Duyuru

Collapse
No announcement yet.

U1512 afl far hatasi çözüldü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• U1512 afl far hatasi çözüldü

yaklaşık 1 senedir "U1512 LIN BUS 1 CİHAZ 2 İLE İLETİŞİMİNİ KAYBETTİ" afl hatasından müzdariptim. sonuç olarak sol çıkma afl far ile sorunu çözdük. bilgilendirme açısından aşamaları paylaşayım:

fardaki problem, düzensiz aralıklarda (bazen ilk kontağı çalıştırdığımda bazen 1 km bazen 10km sonra) afl far hatası verip uzunları çalıştırmaması ve bilgisayara bağladığımda yukarıdaki hatayı vermesiydi. gitmediğim elektronikçi, farcı, vs. kalmamıştı. hepsinin ortak görüşü ya yetkili servise gidin ya da farlar değişecek ama çözümü garanti değil. son olarak tavsiye üzerine bornova 3. sanayide iyi bir elektronikçiye gittim, far beyni yada farın içindeki motordan yapar, sıkıntı motorda ise farın açılması gerektiğini onda da su alma, buhar yapma, vs. sıkıntılar çıkabileceğinden bahsetti. ilk aşama olarak far beyninin üzerinde durduk sağolsun denemelik far beyni verdi, aracı denedim 10dk için yine aynı hatayı verdi. bunun üzerine sıkıntının far moturunda olduğuna karar verip çıkma sol far bulup onu denedik, 3 gün boyunca hiç hata vermedi ve sorunu çözmüş olduk.
    Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Geçmiş olsun. Bu tür elektronik arızalardan nefret ediyorum; çözüm bulmak çok zor oluyor. Neyse ki çözülmüş.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: egeyildirim View Post
      yaklaşık 1 senedir "U1512 LIN BUS 1 CİHAZ 2 İLE İLETİŞİMİNİ KAYBETTİ" afl hatasından müzdariptim. sonuç olarak sol çıkma afl far ile sorunu çözdük. bilgilendirme açısından aşamaları paylaşayım:

fardaki problem, düzensiz aralıklarda (bazen ilk kontağı çalıştırdığımda bazen 1 km bazen 10km sonra) afl far hatası verip uzunları çalıştırmaması ve bilgisayara bağladığımda yukarıdaki hatayı vermesiydi. gitmediğim elektronikçi, farcı, vs. kalmamıştı. hepsinin ortak görüşü ya yetkili servise gidin ya da farlar değişecek ama çözümü garanti değil. son olarak tavsiye üzerine bornova 3. sanayide iyi bir elektronikçiye gittim, far beyni yada farın içindeki motordan yapar, sıkıntı motorda ise farın açılması gerektiğini onda da su alma, buhar yapma, vs. sıkıntılar çıkabileceğinden bahsetti. ilk aşama olarak far beyninin üzerinde durduk sağolsun denemelik far beyni verdi, aracı denedim 10dk için yine aynı hatayı verdi. bunun üzerine sıkıntının far moturunda olduğuna karar verip çıkma sol far bulup onu denedik, 3 gün boyunca hiç hata vermedi ve sorunu çözmüş olduk.
      Ben de hala devam ediyor sorun hocam. Kaça buldunuz çıkma farı . Hangi fardan kaynaklı olduğunu bulmak lazım birde .

Yorum

Ege bey sevindim sorununuzu çözdüğünüze. Uzun zamandır uğraşıyordunuz..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: huseyineryigit View Post

Ben de hala devam ediyor sorun hocam. Kaça buldunuz çıkma farı . Hangi fardan kaynaklı olduğunu bulmak lazım birde .
          1000 liraya buldum. hata koduna göre değişiyor, u1512 sol far, u1511 sağ far olarak geçiyor.

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
          Ege bey sevindim sorununuzu çözdüğünüze. Uzun zamandır uğraşıyordunuz..
          teşekkür ederim, far değiştirmeden çözmeye çok uğraştım ama başaramadım. malesef tek çözümü komple far değişimi bu lin bus hatalarının
          Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Geçmiş olsunclapclap
            InsigniaTEAM

Yorum

Geçmiş olsun. Çözebilmenize sevindim.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

teşekkür ederim, 1 hafta oldu çıkma farı takalı hiç bir sorun yaşanmadı yani u1512 ve u1511 hatası olan arkadaşlar far değişiminden başka çare yok gibi bilginize

Yorum

Hocam bende obd cihazı dün afl far hatası verince taktım . Bende çıkan hata kodları p0043 ve p0047 çıktı.

Yorum

obd cihazları far hatasını göstermez, sende çıkan hatalar başka. afl hatası verdiği zaman orijinal bir cihaza bağlatmanız lazım

Yorum

İşleniyor...
                    X