Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hareket halindeyken pıss ses gelmesi ve motor arıza ışığı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Hareket halindeyken pıss ses gelmesi ve motor arıza ışığı

Arkadaşlar merhaba, insignia 1.6 dizel otomatik 25000 km aracım var. bugün aracı çalıştırıp 110-120 ye hızlanıp sonrasında 70-80 ile hareket halindeyken ön taraftan PISSS sesi gelmesi sonrası aracı durdurup tekerlere ve etrafına baktım. Birşey fark etmeyince tekrar çalıştırıp hareket ettim. Sonrasında motor arıza ışığının yandığını ve yüksek devire çıkmasında farklılık olduğunu görüp aracın durdurdum. Opel asistanı arayıp servise çektirdim. Sorun nerde olabilir sizce? sık görülen bir durum mu başına gelen varmı? Aracım 2 yıl 3 aylık ve uzatılmış garantisi mevcut. Garantiden halledilir mi acaba?

Geçmiş olsun , turbo-turbo hortumundan olabilir. İntercooler delinmiş olabilir.

Yorum

muhtemelen turbo hortumu çıkmıştır yada yırtılmıştır, o sesi genelde hortumdan yapar.
      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: atik View Post
        Arkadaşlar merhaba, insignia 1.6 dizel otomatik 25000 km aracım var. bugün aracı çalıştırıp 110-120 ye hızlanıp sonrasında 70-80 ile hareket halindeyken ön taraftan PISSS sesi gelmesi sonrası aracı durdurup tekerlere ve etrafına baktım. Birşey fark etmeyince tekrar çalıştırıp hareket ettim. Sonrasında motor arıza ışığının yandığını ve yüksek devire çıkmasında farklılık olduğunu görüp aracın durdurdum. Opel asistanı arayıp servise çektirdim. Sorun nerde olabilir sizce? sık görülen bir durum mu başına gelen varmı? Aracım 2 yıl 3 aylık ve uzatılmış garantisi mevcut. Garantiden halledilir mi acaba?
        Serviste garantinizi uzatın vs reklamı aklıma geldi. Reklamlarında eğer turbonuz veya -bir kaç parça daha koymuşlar hatırlayamadım- bozulursa garantiniz olmadığında yüklü bir miktar ödersiniz vs yazıyordu. Yani evet sorun turboda ise garantinden karşılıyorlardır.

Gerçi 2 gün geçmiş sorunu halledebildiniz mi ? Turboda mı çıktı sorun ?

Yorum

Sorun turbo hortumundaymış bağlantı yerinde. Garantiden parça istendi ve değişimi yapıldı. Sorun çözüldü

Yorum

Geçmiş olsun.
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
            X