Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Teknik Özellikler ve Donanım Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia Teknik Özellikler ve Donanım Listesi

http://www.insigniateam.com/pdf/insi...ozellikler.pdf

(2010 Ocak itibariyle yeni liste)
    http://www.insigniateam.com/pdf/insi...eet_012010.pdf

7 farklı motor çeşidinin teknik özelliklerini,
    3 farklı donanım çeşidinin özelliklerini ve opsiyon listesini inceleyebilirsiniz.
    InsigniaTEAM

Ynt: Insignia Teknik Özellikler ve Donanım Listesi

Ocak öncesindeki teknik özellikler listesinde 2.0 cdti 130 beygir active select 8.1 şehir içi yakıt tüketimine sahipken nasıl olduda bir anda 9.1 e çıktı bu konuda fikri olan var mı acaba araçta değişiklik mi oldu?
    Orjinal yazı sahibi: cagri
    http://www.insigniateam.com/pdf/insi...ozellikler.pdf

(2010 Ocak itibariyle yeni liste)
    http://www.insigniateam.com/pdf/insi...eet_012010.pdf

7 farklı motor çeşidinin teknik özelliklerini,
    3 farklı donanım çeşidinin özelliklerini ve opsiyon listesini inceleyebilirsiniz.

Yorum

birde şu edition paket üzerine elegans diye birsey diyorlar bu ne oluyor benim almaya niyetlendiğim araba edition + elegance paket diyor sahibi nedir aslı?
      2012 HONDA CIVIC PREMIUM

Yorum

Zaten bildiğim kadarı ile 2009 çok az sayıda düz edition gelmişti. Piyasadaki editionların çok büyük çoğunluğu elegance zaten farklı bir şey değil

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
        Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

edition en baz modeli.onun biraz daha özellikli olanı edition-elegance.

Edition donanımın üzerine aşağıdaki özellikleride ekliyor ve paket adı Edition - Elegance oluyor.
          - Yokuşta kalkış desteği (manuel şanzıman ile)
          - Park sensörü (önde ve arkada)
          - CD 400 - Radyo / CD / MP3 / WMA çalar (Tek CD yuvas›)
          - USB Bağlantısı ile ipod kontrol edebilme / USB bellekten MP3 çalabilme
          - Elektrikli katlanır yan aynalar
          - Elektronik park freni
          - Grafik Bilgi Ekran› (CID) - (CD 400 ile standart)

Yorum

Piyasada normal edition kalmadı nerdeyse 2-3 tane anca vardır Genelde hepsi elegance paketli.
            Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
            Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
            VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cekY
              edition en baz modeli.onun biraz daha özellikli olanı edition-elegance.

Edition donanımın üzerine aşağıdaki özellikleride ekliyor ve paket adı Edition - Elegance oluyor.
              - Yokuşta kalkış desteği (manuel şanzıman ile)
              - Park sensörü (önde ve arkada)
              - CD 400 - Radyo / CD / MP3 / WMA çalar (Tek CD yuvas›)
              - USB Bağlantısı ile ipod kontrol edebilme / USB bellekten MP3 çalabilme
              - Elektrikli katlanır yan aynalar
              - Elektronik park freni
              - Grafik Bilgi Ekran› (CID) - (CD 400 ile standart)
              elegance pakette bu özelliklere ek olarak birde arkada 12V çakmak çıkışı olması lazım.. ön kol dayamanın hemen arkasında, klima havalandırmasının altında yuvarlak kapaklı olması lazım..
              Cosmo larda DVD800 Navigasyon Paketi alınırsa 220V priz çıkışı olarak geliyor. ama Edition Elegance Paketlerde ve standart Cosmo larda arkada 12V çakmak çıkışı var

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Evet Murat Abi.Var, ben bunu teknik özellik listesinden kopyala-yapıştır yapmıştım.Ordada yok sanırım.Varsada ben görmedim

Yorum

2009 ve 2010 cosmo larda donanim olarak var mi? Bugun konustugum bir 1.6 T Cosmo sahibi bazi modellerde on farlardaki gunduz aydinlatmasinin led bazilarinda halojen oldugunu soyledi :S
                  Acaba 1.6T Cosmo icin 2009 veya 2010 modellerinde farkli olan birsey var mi?

Yorum

yok cosmolar hep led gündüz farlıdır, ve afl far mevcuttur, editionlarda farlar halojendir, bu hep böyledir

Yorum

Aklıma bir şey takıldı, Insignia 1.6 Turbo'nun yakıt tüketimi Türkiye sitesindeki teknik bilgi broşüründe her zaman 10.6, 6.0, 7.7 olarak yazardı.

