Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gürcistan Batum gezisi planı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Gürcistan Batum gezisi planı

Arkadaşlar malum yazgeldi Değişik bir şeyler yapmak istiyorum. İzmir'den Batum'a gidip dönmek gibi bir planım var ailemle. Öncelikle bu gezide benim ilk önemsediğim madde: Güvenlik. Ailemin ve arabamın güvenliği. ikincisi: ekonomi. üçüncüsü: güzel ve bizi yormayacak bir gezi planı.
    Geziye 2 çocuk Ve muhtemelen 3 yetişkin olarak çıkacağız. Karadeniz'i hiç görmedik. Doğu Anadolu Yok hiç görmedik. Gürcistan ile ilgili hiçbir bilgim yok. pasaportsuz gidilip gidilmediği konusunda da bilgim yok. pasaportumun günü geçtiği için pasaportum yok. ayrıca araçla yurtdışına seyahat konusunda kasko ve trafik sigortası işlemleri ile ilgili bilgim yok. Gürcistan tarafında geçtiğim zaman nelere dikkat etmem gerekiyor? orada bana aileme aracıma zarar verebilecek durumlar var mı? Gittiğim zaman orası için kaç gün ayırmam gerekiyor? Nerelere gitmem gerekiyor? Gezi için kaç gün ayırmalıyım? Bir yerlerde kalmam gerekirse nerede kalabilirim? Yeme içme masrafı Otel masrafı gibi ve sınır geçişlerindeki masraflarla ilgili bilgi verirseniz sevinirim. ikincisi güvenlik açısından nelere dikkat etmem gerekiyor üçüncüsü rotam net değil o sebeple geniş olarak düşünürsek ( yakınlarda gitmem gerektiği için zamanımda ortalama 6 gün civarında) nerelere uğrayabilirim ne yapabilirim ilginç olan ve güzel anılarımın olabileceğini düşündüğünüz önereceğiniz görmem gereken yerler var mı? Önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

Keyifli geziler
    Her sorunuza cevap veremem ancak bir kaç konuda tavsiyede bulunabilirim, 3-4 sene önce bende karadeniz gezisi yapar iken batuma geçsem olurmu diye düşünerek anlık bir kararla geçmeye karar verdim Yaptığım acemilikleri siz de yapmayın diye bir kaç konuya dikkat etmeniz adına yazayım dedim. Öncelikle aracınız kaskosunu yurtdışı için kasko firmasına bildirip teyit edin. telefonunuzu yurtdışına açtırın ve makul bir internet paketi alın. batum da gezilecek yerleri önceden planlayıp telefonunuza yol haritalarını detaylı indirin (yurtışı internet kullanımı pahalı) tarifeniz yoksa.
    1.6 SIDI

Yorum

şehir merkezine gidip turizm bürolarından bölgenin gezi haritasını alabilirsiniz. Merkesi mutlaka gezin. aracınıza çok değer li şeyler alıp park yerinde bırakmayın(tedbir iyidir), avrupaya girdiğinizi unutmayın yaya kuralları'na mutlaka uyun yol verme konusu önemli, tabelalarda ingilizce yada türkçe bulunmaz kril alfebesi ile yazar yer bildileri????.Türk parasını şehir merkezinde değiştire bileceğiniz yerler var. Esnafın çoğu türktür ancak belli etmezler. Merkez de vakit geçirin mutlaka mimari ve tarihi yerleri gezin. botanik parka gidin. İyi gezmeler.
      Not.. gümrük kapısında sıra olabiliyor bazen uzun sürmeye biliyor. sadece kimlik ile girebilirsiniz. kalma süresini öğrenin.
      1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
        şehir merkezine gidip turizm bürolarından bölgenin gezi haritasını alabilirsiniz. Merkesi mutlaka gezin. aracınıza çok değer li şeyler alıp park yerinde bırakmayın(tedbir iyidir), avrupaya girdiğinizi unutmayın yaya kuralları'na mutlaka uyun yol verme konusu önemli, tabelalarda ingilizce yada türkçe bulunmaz kril alfebesi ile yazar yer bildileri????.Türk parasını şehir merkezinde değiştire bileceğiniz yerler var. Esnafın çoğu türktür ancak belli etmezler. Merkez de vakit geçirin mutlaka mimari ve tarihi yerleri gezin. botanik parka gidin. İyi gezmeler.
        Not.. gümrük kapısında sıra olabiliyor bazen uzun sürmeye biliyor. sadece kimlik ile girebilirsiniz. kalma süresini öğrenin.
        teşekür ederim.

Yorum

Şimdiden hayırlı yolculuklar

Çok güzel bir gezi planlamissiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Sağol abi. Nasip.

Yorum

Ierzurumda nerde ne yenir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: balkes View Post
                Ierzurumda nerde ne yenir
                Erzurum'a uğramışken Cağ kebapçıların olduğu caddeye gidin. Orada yediğimi cağ kebabının tadını başka yerde göremiyorum.
                Sodalı ayran eşliğinde orjinal cağ kebabının keyfini çıkarın.
                Tatlı ile sorununuz yok ise kadayıf dolmayı ihmal etmeyin. Afiyet olsun.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Teşekürlet

Yorum

İşleniyor...
                  X