Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Afl far hatasi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
    Uzunları yakmadan bile far hatası vermesi, bu sensörden kaynaklanabileceğini gösteriyor bence çünkü merceklerin yükseklik ayarı otomatik olduğu için arabanın seviyesine göre farları kendi kendine yukarı aşağı yapar. Umarım sorun budur, en kısa zamanda halledersiniz
    araç gece ilk çalışmada merceklerin yükseklik ayarını yapıyor ve hata vermiyor. ama yola çıktıktan belli bir süre sonra %60-70 olasılıkla durup dururken bu hatayı veriyor ve uzunları çalıştırmıyor. bazen de hiç vermiyor hatayı.hata bu yükseklik ayarını yapan sensörden olsa, gece ilk çalıştırmada bu ayarı yapamaması ve hata vermesi gerekmez mi acaba?
    Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: metintataroglu View Post

servise veya sanayide dükkana ben gitmediğimden nerelere baktılar neyi kontrol ettiler bilmiyorum. o işlerle babam ilgilendi her seferinde. bakmışlar mıdır bilmiyorum ama sorarım. belki de gözden kaçmış bir detaydır. siz de aynı problemi mi yaşıyordunuz da problem ordan çıktı biliyorsunuz? yoksa sadece ihtimal olarak mı dediniz bu arada?

debriyaj balatası değiştirilirken kırdıkları için bendede aynı hata oldu. Farlar normal çalışıyor fakat afl uyarı vermişti.

Yorum

abs sensör kablosuda yanından geçiyor. belki kablo hareket halindeyken sensör arasına girip çıkıyor olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: qerdinc View Post
          abs sensör kablosuda yanından geçiyor. belki kablo hareket halindeyken sensör arasına girip çıkıyor olabilir.
          mesele sadece hareket halinde olmuyor ki, daha ilk çalıştırmada hareket etmeden bile yaşadığımız oluyor. yaklaşık mesafe 4 saatlik bir yol, son 1 saatte de yaşadığımız oluyor, ilk daha yola çıkınca 1 saat içinde 10 defa tekrarladığı da oluyor. dediğinizde haklı olabilirsiniz elbet, kablolara zarar vermişte olabilirler ama, kaç tane usta baktı, program atmaktan öte giden biri olmadı. en son istanbulda Cihan Usta varmış, tavsiye ettiler ama farı açması gerektiğinden su kaçması konusunda garanti veremem dedi ilerleyen zamanlarda. bende müdahale ettirmedim şu an için

Yorum

Orjinal yazı sahibi: qerdinc View Post
            merhaba, baskı balata vb. parçalar değişirken kırılabilen veya bişekilde yerinden oynayan bir parça var.
            ön sol tekerin arkasında, plastik kapağın hemen arkasında traverse bağlı. hatta abs kablosu yanından geçiyor. kibrit kutusundan biraz uzun bir parça. teker dönüş ve aşağı yukarı eğimi algılıyor. ona baktırabilirsiniz.
            bahsettiğiniz parça şu mu ? sıfır orijinali 350 tl civarı bir parça

afl.jpg
            Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

sol ön tekerin ordaki seviye sensörünü değiştirdim. 1-2 gün hiç hata vermedi. fakat dünden itibaren artık gündüz bile en ufak kasisten geçsem bu uyarıyı vermeye başladı. iyice canımı sıkmaya başladı bu durum. arkada da varmış sanırım bir sensör, acaba bunda mı sorun bilemedim. kasisli bozuk yollardan geçince veriyor bu hatayı genelde

Yorum

Sorunu tam tespit etmek lazım. Arabada bir sürü sensör, bir sürü beyin var. Doğru tespit yapılmadığı sürece sensörleri değiştirip durursunuz. Otomatik vites Vectra varken Çorum yetkili servis bilgisayardan baktı, bilmem bişey sensörü arızalanmış dedi onu değiştirdi, birkaç gün sonra sorun tekrarladı, arızayı bulamadı, sensörü de geri almadı. Gittik dışarda bir yerde şanzıman yaptırdık düzeldi.
                InsigniaTEAM

