Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyon kolonu kilidi arıza uyarısı...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Direksiyon kolonu kilidi arıza uyarısı...

Arkadaşlar merhaba.

Forumda aradım ama bulamadım konuyu malesef.

Aracımda üç seferdir "Direksiyon kolonu kilidi" arızası veriyor. Bende uyarının ilk sefer çıktığında "Ok" tuşuna basıp geçmiştim ve bi anormallik görmemiştim aracımda. Üç ayda üç sefer oldu ve üç aydır da direksiyon tepkimelerinde bir olumsuzluk görmedim açıkcası. Nelerle karşılaşırım ileride acaba? Öngörüsü olan var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Geçmiş olsun, ilk kez duyduğum bir arıza. Sanırım araçlarda bulunan güvenlik önlemi olan anahtar takılı değiken, direksiyonu kilitleyen devre-parçada sorun var.

İleride aracı çalıştırmadan direksiyon kilidini açmanız gereken esnada açamamamız olabilir. Buna bağlı olarak aracı yürütemeyebilirsiniz.

Yorum

ya sürüş esnasında kolonu kilitlerse? Öyle bir olasılık var mı acaba?
      ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Uğur K View Post
        Geçmiş olsun, ilk kez duyduğum bir arıza. Sanırım araçlarda bulunan güvenlik önlemi olan anahtar takılı değiken, direksiyonu kilitleyen devre-parçada sorun var.

İleride aracı çalıştırmadan direksiyon kilidini açmanız gereken esnada açamamamız olabilir. Buna bağlı olarak aracı yürütemeyebilirsiniz.
        Google da aratınca Opel kullanıcılarında rastlanmış ama bizim İnsignia' larda durum ne henüz netleştiremedim açıkcası.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon View Post
          ya sürüş esnasında kolonu kilitlerse? Öyle bir olasılık var mı acaba?
          Direksiyon kilidi araba çalışmadığı zamanlarda devrede olur diye düşünüyorum. Öyle bi olasılık yoktur inşallah diyorum.

Yorum

Benim aracımda da direksiyon kolonu kilidi arızası oldu. Araç start butonuna basmama rağmen çalışmadı. Araçtan çıktım, kilit tuşuna ardında açma tuşuna bastım, kolçak içindeki yuvaya anahtarı yerleştirdim, starta bastım ve çalıştı.
            aracım Opel İnsignia 2015 model 1.6 cdti OPC Flex-ride şasi sistemli.
            Ekli Dosyalar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mechanical_Engineer View Post
              Benim aracımda da direksiyon kolonu kilidi arızası oldu. Araç start butonuna basmama rağmen çalışmadı. Araçtan çıktım, kilit tuşuna ardında açma tuşuna bastım, kolçak içindeki yuvaya anahtarı yerleştirdim, starta bastım ve çalıştı.
              aracım Opel İnsignia 2015 model 1.6 cdti OPC Flex-ride şasi sistemli.
              Çalışmama da yaptırabiliyor demekki bu arıza. Açıkcası bende 2-3 kere çıktı ve çalıştıktan sonra rolantide iken çıktı.
              Bir daha da çıkmadı. Bende İnsignia elektronik illizyonu sever. Şaka yaptı bana herhalde dedim.
              Konuya ilişkin farklı gelişmelerin olursa haber edersen bilgileniriz hocam.
              Teşekkür ederiz.

Yorum

Merhaba aynı sorunu bende yaşadım gelip geçici bir durum müdür problem oldu mu sizlere

Yorum

Bende 2015 dizel otomatik insignia var bende de aynı problem oluyor bazen anahtarı tanımıyor sonra torpido gozundeki yere anahtarı takınca çalışıyor. anahtarın pilimi azaldı acaba dedim pilini değiştirdim gene yapıyor. inşallah çalışamaz hale gelmez özel servise sordum 1250 TL'miş fiyatı.

Yorum

Arkadaşlar direksiyon kolonu kilidi arızası yaşayan ve çözüm üreten veya sonuç alan ya da olumsuzluk yaşayan oldu mu

Yorum

Arkadaşlar hareket halinde direksiyon arızası yaşayan olursa sakin olsun; destek sistemi devre dışı kaldığından direksiyon aşırı sertleşir ve bir an sanki kilitlenmiş gibi algılanabilir. Bu da paniğe yol açar; sakin olun; direksiyon kara düzen tabir edilen mekanik bağlantı ile dönecektir; destek sistemleri devre dışı kaldığından çok fazla kuvvet ister. Bu durumu yaşayanlar bildiğim için uyarma gereği duydum; aklınızda bulunsun.

Yorum

İşleniyor...
                      X