Duyuru

Collapse
No announcement yet.

afr ayarı yalandan ibaret mi ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• afr ayarı yalandan ibaret mi ?

Bugün lpg arızası için konya ademler otogaz ' a gittim araçta landirenzo kit var , arızam araç trafikte lpg iken geçen hafta yolda giderken benzine aldım birdaha da gaza geçmedi , sistem hemen arızaya geçmeye başladı , derken arıza kablosuna bağladılar bişey çıkmadı , bende map ta sorun olabilirmi diye sordum oda kafayı bile kaldırmadan gitti bi map sensörü getirip taktı sistem düzeldi , sorun map sensöründe imiş , değiştirdiler düzeldi , 150 liralık sensöre 250 tl aldılar dağolsunlar verdik çıktık , afr ayarları yapıyor musunuz diye sordum , onun sadece bir aldatmaca olduğunu ve kesinlikle gereksiz olduğunu şiddetle idda etliler , bende şu sıralar insignia 1.6 T aracım için afr ayarı yaptırmayı düşünüyordum , ancak ustanın dedikleri kafamı karıştırdı , sahiden gereksiz mi diycm , bana söyledikleri son derece saçma geldi , işi bilmeyen insanlara benziyor gibiydiler . sizce durum nedir , dediklerinde gerçeklik payı var mıdır ?
    2004 passat B5.4 1.6 +Lpg 102 Hp gümüş gri
    2010 insignia 1.6T Cosmo Beyaz 170 Hp

Yüksek Makine Mühendisi
    Tübitak Proje Asistanı
    Havacılık ve Uzay Mühendisliği Y.L
    PIC +Arm gömülü sistem tasarım uzmanı
    Havacılık Tutkunu
    RC model uçak tutkunu

Önceki konularda detaylı olarak tartışıldı. İncelemenizi öneririm.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

lpg map sensörü değişmesine rağmen bu sabah işe gitmek için aracıma bindim ve yenidrn arıza , inanın bıktım , 2004 b5.5 1.6L atmosferik düz motorlu passatım vardı , 50 bin km dağ taş gittim araçla , ne lpg bakımı nede başka bişey yaptırmamıştım bir gğn tık bile demedi , malesef insignia maceram , satmak zorunda bırakacak beni . . .

Yüksek Makine Mühendisi
      Tübitak Proje Asistanı
      Havacılık Tutkunu
      RC model uçak tutkunu

Yorum

lpg ile ilgili sorun yaşıyorsunuz, çözümünü adamlara kendiniz söylüyorsunuz, adamlar itiraz emeden, ölçmeden biçmeden 150 lik ürünü 250 ye takıyor . probleminiz yine çözülmüyor ve onların dediği şeye inanıp burada konu açıyorsunuz

peki.
        Fikrin kadar varsın!

Yorum

işi bilmeyen insanlara benziyor gibiydiler
          Siz cevabını gizliden vermişsiniz. İşi bilen kişilere gitmeniz aracınızın ve cebinizin sağlığı için çok daha yararlı olacaktır. AFR gerçekten işe yarayan bir ayardır. Lpgde bile neredeyse benzinli gibi yürümesi için gereklidir. Geçmişte çok tartışıldı, detaylı inceleyerek derinlemesine bilgi edinebilirsiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mr.big View Post
            lpg ile ilgili sorun yaşıyorsunuz, çözümünü adamlara kendiniz söylüyorsunuz, adamlar itiraz emeden, ölçmeden biçmeden 150 lik ürünü 250 ye takıyor . probleminiz yine çözülmüyor ve onların dediği şeye inanıp burada konu açıyorsunuz

peki.
            +1

Hele ki montajı da bunlara yaptırdıysanız vay ki vay
            34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

ilginçtir lpg yine düzeldi kendi kendine az önce , gayet sağlıklı çalışıyor , sorun ecu arızası olabilşr galiba .