Ancak bu yeni motorlar eklendiğinden beri Opel'in Almanya, İngiltere, İtalya gibi yenilenen sitelerinde 1.6 Turbo'nun yakıt tüketimi 9.7, 5.4, 7.0 olarak gözüküyor.

http://www.opel.de/fahrzeuge/modelle...-getriebe.html

Birkaç ay veya yıl öncesine ait yabancı bir kaç teknik bilgi broşürü bulursak yardımı dokunur belki durumu çözmemize. Ya da belki 2012'de A16LET de revizyona uğramıştır.

EDIT:Vauxhall'un Kasım 2009 kullanıcı kitapçığında(2010.05 model yılı için), bizimkiyle aynı tüketim verileri yazdığını gördüm, 10.6, 6.0, 7.7 yazıyor.
                      '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
                      '15 BMW 118i LCI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fixx
                        Aklıma bir şey takıldı, Insignia 1.6 Turbo'nun yakıt tüketimi Türkiye sitesindeki teknik bilgi broşüründe her zaman 10.6, 6.0, 7.7 olarak yazardı.

Ancak bu yeni motorlar eklendiğinden beri Opel'in Almanya, İngiltere, İtalya gibi yenilenen sitelerinde 1.6 Turbo'nun yakıt tüketimi 9.7, 5.4, 7.0 olarak gözüküyor.

Birkaç ay veya yıl öncesine ait yabancı bir kaç teknik bilgi broşürü bulursak yardımı dokunur belki durumu çözmemize. Ya da belki 2012'de A16LET de revizyona uğramıştır.

EDIT:Vauxhall'un Kasım 2009 kullanıcı kitapçığında(2010.05 model yılı için), bizimkiyle aynı tüketim verileri yazdığını gördüm, 10.6, 6.0, 7.7 yazıyor.
                        Bu konuyla ilgili Opel TR'den, bayağı bir süre teknik masanın incelemesini bekledikten sonra aldığım cevap:
                        2011 ve 2012 Model yılı için yakıt ve emisyon degerleri aynıdır.;

CO2 emisyonu Sehir içi Sehir dısı Ortalama ( litre / 100 km)
                        179 10.6 6 7.7

Adamlar bana bu cevabı veriyorlar ya. Artık VW servislerine mi gitsem diye düşünüyorum, onlar daha çok şey biliyorlardır bu araba hakkında.
                        '15 BMW 118i LCI

Yorum

Bu konuyla ilgili Opel TR'den, bayağı bir süre teknik masanın incelemesini bekledikten sonra aldığım cevap:
                          2011 ve 2012 Model yılı için yakıt ve emisyon degerleri aynıdır.;

CO2 emisyonu Sehir içi Sehir dısı Ortalama ( litre / 100 km)
                          179 10.6 6 7.7

Adamlar bana bu cevabı veriyorlar ya. Artık VW servislerine mi gitsem diye düşünüyorum, onlar daha çok şey biliyorlardır bu araba hakkında.
                          Bunun üzerine Opel TR'ye biraz sert bir mesaj attıktan nerdeyse 1 ay sonra, yeni bir cevap geldi:

GM Almanya’dan bilgi beklediğimiz ile gerekli bilgilendirmeyi tarafınıza yapmıştık ve sizi tarafımıza ulaşan bilgiye istinaden aşagıdaki şekilde bilgilendirmek isteriz.

Sizinde belirttiğiniz gibi Insignia araclarda MY11 & MY12 arasında yakıt tüketimi ile ilgili olarak değişim var ancak motor kontrol ünitesi programlaması ile yakıt tüketiminin düşmesinin sözkonusu değildir.Yakıt tüketimi aracın motoru ile birlikte aractaki diğer sistemlerin özellikleri ilede ilgilidir.

Saygılarımızla,

General Motors Türkiye

1 ayda bunu mu öğrenebildiniz? Ki öğrendikleri bu şeyin de doğru olduğunu sanmıyorum.
                          '15 BMW 118i LCI

Yorum

ARKADAŞLAR 130 HP İLE 160 HP LİK MOTORLARIN HEMEN HEMEN ÖZELLİKLERİ BİRBİRİNE ÇOK YAKIN.UZAK OLANI İSE FİYATI.BU FARK NEREDEN DOĞUYOR?YANİ
                            ARADAKİ 30 HP NEREDEN GELİYOR BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM.

Yorum

Turbosu farklı sadece motor aynı.

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                              Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

İşleniyor...
                              X