Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Teknik Özellikler ve Donanım Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia Teknik Özellikler ve Donanım Listesi

güç olarak turbo ve motor yazılımı farklı fiyat olarakta 160 hp olanlar Cosmo donanımla geliyor fiyat farkıda otdan çıkıyor sanırım...

Yorum

Şu 130 Hp ile 160 Hp arasındaki farkın ne olduğuna baya kafayı taktım. Ancak küçük bir not buldum.Ne kadar doğru arkadaşlarla paylaşmak istedim.130 Hp lik motor : Turbocharger with intercooler 160 Hp: Variable geometry turbocharger with intercooler. Buradan anladığım kadarı ile motorlar aynı gibi gözükse de teknik olarak turboları farklı ve 30 Hp lik bir fark buradan kaynaklanıyor sanırım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nymt
        Şu 130 Hp ile 160 Hp arasındaki farkın ne olduğuna baya kafayı taktım. Ancak küçük bir not buldum.Ne kadar doğru arkadaşlarla paylaşmak istedim.130 Hp lik motor : Turbocharger with intercooler 160 Hp: Variable geometry turbocharger with intercooler. Buradan anladığım kadarı ile motorlar aynı gibi gözükse de teknik olarak turboları farklı ve 30 Hp lik bir fark buradan kaynaklanıyor sanırım.
        turbolar farklı ,birde yazlım..
        2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
        [center]

Yorum

DVD800

cool iyi günler DVD 800 navigasyon sistemi orjinal push turn olan bazı arkadaşlar özellik olarak TV DVD oynatıcı falan yazmışlar orjinal dokunmatik olmayan DVD800 sisteminde bunlar varmıdır saygılar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahneton
            cool iyi günler DVD 800 navigasyon sistemi orjinal push turn olan bazı arkadaşlar özellik olarak TV DVD oynatıcı falan yazmışlar orjinal dokunmatik olmayan DVD800 sisteminde bunlar varmıdır saygılar
            Hoşgeldiniz, öncelikle alttaki linkten kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz
            http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0
            InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
              Orjinal yazı sahibi: nymt
              turbolar farklı ,birde yazlım..

130hp'lik A20DTJ kodlu motor ile 160hp'lik A20DTH kodlu motorda farklı olan parçalar sadece şunlar :

Volan
              Radyatör giriş hortumu
              Starter

Bunlar dışındaki herşey aynı, buna turbo da dahil.
              Aradaki güç farkı tamamen ECU mapping ile elde ediliyor.

Yorum

Arkadaşlar 2010 cosmo da standart donamın görünen '9 farklı aydınlatma modu' nedir bilen bir arkadaş aydınlatırsa sevinirim. ben kullanım kılavuzunda göremedim.

Yorum

9 farklı mod olarak geçen fonksiyonlar şöyle :

- LED gündüz farı : Diğer sürücülerin dikkatini çeker ve kısa far aydınlatmasından daha az enerji harcar.

- Yaya aydınlatması (30 km/s hıza kadar) : Yanlara doğru 8 derece daha fazla yayılan ışık, görüş alanınızı genişleterek yol kenarında tehlike yaratabilecek durumları farketmenizi sağlar.

- Şehir aydınlatması (30-55 km/s hız arası) : Standart farlardan daha alçak ve daha geniş bir alana doğru ışık veren bu fonksiyon, sokak ışıklandırmasına ve aracın hızına bağlı olarak devreye girer.

- Çevre yolu aydınlatması (55-100 km/s hız arası) : Normal kısa farlardan daha geniş yayılımlı, daha parlak ışık sağlar. 70 metrelik alanı diğer sürücülerin gözünü almadan aydınlatır.

- Otoyol aydınlatması (100 km/s hızın üzerinde) : 140 metrelik aydınlatma mesafesi sağlar. Göz kamaştırmadan, standart kısa farlardan daha yüksek ve daha parlak ışık sağlar.

