Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bazı Insignia ön koltuklarında görülen esnemenin sebebi ve çözümü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bazı Insignia ön koltuklarında görülen esnemenin sebebi ve çözümü

Arkadaşlar,

Insigniayı ilk aldığımdan beri sorun olan ön koltuklardaki oynama problemini bugün servisde çözdük çok mutluyum oleyy
    Ön koltuğu söktük ve altını incelediğimizde köpük üzerine oturtulmuş sac plakanın altında destek görevi gören 2 adet plastik
    yataktan kaynakladığını tespit ettik. EPC kurulu olmadığı için patlatılmış resminin görüntüsünü ve Parça numarasını şimdilik veremiyorum.

Daha sonra detay veririm. Bu iki yatak ile üzerinde bulunduğu silindirik saç boru arasında boşluk var. Bu boşluk koltuğa her oturduğunuzda
    veya özellikle virajlarda hareketleriniz sırasında esnemeye yol açıyor ve poponuzdan bunu hissediyorsunuz.

Bu destekler bazı araçların viraj çubukları üzerinde bulunan kauçuk takozlara benzetilebilir. Bu takozlar zamanla sertleşerek veya
    aşınarak boşluk oluşturur ve ses yapardı. Koltuklardaki beyaz renkli plastik destekleride buna benzetebiliriz.

Bu parçalar değişmedi ama içlerin destek yapıldı. Nasıl yapıldığını sormayın o sırada Chevrolet SILVERADO 3500 6.6 Litre aracın
    partikül filtesinin temizlenmesi işlemine eşlik ediyordum. Ayrı hikaye.

Ama sonuç olarak koltuklardaki esnemenin sebebi biliniyor ve sorun çözülüyor.
    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Ynt: Bazı Insignia ön koltuklarında görülen esnemenin sebebi ve çözümü

güzel haber abi, uzun vadede insanın sinirlerini bozuyordu ihihi
    InsigniaTEAM

Yorum

Çözüm ve bilgilendirme için teşekkürler. Ancak Opel servislerine bunu kabul ettirene helal olsun. Servisini bu konuda aynı gün içinde ikna edebilen bir arkadaşımıza benden bir akşam yemeği. Yanlız ispat için şahit isterim.
      Ancak o sorun bildiğim kadarı ile belli bir ağırlık üzerinde olan arkadaşlarımızda mevcuttu .
      Bir seneyi geçti insignia kullanıyorum. Ön koltuğu bir çok insan kullandı. Kimse şikayet etmedi. Geçen Samsuna gidip geldiğimizde Çağrı bana " Abi koltuk oynuyor " dedi. haha haha
      Benim gibi tüy sıklet arkadaşlar bu yazıyı okumadan geçebilirler. haha haha haha
      2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Sevgili Mehmet ;

Ben Gökhan dan daha ağırım ama bende bu problem oluşmadı dün Gökhanla onu konuştuk ya benim araçta deri koltuk olduğu için farklı bir uygulama var yada bu problem random bir şekilde çıkabiliyor yani hafiflik ağırlık belki faktörlerden biridir ama kesin sebep budur diyemeyiz.

Keyifli Sohbetler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Senin arabayı bizden saymıyoruz.

Senin araba
          * bizimkilerden daha iyi uzuyor.
          * bizimkilerden daha az yakıyor.
          * bizimkilerden önce gelen numune bir araba.

Sana ve Hakan abiye nasip oldu velhasıl çok ballısınız.

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Sevgili Mehmet ;

Ben Gökhan dan daha ağırım ama bende bu problem oluşmadı dün Gökhanla onu konuştuk ya benim araçta deri koltuk olduğu için farklı bir uygulama var yada bu problem random bir şekilde çıkabiliyor yani hafiflik ağırlık belki faktörlerden biridir ama kesin sebep budur diyemeyiz.

Keyifli Sohbetler.

Yorum

Bu arada Hakan abi kayboldu gözükmüyor

Haber Aldım Tatili devam ediyormuş sağlığı sıhhati iyiymiş herkese selam söyledi

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Kulakları çınladı galiba. ihihi

Yorum

bu sorunla maalesefki bende karşı karşıyayım.. 3 aylık arabada nasıl olur hayret ettim ama oluyormuş.. ancak bunun kiloyla pek bir ilgisi yok gibi
                çünkü ben tüysiklet ++ 'ım, aracın eski sahibi forum üyesi Doğukan Yıldız'ın da benden farkı yoktu
                *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Konuyu hortlattım ama yıl 2017 ve insignia sport aracımızda bu sorunla karşı karşıyayız. Öndeki iki koltukta virajlarda veya dönüşlerde oynuyor. Artık can sıkmaya başladı. Servise bu mesajları okuttum ama onlar bizim arabanın yapısının ilk mesajda anlatılan gibi olmadığını söylediler. Sorun bir türlü çözülemiyor bakalım ne olacak sonu.

Yorum

Ayni soeun bendede var ama virajda oynama hissetmedim sirtimi geri biraz sert vurunca binislerde tak die ses geliyor .

Yorum

İnsigniadan önce astra vardı aynı sorun ondada vardı koltuk gıcır gıcır eder dururdu oynardı opellerde yıllardır süregelen bi sorun heralde

Yorum

Selamlar konuyu hortlatiyorum. Ayni sorunu bir suredir yaşıyorum. Yetkili serviste surucu koltuğu 3 kez işlem gordu,bazi parçalar degisti ama maalesef. Virajlarda ve tümseklerde koltuk popomun altinda saga sola hareket ediyor. Araca ve yola konsantre olamiyorum. Takinti haline geldi araçtan soğudum. Hangi serviste islem yapildi, yada bireysel sorunu çözenler nasil bir yol izledi? Paylaşırsaniz sevinirim.

Yorum

Yakında bu konuda servisin bir birisi kavga edeceğim bende. Dedikleri bu oynama normal diye hahahaha
                          Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ertugrulh View Post
                            Yakında bu konuda servisin bir birisi kavga edeceğim bende. Dedikleri bu oynama normal diye hahahaha
                            Sorun olduğuna ikna edebilene kadar göbeğim çatladı. O durum ap ayri zaten. Test operatoru ve kaportaci anlamadi başta, birsey yok elektrikli koltuk bunlarda esneme payi olur diyor hey allahim

Yorum

İşleniyor...
                            X