Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Afl far hatasi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Serdar52
    replied
    Herkese merhaba.
    Bu gün afl ile ilgili bir deneyimimi sizinle paylaşmak istiyorum.
    Benim araçta da afl sorunu var idi.
    Sol ön teker salıncağına bağlı afl seviye sensörü aynasını ve sensörü söktüm. Aynanın üstü çamur ve zift kapalmıştı. Suyun içinde zımpara ile güzelce temizledim ve yerine taktım.
    Bu akşam 2km şehir içi 50km hızın altında keskin virajlarda kavşaklarda test ettim ve sorun çıkarmadı.
    yarın gece uzun bir yolum var tekrar deneyip sonucu sizinle paylaşırım.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM

Hocam verdiğim linkte otomobil sembolüne tıklayarak araç modelini bilgilerini girdiğinizde aracınızın hangi lambası hangi kodlu ampül kullanıyor kullanıyor öğrenebilirsiniz.
    teşekkürler hocam.

Leave a comment:

• BirFani
    replied
    Orjinal yazı sahibi: huseyineryigit View Post

hocam dm den yada burdan yardım edebilir misin yanlış ürün almak istemiyorum. Hem viraj aydınlatma alalım h11 dediğiniz , birde t10 diye mi geçiyor gündüz farı diye geçen beyazlar. Onlarıda led olarak alalım .Yardımcı olursan şunu alabilirsin diye çok makbule geçer.
    https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM

Hocam verdiğim linkte otomobil sembolüne tıklayarak araç modelini bilgilerini girdiğinizde aracınızın hangi lambası hangi kodlu ampül kullanıyor kullanıyor öğrenebilirsiniz.

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    Orjinal yazı sahibi: egeyildirim View Post
    H11 olarak geçiyor. hazır değiştirmişken ledleri ile değiştirin derim. ben aliexpressten alıp değiştirmiştim zamanında.
    hocam dm den yada burdan yardım edebilir misin yanlış ürün almak istemiyorum. Hem viraj aydınlatma alalım h11 dediğiniz , birde t10 diye mi geçiyor gündüz farı diye geçen beyazlar. Onlarıda led olarak alalım .Yardımcı olursan şunu alabilirsin diye çok makbule geçer.

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    H11 olarak geçiyor. hazır değiştirmişken ledleri ile değiştirin derim. ben aliexpressten alıp değiştirmiştim zamanında.
    arıza ışığı yaktı mı ?

Leave a comment:

• egeyildirim
    replied

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    sizin sorun köşe dönüş lambalarında gibi görünüyor. onları değiştirin sorununuz çözülür. beyinde arıza kodu bırakmıyor, o yüzden arıza kodu yandığı gibi o hatayı okutmanız gerekecek.
    Hangi tip almalıyım hocam , link atabilir misiniz ?

Leave a comment:

• egeyildirim
    replied
    sizin sorun köşe dönüş lambalarında gibi görünüyor. onları değiştirin sorununuz çözülür. beyinde arıza kodu bırakmıyor, o yüzden arıza kodu yandığı gibi o hatayı okutmanız gerekecek.

Leave a comment:

• Serdar52
    replied

Aynı benimde böyle. Bursadan kocaeline kadar geldim sıkıntı yok . Mahalle aralarına kasislere gelince sinir bozucu sarı işar afl farları servis gerekli .

Kesin çözüm bilseler , birde nasıl bişeyse beyinde arıza kodu bırakmıyor. Servise gittim hiçbir sıkıntı yok diyor. Nasıl dişin ağrır dr a gidersin ağrımaz işte onun gibi Sanayiye gidiyorum yine yanmıyor , adam diyor git gez yansın gel yanmıyor sinir bozucu bişey
    Kasisle falan alakası yok. olsa düz otobanda da yapardı. viraj, kavşak aydınlatma devreye girdiğinde hata veriyor.

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Serdar52 View Post
    Arkadaşlar merhabalar.
    2009 Model Insignia 1.6T Cosmo Sahibiyim.
    Ben de malesef AFL sorunu yaşayanlardanım.
    Forumdaki yazılanların tamamını okudum. yalnız benim araçtaki sorun biraz farklı.
    Uzun yol otobanda kullanırken otomatikte AFL sorunsuz çalışıyor. otomatik uzun kısa yapıyor. sağ sola dönüyor. yani hiçbir sorun yok. geçtiğimiz hafta yaklaşık 110km sorunsuz kullandım.
    yalnız şehir içine girince ilk kavşak veya L virajda ya da arabayı ilk hareket ettirirken park yerinden çıkışta viraj aydınlatmalarını yaktığında hata veriyor ve bir çok arkadaşta olduğu gibi kısada kalıyor. uzunları kadranda mavi lambası yansa da uzunlar yanmıyor. ta ki kontak kapatıp tekrar açana kadar.

