Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel İnsignia Teyp USB sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel İnsignia Teyp USB sorunu

Arkadaşlar bu teypten kullanan var mı aracında? Torpidoda dvd player ve boşlukta gezinen 2 adet usb kablosu olan model. Şöyle bir ilginç bir problem yaşadım, dün akşama kadar gayet sorunsuz olarak dinleyebildiğim usb bellek sabah çalışmamaya başladı. Ekranda müziğe bastığımda alt bölümdeki USB butonu pasif durumdaydı. Çıkarıp diğer usb kabloya bağladım aynıydı. Usb bozuldu sandım ve bilgisayara bağladım sorun yoktu. Yinede içindeki müzikleri silip tekrar attım birşey değişmedi. Başka bir USB ye müzik atıp denedim yine görmüyordu. Aklıma geldi ve usb formatını FAT32 olarak değiştirdim. Önceden ntfs dosya sistemini kullanıyordu. Denedim ve USB yi görmeye başladı ve müzikleri çalabiliyorum şu an. Yaklaşık 4 aydır sorunsuz NTFS formatındaki usbleri çalıştırabiliyorken durduk yere geceden sabaha ne değişmiş olabilir? Sorun ne olabilir? Bu teypten kullanan arkadaşlar siz hangi formatta kullanıyorsunuz USB leri?
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

Arkadaşlar bu teypten kullanan yok mu aranızda?

Yorum

Orijinal ekran olmadığı için çok kullanan olmayabilir. Anlattığınıza göre USB lerde sorun yoksa, cihazın USB portunda sıkıntı olabilir. Size tavsiyen cihazın yetkili servisi varsa oraya götürün.
      2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Ben şöyle diyim, asıl ntfs iken çalıyor olması şaşırtıcı. Fat32 ile çalması lazım. Ntfs iken siz bir şarkı silseniz veya ekleseniz mesela, o zaman iyice usb sorunları başlıyor. Bu sorun değil, bu tarz cihazlarda fat32 dosya sistemi kullanılıyor. Normali bu. Fat32nin şu sıkıntısı var, büyük boyutlu dosya mesela 5gb veya üzeri video oynatmıyor. Onu da ntfs oynatıyor.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Bende USB biçimini FAT32 formatında kullanıyorum. Video formatlarımıda asf uzantılı kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım 8 senedir. Filmde açabiliyorum uzun yolculukta,.
          Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet_5260 View Post
            Orijinal ekran olmadığı için çok kullanan olmayabilir. Anlattığınıza göre USB lerde sorun yoksa, cihazın USB portunda sıkıntı olabilir. Size tavsiyen cihazın yetkili servisi varsa oraya götürün.

Hocam fat32 formatına alınca usb yi çalıyor. Portta sorun olsa hiç çalmaması gerek. Ayrıca daha bir kaç güne kadar ntfs sorunsuz çalışıyordu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
              Ben şöyle diyim, asıl ntfs iken çalıyor olması şaşırtıcı. Fat32 ile çalması lazım. Ntfs iken siz bir şarkı silseniz veya ekleseniz mesela, o zaman iyice usb sorunları başlıyor. Bu sorun değil, bu tarz cihazlarda fat32 dosya sistemi kullanılıyor. Normali bu. Fat32nin şu sıkıntısı var, büyük boyutlu dosya mesela 5gb veya üzeri video oynatmıyor. Onu da ntfs oynatıyor.
              Hocam ilginç olan, bir kaç güne kadar aynı usb belleği NTFS formatında çalıyordu. Uzun bir süredir ntfs formatındaydı zaten. Bir sabah kalktım bir baktım USB tuşu pasif görünüyor. Dediğiniz gibi 5 gb üzeri bir videoyu açmak istesem açamıyacağız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: arel2434 View Post
                Bende USB biçimini FAT32 formatında kullanıyorum. Video formatlarımıda asf uzantılı kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım 8 senedir. Filmde açabiliyorum uzun yolculukta,.
                Sizde aynı ünitemi var hocam?

Yorum

Arkadaşlar bu konuda başka fikri olan var mı?

Yorum

İşleniyor...
                  X