Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Grand Sport C sütunundan gelen kasılma sesleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia Grand Sport C sütunundan gelen kasılma sesleri

Merhabalar,

2017 model Grandsport sahibiyim. aracımla düz olmayan yatay ya da rapma gibi yerlerden genelde çapraz geçerken arka taraftan rahatsız edici gıcırtı sesleri geliyor. C sütunlarından kasılıyor araç. sanırım kaynak yerlerinden puntolardan. bu araç üretim hatalı olabilir mi? dava açmayı düşünüyorum. servis karoserden geldiğini aracın sökülmesi gerektiğini söylüyor.

Öncelikle hoş geldiniz.

Bu tür uzun araçlarda çapraz geçişlerde araç bir miktar burkulabilir (örneğin bir lastiğin yerle temasını kesebilecek bir durumda) iç trimlerden sürtme sesi gelebilir. Normal bir durum diye düşünüyorum.

Yorum

hoşbulduk.

sesler bir miktar tanımına girmiyor. kasislerde de yapıyor. çok düşük yatay yolda bile yapıyor. çok rahatsız edici, normal trim seslerini geçtim artık araç mağara kapısı gibi gıcırdıyor.

Yorum

çok minik rampada durup, elle oynayınca bile yapıyor.

Yorum

Ses puntolardan değil plastik kaplama altından geliyor gibi. O kısım sökülüp yumuşak malzeme ile desteklenirse ses kesilecektir bence.

Yorum

Servisin söylediği lafa bakın,sökülmesi lazımsa sökün o zaman

Arabanızın garantisi bitmiş olabilir, ama boya kaporta garantisi 10
            yıl. Bu meselenin önemli , üretim hatası davası açmayı gerektirecek
            ehemmiyette olduğunu da düşünmüyorum. Yetkili servisin peşini
            bırakmayın, kesinlikle hallolur bu sorun, moralinizi de bozmayın,
            aynı aracın PTP olanı var bende, araçlarımız çok güzeller, böyle
            ufak aksilikler sizi arabanızdan soğutmasın, bu gibi şeyler her marka
            arabada olabiliyor, düzelir, merak etmeyin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
              Ses puntolardan değil plastik kaplama altından geliyor gibi. O kısım sökülüp yumuşak malzeme ile desteklenirse ses kesilecektir bence.
              iki taraftan da geliyor. panto çatlaması olabilir diye düşünüyor özel servis.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                Servisin söylediği lafa bakın,sökülmesi lazımsa sökün o zaman

Arabanızın garantisi bitmiş olabilir, ama boya kaporta garantisi 10
                yıl. Bu meselenin önemli , üretim hatası davası açmayı gerektirecek
                ehemmiyette olduğunu da düşünmüyorum. Yetkili servisin peşini
                bırakmayın, kesinlikle hallolur bu sorun, moralinizi de bozmayın,
                aynı aracın PTP olanı var bende, araçlarımız çok güzeller, böyle
                ufak aksilikler sizi arabanızdan soğutmasın, bu gibi şeyler her marka
                arabada olabiliyor, düzelir, merak etmeyin
                Biz yapmayız eğer sökersek döşemelere zarar gelebilir diyorlar şaka gibi. bu sorun gazeteye çıkar falan dediler. Rapor hazırlayın dedim, raporda da "normal" yazmışlar bu sefer. başka şehirden bir servisle görüştüm muhtemelen oraya götürüp baktıracam. panto çatlaması üretim hatasına girer mi bunu merak ediyorum çünkü bu ses dışında araçta her yerden gelen rahatsız edici trim sesleri mevcut.

Yorum

Döşemelere zarar gelse ne olur?Sonuçta sebep belli,garantiden karşılanması gerekir.
                  Vardallar bu sorumluluğu üstlenemeyecekse , bence bu işi bıraksın Size tavsiyem
                  bu işin peşini bırakmayın, araç başka bir satıcıdan çıkışlı olsa bile yetkili ve sorumlu
                  onlardır, hapırıp köpürseler de bu cenazeyi onlar kaldırmak zorundalar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bianconero View Post

iki taraftan da geliyor. panto çatlaması olabilir diye düşünüyor özel servis.
                    Punto çatlaması diye bir şey yok, özel servis sallamış bence, aynı fikirdeyim, üzerine
                    gidin, ama özel serviste değil Vardallar nezdinde.

Yorum

Vardalların araca neler yaptığını görseniz bidaha vardallar demezsiniz! aracı onarın diye verdim, onarmayı bırakın, konsoldaki deriyi çizip tavan döşemelerini yağlamışlar

Yorum

Şikayet edin, Opel Türkiye hesabını sorar, şu işe bak!
                        Burada Opel Ekcan var, araba sanki benim değil kendilerinin,
                        o kadar titiz ve dikkatli çözüm odaklı çalışırlar. Keza İstanbul'da
                        Odak Opel, Opel Gerçek kaya gibi servislerdir. Kardeşim, siz
                        Ordu Yetkili satıcısı Ateş Otomotiv'e gidebilir misiniz? Ben size
                        yardım edeceğim.

Yorum

Opel Türkiye de servis ağzıyla konuşuyor. Ben onları şikayet ediyorum, onlar Vardalların söylediğini bana iletiyor. Geçtekten kelimenin tam anlamıyla "KOMEDİ"

Odak ile dün görüştüm. Tuğrul adında birisi açtı. derdimi anlattım, gelmeden 2-3 gün önceden arayın dedi. Ben de oraya gidecem sanırım. aracın zaten 2.yılı oldu 2. bakımı da orada yaptırırım madem. Siz bana ne gibi yardımcı olabilirsiniz bu konuda?

Yorum

pardon Ateş Otomotiv yazacaktım Odak yazmışım. Düzeltme yok sanırım ya da ben bulamadım.

Yorum

Ben şuan kullandığım arabamı Ateş Otomotivden almıştım. Orada birkaç arkadaş edinmek şansına sahip oldum.
                              Onları arayıp sizinle ilgilenmelerini rica edebilirim, kesinlikle yardım edeceklerine inanıyorum, zaten görevleri.
                              Siz gitmeden bana haber verin, gerisini hallederiz, merak etmeyin, canınızı sıkmayın, hallolur,panik yok

Yorum

İşleniyor...
                              X