Yorum

kasislerden geçtikten sonra bu hatayı verdiği için ve çok bilgili yetkili servisler hiç bir fikir üretmeyip direkt far setinin değişimine karar verdiği için böyle bir sonuç ürettim. kasisten geçtikten sonra seviye sensörü ayarı gerçekleştiremediği için hata verdiğini düşündüm. diğer forumlardan da baktığım kadarıyla bu tür sorunlarda afl seviye sensörü değişimi sorunu çözmüş. aklıma başka bir sorun gelmedi açıkcası

Yorum

Sorun elektrınik el freni, tuşu, badıncı ve sistemi kontrol edin. Ben yaşdım ve düzeldi. Tşk.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KILIÇ_3710 View Post
                      Sorun elektrınik el freni, tuşu, badıncı ve sistemi kontrol edin. Ben yaşdım ve düzeldi. Tşk.
                      biraz daha açar mısınız? sorun tam olarak ne? ne yapılarak çözüldü?

Yorum

Sorunu tam tespit etmek lazım. Arabada bir sürü sensör, bir sürü beyin var. Doğru tespit yapılmadığı sürece sensörleri değiştirip durursunuz. Otomatik vites Vectra varken Çorum yetkili servis bilgisayardan baktı, bilmem bişey sensörü arızalanmış dedi onu değiştirdi, birkaç gün sonra sorun tekrarladı, arızayı bulamadı, sensörü de geri almadı. Gittik dışarda bir yerde şanzıman yaptırdık düzeldi.
                        işin saçma tarafı da bu ya zaten. bana da far değişimi gerekiyor dediler. ama fardan çıkmayadabilir diyorlar sonradan. farları değiştircem, sorun düzelmezse kim bilir ne çıkacak. tamam belki nokta atışı problemler çözülemeyebilir, bende yeri geldi mi yapıyorum ama, problem değiştirdiğim parçadan değilse yaptığım işlermi geri alıp sonraki adıma geçiyorum. böyle bir uygulama olabilir mi? far arızası=far değişecek !!! servis kafası

Yorum

AFL far uyarısı birkaç gün önce benim aracımda da oldu. Dönüş farı ampulü ömrünü tamamlamış. Yanmadığı için dönüş anında hata veriyordu. Normal seyir sırasında farlar yandığında herşey normaldi.

Yorum

Biraz gecikmeli oldu ama benim problemim malesef ampulden değil, hata verene kadar aktif kullanabiliyorum, Ne zaman vereceği hiç belli olmuyor

Yorum

saçma ve birbirinden alakasız hatalar vermişti en son bi baktığımda;
                              resim yüklerken hata veriyor ama

P1629 motor kilidi yakıt etkinleştirme sinyali alınmadı
                              U1522 LIN BUS2 cihaz2 ile bağlantıyı kaybetti
                              U1519 LIN BUS1 cihaz9 ile bağlantıyı kaybetti

burda cihaz 2 ne cihaz 9 ne bilmiyorum tabi ama, servis bile far değişecek, sorun devam edebilir diyebiliyorsa, diyecek bişey kalmıyor geriye.. belki bi soket ama far değiştirmek kolaylarına geliyor demekki, nasılsa ödemeyi kendileri yapmıyor..

Yorum

U1519 00 (K40 Koltuk Belleği Kontrol Modülü) LIN Bus 1 Cihaz 9 İle Bağlantıyı Kaybetti (S52 Dış Dikiz Aynası Şalteri)
                                (K40 Koltuk Belleği Kontrol Modülü) LIN Bus 1 Cihaz 9 İle İletişimi Kaybetti (K96 Ayna Kontrol Modülü)
                                U1522 00 (K9 Karoseri Elektronik Modülü) LIN Bus 2 Cihaz 2 İle Bağlantıyı Kaybetti (K65 Lastik Hava Basıncı Göstergesi Modülü)
                                (K26 Far Kontrol Modülü) LIN Bus 2 Cihaz 2 İle Bağlantı Kaybı (E13R Far Komplesi -Sağ)

sıkıntı büyük. bendeki hata :
                                U1512 00 (K26 Ön Far Kontrol Modülü) LIN Bus 1 Cihaz 2 İle İletişim Kaybı (E13R Ön Far Komplesi-Sağ)
                                bunun tek çözümünün far değişimi olduğunu söylüyorlar. bendeki sorunun aynısı sanırım. diğer belirtiğiniz hata aynalarla ilgili görünüyor

Yorum

İşleniyor...
                                X