Duyuru

Collapse
No announcement yet.

42. Hitit Rallisi / ÇORUM

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 42. Hitit Rallisi / ÇORUM

Tosfed Ralli Kupasının bir ayağı olan 42. Hitit Rallisi bu yıl ilk kez Çorum'da düzenlendi.
    Adının "Hitit" olup da bu zamana kadar farklı illerde yapılması da nedendir bilmiyorum
    Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen bir çok yarış pilotu, servis ekibi ve organizasyon yetkililerinin emeklerinin karşılığını alabilmeleri için ben de yapmam gerekeni yapıp yarışı izlemeye gittim.
    Tahmin edileceği gibi çevre köylerin halkı haricinde ben ve babamdan başka da izleyici yoktu Jandarma bile gelmemize şaşırdı.

Cumartesi günü şehir içinde seyirci özel etabı, Çatak ve Sıtma köylerinde gece etapları bulunuyordu. Ben İstanbul'dan c.tesi çıktığım için pazar günü dahil oldum.
    Pazar günü ise yine Çatak ve Sıtma da 3er etap bulunuyordu. İlk etap Çatak'ta bir viraj içerisinden izledim, 2.etapta Sıtma'ya gittik ve startları izledik. 3.tura yetişemedik zaten.
    Akşam şehir içine dönüp sonuçlar ve ödüller verilecekti ancak yoğun bir yağmura yakalandık.
    Yağmur sonrası fotoğraflar çekildi, kupalar dağıtıldı, pilotlarımızı servis alanına ve oradan illerine uğurladık.

Aksilikler olmasa 40 üzerinde ekip katılacaktı ancak gelemeyenler, ilk gün kaza yapan yada teknik sorun yaşayanlar sebebiyle ben 13-14 kadar takımı izleyebildim.

Tosfed tarafından açıklanan sonuçlar;
    Kategori 1

1. Emrah Ali Başo-Semih Erkal … Ford Fiesta R1 … 00:53:53.4
    2. Mehmet Civelek-Bülent Altınok … Fiat Palio … 00:59:19.2

Kategori 2

1. Alptekin Işıkalp-Selin Özgür … Citroen C2 … 00:52:26.8
    2. Kenan Kar-Erdal Boz ... Citroen C2 … 00:53:30.7
    3. Okan Tanrıverdi-Soner Tamer … Fiat Palio… 01:02:41.4

Kategori 3

1. Hakan Ertarman- Yunus Emre Bol … Ford Fiesta R1 … 00:51:25.5
    2. İsmet Toktaş-Kaan Özşenler … Ford Fiesta ST … 00:56:21.9

Kategori 4