Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ankara Expertiz Tavsiye (2019 Mayıs)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ankara Expertiz Tavsiye (2019 Mayıs)

Arkadaşlar herkese merhabalar

Ankara'dan katılıyorum, 29 yaşındayım

Kısmetse onumuzdeki hafta 2017 Opel Insignia 1.6 CDTi Cosmo 54.500kmde 118.500 ₺ e sahibinden alacağım. (boya degisen yok, gocuk onarim yapilmis sol arka camurlukta)

Ankara'da guncel expertiz tavsiye forumlari maalesef yok.
    hem yeni alıcı arkadaslara hem bana yardimci olmasi acisindan yetkili yada ozel servis yada computest tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arastirmalarim arasinda;
    -nokta computest
    -erkaya bosch (eski 2 aracimida buraya gostererek almistim ama guncel yorumlar artik eskisi gibi olmadiklari yonunde)
    -tüvsüd D expert
    -otorapor (ostim veya şaşmaz)

Yorumlarinizi bekliyorum, iyi forumlar.

Dostum ben kendi fikrimi söylemek istiyorum. Ben yeni nesil otomobiller için Computest'i mantıksız bulmaktayım. 2014 yılından bu yana 3 otomobil değiştim 3'üde 2014 ve yukarısı yeni nesil otomobildi. Hepsinde de computeste sokmadım. Kapısında araba koymaya yer bulamadığın arabanın egzos kokusundan şeceresini çıkarabilecek ustalar mevcut. Bu ustalar benim fikirlerime göre ceplerinden çıkarırlar bu test cihazlarını. Yıllardır tanıdığım ticaret yaptığım ustalarıma araclarımı götürdüm 1 saate yakın bi inceleme sonucunda araba böyle böyle bence al veya alma derler. Yeni nesil otomobil sonucta kilometresi belli kazası kayıtlı falan filan yani birşey saklama olasılıkları yokki. Mesela sen computestte bir kaza göreceksin işte şurası onarılmış diye çıkcak atıyorum. Ve vazgeçeceksin. Fakat ustan diycek kardeşim bu onarılmadan bişi olmaz al diyecek alacaksın. Bu dediklerim size sıradışı olabilir fakat ben ustalarıma bu derece güveniyodum hiç mağdur olmadım. O yüzden fikrimi belirtmek istedim. Belki sizlere saçma gelecektir.

Ankara'dayım bu arada. Belirttiğim şekilde yardımcı olmamı isterseniz yazabilirsiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hllsaygili View Post
      Dostum ben kendi fikrimi söylemek istiyorum. Ben yeni nesil otomobiller için Computest'i mantıksız bulmaktayım. 2014 yılından bu yana 3 otomobil değiştim 3'üde 2014 ve yukarısı yeni nesil otomobildi. Hepsinde de computeste sokmadım. Kapısında araba koymaya yer bulamadığın arabanın egzos kokusundan şeceresini çıkarabilecek ustalar mevcut. Bu ustalar benim fikirlerime göre ceplerinden çıkarırlar bu test cihazlarını. Yıllardır tanıdığım ticaret yaptığım ustalarıma araclarımı götürdüm 1 saate yakın bi inceleme sonucunda araba böyle böyle bence al veya alma derler. Yeni nesil otomobil sonucta kilometresi belli kazası kayıtlı falan filan yani birşey saklama olasılıkları yokki. Mesela sen computestte bir kaza göreceksin işte şurası onarılmış diye çıkcak atıyorum. Ve vazgeçeceksin. Fakat ustan diycek kardeşim bu onarılmadan bişi olmaz al diyecek alacaksın. Bu dediklerim size sıradışı olabilir fakat ben ustalarıma bu derece güveniyodum hiç mağdur olmadım. O yüzden fikrimi belirtmek istedim. Belki sizlere saçma gelecektir.

Ankara'dayım bu arada. Belirttiğim şekilde yardımcı olmamı isterseniz yazabilirsiniz
      Hocam ustanızın iletişim bilgilerini buradan yada (forum kurallarına uygun değilse) PM den iletebilir misiniz ?

Yorum

İyi şanslar.....

Yorum

Hllsaygili'ya katılıyorum.

Bu güne kadar aldığım tüm araçlarda usta iyi bir incelemeden sonra "al abi iyi araba" dedi ve gerçekten de iyi çıktı.

Ancak Ekspertiz'e bakıyorum sadece robotik olarak kontrol edip eline bir kağıt tutuşturuyorlar yorum sıfır "ahanda orada yazıyor" diyorlar. Yahu ben orada yazılanları sağlıklı değerlendirsem zaten usta olurdum diyorsun ama umurlarında değil. Lafın kısası sıkı bir usta çok daha sağlıklı bir kontrol ve yorum yapacaktır.

Yorum

İşleniyor...
          X