Yüksek Makine Mühendisi
              Tübitak Proje Asistanı
              Havacılık Tutkunu
              RC model uçak tutkunu

Yorum

Benim aracımda insignia 2010 1.6T (ilk sahibiyim). 147 bim km'de. İlk aldığımdan beri, 20 bim km dışında lpg'de kullandım. Landirenzo kit var. AFR ayarını kesinlikle tavsiye ederim. Forumda Ahmet Nalbantoğu ve Akif arkadaşlarımız yapıyor.
                Aracı full performansta kullanmamanız şartıyla sorun olmayacaktır. LPG ayarı çok önemli. Doğru kişilere kontrol ettiriniz.
                Bu arada landirenzo kit 2 kez sorun yarattı. 1) Regülatörü bozuldu (gaz kaçağı)-Değiştirdim. 2) Distribütörü olan Olgun LPG maalesef LPG ayarlarını düzgün yapamıyor.
                Umarım sorununuz çözülür.
                2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

Bu arada aracın sibopları da 90 bin bakımında çelik siboplarla değiştirildi.
                  2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Destiny View Post
                    Bu arada aracın sibopları da 90 bin bakımında çelik siboplarla değiştirildi.
                    usta inan araç arızaları , aracı alalı çok olmamasına rağmen lpg yüzünden beni bıktırdı , komple kiti sökeyim yenisi taktırayım diyorum çok pahalıya geliyor diye vazgeçtim, çok bilmiş lpg ustalarınada bilemden vermek istemiyorum , işsiz kalan eline toravida alan ustayım diye geçiniyor , bahsettiğin kişilere bir ulaşmaya çalışayım , en olmasa bi ayar kablosu alır kendim kurcalamaya çalışırım .

Yüksek Makine Mühendisi
                    Tübitak Proje Asistanı
                    Havacılık Tutkunu
                    RC model uçak tutkunu

Yorum

Bir ayar kablosu alarak yapamazsınız afr'yi . Air Fuel Ratio WideBand almanız lazım. Egzoza bağlamanız lazım. Lpg'yi laptopa bağlamanız ve yola çıkmanız lazım. AFR, hava yakıt karışımını benzindeki verdiği değerleri, LPG'de aynı değeri tutturana kadar ayar yapılması olayıdır. LPG'ci lerin yola çıkıp bilgisayarı kucağına alıp 'Bas bakiyim gaza. Heehh iyi yürüyor tamam oldu bu iş' demesi gibi birşey değil. Kesinlikle gerekli bir ayar.

Aracınızdan soğumanız aracınızın değil sizin suçunuz bu arada. Hem düzgün usta değiller diyorsunuz hemde aracınızı teslim ediyorsun. Hiçbirşey bulamıyorlar sonrada sizin söylediğiniz işlemi yapıyorlar. Eeee haliyle araba hala tam düzelmiyor ve siz araçtan soğudum diyorsunuz. Ankara'ya gidebiliyorsanız yukarıda yazıldığı gibi Akif Tezel veya Safa Özkan var. Sorununuzu çözeceklerdir. Safa Özkan, fark otogaz'ın sahibi. Akif Tezel ise Türkiye'de AFR wideband ile lpg ayarını ilk getiren kişilerdendir.

3. insigniama ankarada Safa Özkan'ın yerinde lpg montajı ve sonra afr ayarı yaptık. Hiçbir sıkıntı yok çok şükür.

Yorum

Eski aracım ve ayarı yapan ankaradan Akif Tezel. Ayar için ankaraya gitmiştim

.
                        IMG_9292.JPG

IMG_9290.JPG

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mbgürhan View Post
                          Eski aracım ve ayarı yapan ankaradan Akif Tezel. Ayar için ankaraya gitmiştim

.
                          IMG_9292.JPG

IMG_9290.JPG
                          Akif bey öncelikle zahmwt edip bukadar detaylı bilgileri benimle paylaştığınnız için çok teşekkürler
                          akaraya sık sık gider gelirim e kısasürede arkadaşlara ulaşıp , afr ayarı için görüşüyorum .

Yüksek Makine Mühendisi
                          Tübitak Proje Asistanı
                          Havacılık Tutkunu
                          RC model uçak tutkunu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: engin.aygun View Post

Akif bey öncelikle zahmwt edip bukadar detaylı bilgileri benimle paylaştığınnız için çok teşekkürler
                            akaraya sık sık gider gelirim e kısasürede arkadaşlara ulaşıp , afr ayarı için görüşüyorum .
                            Benim adım Baran. Afr ayarını yapan kişi Akif bey .

Eğer yolunuz düşüyorsa zaten ankaraya sıkıntı yok. Orada hallederler işinizi.

Yorum

Bende ayar için Bursa ya Ahmet Nalbantoğlu'na gitmiştim. 18.000 kmdir LPG de kullanıyorum ve memnunum. Ahmet Nalbantoğlu artık bildiğim kadarıyla Ümraniye Sanayi Sitesinde LPG ayarı dükkanı açtı buraya da uğrayabilirsiniz.
                              2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

İşleniyor...
                              X