Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bagaj Butonu Bozulması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bagaj Butonu Bozulması

Selam aleyküm arkadaşlar , arac 2013 model makyajlı kasa 2.0 cdti, bagaj açma düğmesi bozulmuş, ne anahtardan açabiliyorum ne de bagaj düğmesinden , düğmeyi değiştireyim dedim onunda vidaları içerden açılmakta , nasıl yenileyebilirim bagaj düğmesini ? teşekkürler, hayırlı ramazanlar...

Anahtardan da açılmıyorsa düğmede değildir sorun muhtemelen. Öncelikle sigortasını kontrol edin.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

teşekkür ederim cevap için ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mtabur View Post
        teşekkür ederim cevap için ...
        Rica ederim. Sonucu paylaşırsanız ona göre yorum yapan çıkacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post

Rica ederim. Sonucu paylaşırsanız ona göre yorum yapan çıkacaktır.
          evet dediğiniz gibi problem sigortadan kaynaklanıyormuş, ben biraz acemiyim araba konusunda , yeni araba sahibi oldum , zamanla tecrübelenirim inş...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mtabur View Post

evet dediğiniz gibi problem sigortadan kaynaklanıyormuş, ben biraz acemiyim araba konusunda , yeni araba sahibi oldum , zamanla tecrübelenirim inş...
            Forum da tam da bunun için. Sorununuzun çözülmesine sevindim. Keyifle kullanın.

Yorum

Şanslisiniz sizin sorununuz sigortadan kaynaklanmis tabi sigorta neden yanmis oda arastirilmali tekrarlama ihtimali olabilir . Bu yorumu daha sonra bu sorunu yasayacak olan arkadaslar icin yorumlamak istedim . Opel Insignia larda bagaj dügmesi arizalanmasi kronik bir sorundur . Bagaj birgün acilmazsa tabiki ilk önce sigortayi kontrol edin ama büyük ihtimal dügme de sorun cikacaktir . Dügme zamanla su aliyor ve kisa devre yapiyor sistemde kisa devere yaptigi icin vakum motoruda calismiyor(SW) .Bu sorunu delphi ariza testi sinama taratip bölümündende görmek mümkün . Olurda bu sorunu yasarsaniz kendi videomu paylastim izleyebilirsiniz hayirli günler . https://youtu.be/YunxSvwvAG4

Yorum

kemal6190 , benim de aracim ST. Elektrikli bagaj kapagi, iceriden ve anahtardan calisiyor ancak butondan calismiyor. Gecen hafta sonu butonu sokup bir bakayim dedim. Sokmesi epey zahmetli, sedanlar gibi degil. Butonu soktum WD 40 ile temizledim ama butonun icini acmadim daha dogrusu ugrasamadim. Ancak buton calismadi. Ben de yenisini alayim diyorum ancak ST larin butonu sedanlar gibi degil bildiginiz uzere, plaka aydinlatmalari da kablo demetinde var ve Turkiye'de pek yok. Ancak sadece buton ve butona bagli kablo seklinde satilan tamir kiti diye yabanci alisveris sitelerinde satilan urun var. Acaba ben diyorum ki, sedan icin olanini alsam ve kablosunu da benimkisine kaynaklasam calisir mi.
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 1 photos.
                2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekeskin97 View Post
                  kemal6190 , benim de aracim ST. Elektrikli bagaj kapagi, iceriden ve anahtardan calisiyor ancak butondan calismiyor. Gecen hafta sonu butonu sokup bir bakayim dedim. Sokmesi epey zahmetli, sedanlar gibi degil. Butonu soktum WD 40 ile temizledim ama butonun icini acmadim daha dogrusu ugrasamadim. Ancak buton calismadi. Ben de yenisini alayim diyorum ancak ST larin butonu sedanlar gibi degil bildiginiz uzere, plaka aydinlatmalari da kablo demetinde var ve Turkiye'de pek yok. Ancak sadece buton ve butona bagli kablo seklinde satilan tamir kiti diye yabanci alisveris sitelerinde satilan urun var. Acaba ben diyorum ki, sedan icin olanini alsam ve kablosunu da benimkisine kaynaklasam calisir mi.
                  Merhaba öncelikle içerden ve kumandadan açılıyorsa dügmede bir kısa devre yok herhalde Swich bozulmuş tamir olma ihtimali olabilir . Ben düğmeyi servisten almıştım size parça numarasinida vereyim "13597499" geçen sene Türkiye'de 55 Euro idi . Sadece düğme olarak satılıyor alıp değiştirebilirsiniz . Düğmeyi nasıl söktünüz tırnakları kirdiniz mi ? Sadece krom parcayi mi çıkardınız ?