Lambaların hepsi sağlam. ancak farklı zamanlarda lambalar tek olarak değişmiş. bu sebeple D1s'lerin ve H11'lerin markaları birbirlerinden farklı.

Sizce sorun nedir?

Saygılar. Selamlar.
    Aynı benimde böyle. Bursadan kocaeline kadar geldim sıkıntı yok . Mahalle aralarına kasislere gelince sinir bozucu sarı işar afl farları servis gerekli .

Kesin çözüm bilseler , birde nasıl bişeyse beyinde arıza kodu bırakmıyor. Servise gittim hiçbir sıkıntı yok diyor. Nasıl dişin ağrır dr a gidersin ağrımaz işte onun gibi Sanayiye gidiyorum yine yanmıyor , adam diyor git gez yansın gel yanmıyor sinir bozucu bişey

Leave a comment:

• Serdar52
    replied
    Arkadaşlar merhabalar.
    2009 Model Insignia 1.6T Cosmo Sahibiyim.
    Ben de malesef AFL sorunu yaşayanlardanım.
    Forumdaki yazılanların tamamını okudum. yalnız benim araçtaki sorun biraz farklı.
    Uzun yol otobanda kullanırken otomatikte AFL sorunsuz çalışıyor. otomatik uzun kısa yapıyor. sağ sola dönüyor. yani hiçbir sorun yok. geçtiğimiz hafta yaklaşık 110km sorunsuz kullandım.
    yalnız şehir içine girince ilk kavşak veya L virajda ya da arabayı ilk hareket ettirirken park yerinden çıkışta viraj aydınlatmalarını yaktığında hata veriyor ve bir çok arkadaşta olduğu gibi kısada kalıyor. uzunları kadranda mavi lambası yansa da uzunlar yanmıyor. ta ki kontak kapatıp tekrar açana kadar.

Lambaların hepsi sağlam. ancak farklı zamanlarda lambalar tek olarak değişmiş. bu sebeple D1s'lerin ve H11'lerin markaları birbirlerinden farklı.

Sizce sorun nedir?

Saygılar. Selamlar.

Leave a comment:

• metintataroglu
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Mustafa591 View Post

Aynı sorun birebir bendede var malasef geçen samsundan malatyaya gelirken sivasa kadar kısa ile geldim sivasta benzinlikte durdum kontak aç kapa yaptım direk uzunları açıp yola çıktım malatyaya kadar selektör otomatik uzun hepsi sorunsuz çalıştı burda bi beyinci var onu önerdiler yanına gidecem umarım sorunu çözer burdan bilgilendiririm
    bi süredir sık vermiyor hatayı. ama verdiğinde farlar kapalıyken bile verebiliyor. bi çözüm yolu bulmak lazım.. olumlu olumsuz sonuçları paylaşmanızı beklerim

Leave a comment:

• egeyildirim
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Mustafa591 View Post

Aynı sorun birebir bendede var malasef geçen samsundan malatyaya gelirken sivasa kadar kısa ile geldim sivasta benzinlikte durdum kontak aç kapa yaptım direk uzunları açıp yola çıktım malatyaya kadar selektör otomatik uzun hepsi sorunsuz çalıştı burda bi beyinci var onu önerdiler yanına gidecem umarım sorunu çözer burdan bilgilendiririm
    hata verdiği an hata kodunu okutma şansınız varsa ilk başta hata kodunu öğrenin derim. gittiğinizdeki sonucu merakla bekliyorum

Leave a comment:

• Mustafa591
    replied
    Orjinal yazı sahibi: metintataroglu View Post

bende düz yolda da veriyor, hani marşa basıp yola çıkar çıkmaz verdiği de oluyor, 2 saat gittikten sonra verdiği de oluyor. yani ne zaman eserse, şu yapınca verdi diye net bir durumum yok malesef. hata verdikten sonra viraj aydınlatmaları aktif çalışıyor ama uzuna geçmiyor. sellektör de yapamıyorum.

Leave a comment:

• metintataroglu
    replied
    ,

Evet aynı benim de böyle sıkıntı . Kesin çözümü yok diyor servis bana. Far değiştirirsen de olabilir diyor. Bende boşverdim artık. Akşam olunca manuel takılıyorum
    Ya aslına bakarsan bende Manuel kullanıyorum ama özellik varken de kullanamamak ayrı sıkıntı, hata verene kadar hevesimi almaya çalışıyorum bende arada

Leave a comment:

İşleniyor...
X