- Kötü hava aydınlatması (70 km/s hıza kadar) : Kötü hava koşullarında daha iyi görüş sağlamak için yağmur sensörü ile birlikte devreye girer.

- Uzun far asistani (Tüm hızlarda) : Karanlık yollarda uzun farlara otomatik geçer, karşıdan gelen veya önünüzdeki araçları saptayarak uzundan kısa hüzmeye otomatik olarak döner.

- Dinamik viraj aydınlatması (Tüm hızlarda) : Direksiyon açısı ve araç hızına göre devreye giren farlar, 15 dereceye kadar dönerek virajlarda daha güvenli bir görüş sağlar.

- Kavşak aydınlatması (40 km/s hıza kadar ve geri viteste) : Yanlara doğru daha geniş görüş sağlayabilmek için, 90 derece sola veya sağa ek aydınlatma sağlar.

kendi sorumu cevaplamış olayım...

Yorum

Sayın insignia 1.6 185hp(132kw)A16LET kullanıcıları,uzun suredir incelediğim lpg sorunu için,bir çözümbuldum sanırım.vialle.nl sitesinde catologue segmesini tıkladıktan sonra,cıkan sayfada pdf dosyasını açtığınızda car list ortaya çıkıyor.bu listede bizim araç yer almaktadır.yani ben katologa girmesi nedeniyle araçlarımıza vialle lpfi taktırmamızın tartışmalara son vermesi gerektiğini düşünüyorum.başka bir firmanın katalogunda aracımız motor no ile yazıyormu.ben bulamadım.teorik olarak sorunumuzun çözüldüğünü düşünüyorum.ancak prins vs2,brc pratikte başarılılar.

Yorum

Ben vialle taktırdım çok memnunum. Bana %5 de çekişin artacağı söylenmişti bende artmasını diil aynı kalsa bile benim için yeterli olacağını söylemiştim, ama psikolejik mi bilmiyorum tüpte daha iyi çektiğini düşünüyorum aracın, bu arada tüketim degerlerinden de biraz bahsetmek istiyorum takıldıktan 1o gün sonra istanbula gittim, ortalama 190-200 km hızla gittim, 35 krş yaktı bu arada lpg 2.59 du. Şehir içinde çok ölçtüm, agresif kullanımlarda 34krş-35krş arası yakıyor. sakin kullanımlarda 280krş-300krş arası yakıyor. bu arada yakın zamanda antalyaya gittim ortalama 130 km hızda ortalama 260-270 krş arası yaktı. bu sipop erimesi konusuna gelince viallenin gazı sıvıya dönüştüren bi sistemi var, sibopların erimesi birazdaha gecikiyor yani, ama şunuda unutmayın benzinde de kullansanız arabayı o siboplar insignianın bir sorunu ve emin olun 100.000 in üstünde çıktıgınız an benzinlide olsada o siboplar eriycek. o yüzden benzinli kullanıp yakıta 2 kat para ödemeyin.
                      Opel İnsignia 1.6 Turbo Cosmo

Yorum

1.6 turbo motorun güç tork grafiği ve diğer detaylı bilgileri (turbo markası, motor dizaynı vb. teknik detaylar) bulabileceğimiz içerik ya da siteler var mı?

Yorum

Merhaba,

Eski kasanın makyajlı modellerine ait olan donanım listesini nasıl bulabiliriz?

2011 insigniamı geçen ay sattım. Belki dizel otomatik 1.6cdti alabilirim.

Yorum

Linkler ölmüş...

Yorum

https://www.dropbox.com/s/7fvymz54mf...Y17.5.pdf?dl=0

Yorum

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Bir soru sormak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Aracım 2016 1,6 Dizel Otomatik OPC kasa.. Media uygulaması araç çalışırken devreye girmiyor. Bunun bir çözümü var mı acaba?

Yorum

İşleniyor...
                                X