Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Uyarı yazısı yanıp kayboluyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Uyarı yazısı yanıp kayboluyor

Selamlar herkese. Opel insignia 2012 2.0 cdti araç aldım yaklaşık 1 ay önce. 15bin bakımını 2 hafta önce yaptırdım. Araç ara sıra hava yastığı,park sensörü, ya da aracı servise götürünüz uyarısı veriyor sonra ya bikaç saat sonra ya bi gün sonra düzeliyor uyarı vermiyor. Düzeliyor derken yani sensörler yeniden çalışıyor aracı sürerken bi rahatsızlık hissetmiyorum. Aracı bilgisayara bağladılar debimetre hatası vermiş yanında düzeldi yazıyordu. Acaba aracın beyninde problem var mıdır sizce problem ne?

2012 model ve 15 bin bakımı yeni yapılıyor, ilginç bir durum doğrusu.
    Bu arabaya şimdiye kadar minimum 6 yağ bakımı yapılmış olması gerekir,
    15 bin bakım ilk bakım, gerçekten çok ilginç. Bu arada evhamlanmaya
    gerek yok, beyin arızası kolay meydana gelmez, akünüzü kontrol ettirin,
    Altı yedi yaşlı akü yavaştan ömrünü tamamlamış olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
      2012 model ve 15 bin bakımı yeni yapılıyor, ilginç bir durum doğrusu.
      Bu arabaya şimdiye kadar minimum 6 yağ bakımı yapılmış olması gerekir,
      15 bin bakım ilk bakım, gerçekten çok ilginç. Bu arada evhamlanmaya
      gerek yok, beyin arızası kolay meydana gelmez, akünüzü kontrol ettirin,
      Altı yedi yaşlı akü yavaştan ömrünü tamamlamış olabilir.
      Yok yanlış anladınız araç 128binde ben bakımını yeni yaptırdım demek istemiştim

Yorum

Peryodik bakımlar 15-30-45-60-75 şeklindedir, normalde 120 bin km bakım
        zamanı öyleyse, bu yeni bilgi ışığında akü ihtimali daha da güçlenmiş oldu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
          Peryodik bakımlar 15-30-45-60-75 şeklindedir, normalde 120 bin km bakım
          zamanı öyleyse, bu yeni bilgi ışığında akü ihtimali daha da güçlenmiş oldu.
          Aldığım arkadaşla görüştüm az önce akü 1 sene önce değişmiş. Yine de arıza çıkartma ihtimali var elbet ama sizce aküyü değiştireyim mi?

Yorum

Değiştirmeden önce aküyü kontrol ettirin, şayet normal çıkarsa yetkili servise uğrayıp sorununuzu bildirin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: canc123 View Post
              Selamlar herkese. Opel insignia 2012 2.0 cdti araç aldım yaklaşık 1 ay önce. 15bin bakımını 2 hafta önce yaptırdım. Araç ara sıra hava yastığı,park sensörü, ya da aracı servise götürünüz uyarısı veriyor sonra ya bikaç saat sonra ya bi gün sonra düzeliyor uyarı vermiyor. Düzeliyor derken yani sensörler yeniden çalışıyor aracı sürerken bi rahatsızlık hissetmiyorum. Aracı bilgisayara bağladılar debimetre hatası vermiş yanında düzeldi yazıyordu. Acaba aracın beyninde problem var mıdır sizce problem ne?
              Hava yastığı hatası , koltukla ileri geri çok oynamaktan veriyor dedi bana usta . Hanıma göre ayarladım koltuğu bende, ellemiyorum koltuk ayarına artık vermiyor hata .

Yorum

İşleniyor...
              X