Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Afl far hatasi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Serdar52
    replied
    Arkadaşlar bana deneme amaçlı AFL far arka seviye sensörü gönderebilecek var mı?
    Parça Kodu: 13320660

Leave a comment:

• Serdar52
    replied
    Afl sistemi

https://youtu.be/I2e5UctUeAc
    https://youtu.be/nCHG9148XcY

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Serdar52 View Post

maalesef sonuç olumsuz. ama anlam veremediğim bazı şeyler var.
    ön lastikteki sensörü temizledikten sonra daha stabil çalışıyor. eskiden 500m gidemezken şuan asfalttan çıkmazsam sorun yaşamıyorum diyebilirim.
    AMA toprak (bozuk) yola girdiğimde hata veriyor. özellikle arka lastikler kasise girince hata veriyor görüşündeyim.
    Arka tekerlekte de bir sensor varmış. müsait zamanda oraya da bir el atacağım.
    Bakalım ne olacak.
    Servis afl beyinleri arızalı demişti. bana pek beyin arızası gibi gelmiyor.
    Yok hocam beyin arızası değil diye eminim , çünkü zamanında beyin değişen arkadaşlarım oldu 2 ay sonra tekrar hata almışdı.

Sen arkalara da bir bak hocam, belli ki anlıyon bu işten ):

Leave a comment:

• Serdar52
    replied
    Orjinal yazı sahibi: huseyineryigit View Post

Sonuç nedir hocam , sökelim mi bizde
    maalesef sonuç olumsuz. ama anlam veremediğim bazı şeyler var.
    ön lastikteki sensörü temizledikten sonra daha stabil çalışıyor. eskiden 500m gidemezken şuan asfalttan çıkmazsam sorun yaşamıyorum diyebilirim.
    AMA toprak (bozuk) yola girdiğimde hata veriyor. özellikle arka lastikler kasise girince hata veriyor görüşündeyim.
    Arka tekerlekte de bir sensor varmış. müsait zamanda oraya da bir el atacağım.
    Bakalım ne olacak.
    Servis afl beyinleri arızalı demişti. bana pek beyin arızası gibi gelmiyor.

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    Herkese merhaba.
    Bu gün afl ile ilgili bir deneyimimi sizinle paylaşmak istiyorum.
    Benim araçta da afl sorunu var idi.
    Sol ön teker salıncağına bağlı afl seviye sensörü aynasını ve sensörü söktüm. Aynanın üstü çamur ve zift kapalmıştı. Suyun içinde zımpara ile güzelce temizledim ve yerine taktım.
    Bu akşam 2km şehir içi 50km hızın altında keskin virajlarda kavşaklarda test ettim ve sorun çıkarmadı.
    yarın gece uzun bir yolum var tekrar deneyip sonucu sizinle paylaşırım.

Sonuç nedir hocam , sökelim mi bizde

Leave a comment:

• egeyildirim
    replied
    "u1512 - LIN BUS 1 CİHAZ 2 İLE İLETİŞİMİNİ KAYBETTİ" bendeki sorun malesef bu ve seviye sensörleriyle bir ilgisi çıkmadı. 1.5 senedir bu sorunla yaşıyorum ve hala yapabilen çözebilen bir usta çıkmadı koca memlekette

Leave a comment:

• cagri
    replied
    Herkese merhaba.
    Sol ön teker salıncağına bağlı afl seviye sensörü aynasını ve sensörü söktüm. Aynanın üstü çamur ve zift kapalmıştı. Suyun içinde zımpara ile güzelce temizledim ve yerine taktım.
    Bu akşam 2km şehir içi 50km hızın altında keskin virajlarda kavşaklarda test ettim ve sorun çıkarmadı.
    güzel haber bekliyoruz

Leave a comment:

• Serdar52
    replied
    Herkese merhaba.

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM

Hocam verdiğim linkte otomobil sembolüne tıklayarak araç modelini bilgilerini girdiğinizde aracınızın hangi lambası hangi kodlu ampül kullanıyor kullanıyor öğrenebilirsiniz.
    teşekkürler hocam.

Leave a comment:

• BirFani
    replied
    Orjinal yazı sahibi: huseyineryigit View Post

hocam dm den yada burdan yardım edebilir misin yanlış ürün almak istemiyorum. Hem viraj aydınlatma alalım h11 dediğiniz , birde t10 diye mi geçiyor gündüz farı diye geçen beyazlar. Onlarıda led olarak alalım .Yardımcı olursan şunu alabilirsin diye çok makbule geçer.
    https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM

Hocam verdiğim linkte otomobil sembolüne tıklayarak araç modelini bilgilerini girdiğinizde aracınızın hangi lambası hangi kodlu ampül kullanıyor kullanıyor öğrenebilirsiniz.

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    Orjinal yazı sahibi: egeyildirim View Post
    H11 olarak geçiyor. hazır değiştirmişken ledleri ile değiştirin derim. ben aliexpressten alıp değiştirmiştim zamanında.
    hocam dm den yada burdan yardım edebilir misin yanlış ürün almak istemiyorum. Hem viraj aydınlatma alalım h11 dediğiniz , birde t10 diye mi geçiyor gündüz farı diye geçen beyazlar. Onlarıda led olarak alalım .Yardımcı olursan şunu alabilirsin diye çok makbule geçer.

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    H11 olarak geçiyor. hazır değiştirmişken ledleri ile değiştirin derim. ben aliexpressten alıp değiştirmiştim zamanında.
    arıza ışığı yaktı mı ?

Leave a comment:

• egeyildirim
    replied

Leave a comment:

• huseyineryigit
    replied
    sizin sorun köşe dönüş lambalarında gibi görünüyor. onları değiştirin sorununuz çözülür. beyinde arıza kodu bırakmıyor, o yüzden arıza kodu yandığı gibi o hatayı okutmanız gerekecek.
    Hangi tip almalıyım hocam , link atabilir misiniz ?

Leave a comment:

• egeyildirim
    replied
    sizin sorun köşe dönüş lambalarında gibi görünüyor. onları değiştirin sorununuz çözülür. beyinde arıza kodu bırakmıyor, o yüzden arıza kodu yandığı gibi o hatayı okutmanız gerekecek.

Leave a comment:

İşleniyor...
X