Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Debriyaj Gıcırtısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Debriyaj Gıcırtısı

Herkese hayırlı günler dilerim. Son 3-4 aydır havaların ısınması ile birlikte debriyajdan gelen, inanılmaz rahatsız edici seviyede gıcırtı sorunum var. Aracım gün boyu sıcakta kaldığı için iş çıkışı bu sese maruz kalıyorum. Ortalama 1 saat kullanımdan sonra ses azalmaya başlıyor. Sıcaklarla birlikte ortaya çıkması sebebiyle pedal üzerindeki plastikten diye düşündüm fakat kontrol ettiğimde her şey yerli yerinde görünüyordu. Pedal üstü yağlamayı da yaptım ancak hiçbir değişme yok. Bu konuda bilgisi olan var mı?
    Insignia 1.4 Turbo Elegance

Ynt: Debriyaj Gıcırtısı

Baskı balatanın içindeki bir yay var bağzen yağsızlıktan dolayı özellikle kalkışlarda duyulan bir ses çıkartır sizin sorununuzda bu olabilir bunu baskı balatayı yarım olarak açıp özel bir yağ ile yağlayıp sorun çözülüyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

büyük bi sorun değil bende de aynı sorun vardı ağır bakım zmanı da gelmişdi zaten baskıyı da değiştirdim düzeldi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post

Baskı balatanın içindeki bir yay var bağzen yağsızlıktan dolayı özellikle kalkışlarda duyulan bir ses çıkartır sizin sorununuzda bu olabilir bunu baskı balatayı yarım olarak açıp özel bir yağ ile yağlayıp sorun çözülüyor
        Fatih Abi merhaba,
        bendede aynı sorun var, daha önce garantiden pedal değiştirmişlerdi,geçti. şimdi tekrar çıktı. sinir bozucu gıç gırç pedalın neresi olabilir acababu sesi yapan. wd 40 yada sıvı gresle falan yağlasam geçer mi?

saygılar.
        fatih
        Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
        2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

Arkadaşlar tekrar merhaba,
          aşağıda verdiğim linkte bu sesi size göstermek için çektiğim video var, düşüncelerinizi rica ediyorum.

https://youtu.be/ykSnxFhLxog

saygılar.
          Fatih
          Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
          2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

Mrb afyigit bey aynı araçtan bende var ve aynı ses çözüm buldunuz mu ?

Yorum

İşleniyor...
            X