi. Yalnız 2 ay önce 43TL/lt aldığım yağ, bugün aldığımda 67TL/lt ödedim. 2 ayda iyi zam gelmiş

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
        ATF VI kullanılacak. Ben Motul kullandım, sonuçtan memnunum.
        Bende motul atf 6 ile değişim yaptırdım. 4lt kondu otomatik benzinli aracıma. Doğru mudur? siz kaç lt koydurdunuz? 4lt-5lt ve hatta 5.5lt diyen bile var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Bende motul atf 6 ile değişim yaptırdım. 4lt kondu otomatik benzinli aracıma. Doğru mudur? siz kaç lt koydurdunuz? 4lt-5lt ve hatta 5.5lt diyen bile var.
          Yağ kapasitesi yanlış hatırlamıyorsam 8 litre; ancak alttan tıpa ile boşaltıldığında yarısı boşalıyor diye hatırlıyorum. Ben genelde 2 kez peş peşe değişim yaptırıyorum; bu durumda 6 ya da 7 litre yağ kullanılıyor. Tam rakamlar için vaktim olduğunda eski mesajlarıma bakar yazarım...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Gökhan bey, hayırlı olsun. Araç kaç km.deydi?
            Araçtaki değişim olarak öncesi ve sonrasını yazar mısınız?
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Araç 2015 model cosmo stil 48 binde. Dün ustama gittim seviye kontrolü için. Seviye kontrolü yapılan yerdeki tıpayı açınca bi 50-100gr kadar da ordan dışarı attı. Yani konulan 4lt doğruymuş. Wolverine hocam değişimi bundan sonra her iki bakımda bir yapıcam. Çıkan 4lt yağ zift gibiydi ve vitesler bu km'deki bi araçta bile çok fark etti. Yağ gibi geçiyor ve rahatlama hissediyorsunuz. Motul atf6 tavsiye ederim.

Yorum

Bilgiler için teşekkürler Gökhan bey. Ben de bu yıl bakımda halledecem bu işi nasipse. Araç 108 binde. Benden önceki sahibi 60 binde değişmiş. Hatta fren hidroliğini de komple değiştirtecem balatalar değişirse. Sonucu burdan yazarım.
                @Murat

Yorum

Havalar ısındıkça herkes bi bakım moduna geçmiş, harika! Umarım güzel ve sağlıklı günler (en kısa zamanda) geri geldiğinde forumu araçlarımızın güzel fotolarıyla şenliğe çevirelim derim clapclap

Yorum

Bugün serviste şanzıman yağını değiştirdim. Aracım 2014 sidi 1.6t. benden önceki sahibi 60 binde değiştirmiş. Şu an 108 bin civarında. 2. değişim için 120 bini beklemedim. 5lt motul atf 6 ekledik. Çıkan yağ temizdi bende. Zaten vites geçişlerinde sorun yoktu. Değişim sonrası da bariz bir farklılık hissetmedim. Kafam rahat etti tabi. 5lt motul atf 6 yı 260 liraya almıştım. Şimdi tekrar 5lt siparis verdim 300 liraya çıkmış.
                    Sorum şu olacak, 2.degisim için ne kadar süre veya km. sonrası en uygunudur?
                    @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                      Bugün serviste şanzıman yağını değiştirdim. Aracım 2014 sidi 1.6t. benden önceki sahibi 60 binde değiştirmiş. Şu an 108 bin civarında. 2. değişim için 120 bini beklemedim. 5lt motul atf 6 ekledik. Çıkan yağ temizdi bende. Zaten vites geçişlerinde sorun yoktu. Değişim sonrası da bariz bir farklılık hissetmedim. Kafam rahat etti tabi. 5lt motul atf 6 yı 260 liraya almıştım. Şimdi tekrar 5lt siparis verdim 300 liraya çıkmış.
                      Sorum şu olacak, 2.degisim için ne kadar süre veya km. sonrası en uygunudur?
                      t
                      alttan tıpadan boşaltıldıysa 4lt konur. seviye tıpası açılınca fazlalığı atar zaten

Yorum

OPC aracımda hem motor hem de şanzıman için motul yağı kullanıyorum.

Yorum

Geçen sene yapılan senelik bakımda, şanzıman yağ kontrolü yapmıştık akan yağ temizdi.o zaman araba 45. 000 km civarı idi bu bakımda bakılmadı. Bu sebeple seneye olacak bakımda bende değiştiririm. Ayrıca vites geçişleri normal oda seneye ertelemem için etken.

Yorum

2 kez değişim yapılıyor ya 1.si ile 2.si arasındaki zaman/km ne olmalı arkadaşlar?
                            @Murat

Yorum

2 kez değişim yapılıyor ya 1.si ile 2.si arasındaki zaman/km ne olmalı arkadaşlar?
                              200-300 km diyen de var daha fazla diyen de. Hatta liftte iken tüm viteslerde kullanın sonra eksiltip ekleyin diyen de. Net bir bilgi yok. Ben de değişimi düşünüyorum, kafalar karışık açıkcası

Yorum

iki bakımda bir yada 30 binde bir tazeletin.

Yorum

İşleniyor...
                                X