Yorum

Bagaj kapagindaki krom parca ile plaka aydinlatmalarin oldugu kismi komple soktum. Dugmeyi plaka aydinlatmalari ile birlikte cikarttim ama dugmenin icini acmadim. Herhangi bir tirnak kirmadim. Ali express den tamir kiti diye satilan dugmeden siparis verdim. Gelince degistirecem bakalim olacak mi.13597499 bunun soketi farkli gibi geldi bana sanki. Plaka aydinlatma kablolarini buna nasil bagliyoruz. Yeri var mi ki.
                    2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekeskin97 View Post
                      Bagaj kapagindaki krom parca ile plaka aydinlatmalarin oldugu kismi komple soktum. Dugmeyi plaka aydinlatmalari ile birlikte cikarttim ama dugmenin icini acmadim. Herhangi bir tirnak kirmadim. Ali express den tamir kiti diye satilan dugmeden siparis verdim. Gelince degistirecem bakalim olacak mi.13597499 bunun soketi farkli gibi geldi bana sanki. Plaka aydinlatma kablolarini buna nasil bagliyoruz. Yeri var mi ki.
                      Üzerinden biraz zaman geçti plaka lambalariyla alakalı bir işlem yaptığımı hatırlamıyorum . Eski düğmeyi söküp direk yenisini taktım .Makyajlı kasa benimkisi sizinkide öyleyse aynidir .

Yorum

Benim araçtada aynı problem vardı. Ne zaman aracımı yıkasam ne düğmeden ne de anahtardan bagaj açılmıyor açılırsa da kapanmıyordu. Servis her seferinde yağladık ayarladık diyip geçiştiriyordu en son parasını vereyim değiştirin dedim g
                        arantinin bitmesine 1 ay kala
                        garantiden kilidi değiştirdiler sorun düzeldi..

Yorum

Merhaba. Araç 2014 edition elegance. sorunu benzer bir şekilde ben de yaşıyorum.
                          bagajı elimle açmak istediğimde açılmıyor, anahtar üzerinden tuşa basınca dörtlüler yanıyor ve aynı anda direksiyon/konsol tarafından ''tık tık' diye galiba işlem yaptığına (veya yapamadığına) dair bir ses geliyor ve yine açılmıyor. elimle açmayı denemek daha zor olduğu için ben de aralıklarla anahtar üzerinden tuşa defalarca basarak eninde sonunda açılmasını sağlıyorum ki elimle denediğimde de eninde sonunda açıyorum.
                          kapatırken de kapanmıyor bir yer tutukluk yapıyor muhakkak, elimle butonu yoklayarak 'tık' diye tok bir ses ile onu aşmasını sağlayarak kapatabiliyorum.
                          velhasıl açma butonu alıp değiştirdik.ama durum tüm aşamaları ile yine aynısıydı.yani yenisini biraz boşuna almış gibi olduk.yenisini taktıktan hemen sonra sanayide elektrikçi arıza kodu var mı diye kontrol etti. herhangi bir arıza yok. elektrikçi beyin ile ilgili bir arıza olabilir servise göstermekte fayda var dedi.
                          sigorta noktasında da sorunu yaşamaya başladığımda ilk işim değiştirmek değil ama kitapçıktan numarasına bakıp çıkarıp temizleyip tekrar takmak olmuştu sigortayı.
                          sigortadan bir sıkıntı olsa hiç açılmama gibi bir durum ile karşılaşılmaz mı?
                          kablolarında mı bir problem olabilir?
                          ???

Yorum

Orjinal yazı sahibi: htg07@hotmail.com View Post
                            Merhaba. Araç 2014 edition elegance. sorunu benzer bir şekilde ben de yaşıyorum.
                            bagajı elimle açmak istediğimde açılmıyor, anahtar üzerinden tuşa basınca dörtlüler yanıyor ve aynı anda direksiyon/konsol tarafından ''tık tık' diye galiba işlem yaptığına (veya yapamadığına) dair bir ses geliyor ve yine açılmıyor. elimle açmayı denemek daha zor olduğu için ben de aralıklarla anahtar üzerinden tuşa defalarca basarak eninde sonunda açılmasını sağlıyorum ki elimle denediğimde de eninde sonunda açıyorum.
                            kapatırken de kapanmıyor bir yer tutukluk yapıyor muhakkak, elimle butonu yoklayarak 'tık' diye tok bir ses ile onu aşmasını sağlayarak kapatabiliyorum.
                            velhasıl açma butonu alıp değiştirdik.ama durum tüm aşamaları ile yine aynısıydı.yani yenisini biraz boşuna almış gibi olduk.yenisini taktıktan hemen sonra sanayide elektrikçi arıza kodu var mı diye kontrol etti. herhangi bir arıza yok. elektrikçi beyin ile ilgili bir arıza olabilir servise göstermekte fayda var dedi.
                            sigorta noktasında da sorunu yaşamaya başladığımda ilk işim değiştirmek değil ama kitapçıktan numarasına bakıp çıkarıp temizleyip tekrar takmak olmuştu sigortayı.
                            sigortadan bir sıkıntı olsa hiç açılmama gibi bir durum ile karşılaşılmaz mı?
                            kablolarında mı bir problem olabilir?
                            ???
                            sizde buton değil kilit bozuk gibi görünüyor.
                            InsigniaTEAM

Yorum

Kilit üzerinden hareket edersek; tutukluk yaptığını düşünerek son çare sıvı gres yağ vb. bir uygulama yaparak sorunu çözmeye çalışacağım. o da olmazsa ne yazık ki kilit...

Yorum

İşleniyor...
                              X