Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ESKİ VİDEO KASETLERİNİN DVD YE VEYA PC YE AKTARIMI (Hİ8 Dijital kaset)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• ESKİ VİDEO KASETLERİNİN DVD YE VEYA PC YE AKTARIMI (Hİ8 Dijital kaset)

2000li yılların başında kullandığım sharp marka ( hi8 dijital kaset) kameramla yaptığım çekim kasetlerini pc veya dvd ye aktarmak istiyorum.Malum internette bir sürü kurumsal,merdivenaltı firma belli fiyatlarda bu işi yapıyor.Kimisi görüntü kaybı konusunda ki yetkinliğini bahsediyor kimisi ücretinin düşüklüğünü.
    1 kasetin dönüştürülmesi 3-4 saatten bahsediliyor.bende 20'nin üzerinde kaset var.Birde akrabalarım,ailemle olan çekimlerin bu işlem için 3.şahıslara sunulması içime sinmiyor.Kendim bu işe el atayım diyorum.Önce 2.el arızasız bir kamera almam şart sanırım.Akabbinde video capture bulmam lazım.Eski teknolojilerin büyük sıkıntısı yazılım desteğinin olmaması.Yeni sürümlü windowslarda tak çalıştır yapamıyoruz her zaman.Bu yüzden eski notebook'umu yedek olarak tutuyorum bu işlerde kullanmak için.
    İnternette araştırırken snazzi markasına yoğunlaşmıştım.Sonradan aşağıdaki ürünü buldum.Bu ürün benim işime yarar mı? Bununla beraber sağlam bir video kamera da bulmam gerekecek.Masrafı 350 TL civarını bulacak ve sonucunda kayıpsız bir aktarım olmazsa üzülürüm.
    Bu çekingeden dolayı 2. alternatif istemesemde bir kurumsal firmaya outsource etmek.Firma olarak tecrübe ettiğiniz güvenirliği olan tanıdığınız bir firma varmı İstanbulda?

http://www.amazon.com/Video-2-PC-Vid...QHH2V8H6YK0DMA

"Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Ynt: ESKİ VİDEO KASETLERİNİN DVD YE VEYA PC YE AKTARIMI (Hİ8 Dijital kaset)

bence o kadar ücret ödemeye değmez. eğer elinizde o kasetlere kayıt yaptığınız eski kameran varsa ki yokmuş, birinden ödünç alabilirsiniz çevrenizden, yoksa mecbursunuz anlaşılan, aşağıdaki resimde olan ürünü 8-10 dolar karşılığında alıp usb den herhangi bir Capture programı ile halledebilirsiniz. Camtasia 30 günlük deneme işinizi görür uygulama olarak. yada power dvd gibi uygulamalar. gayet kullanışlıdır. tavsiye ederim. video girişi L+R ses girişlerini kayıt cihazına bağla(kamera) aparatıda usb ye tak, uygulamayı aç, kayıt kaynağını görünen capture 2.0 cihazı olarak seç. anlık olarak bile kayıt yapabilirsin. playe basıyorsun kamerada oynatmaya başlıyorsun yani, o da kasette ne oynatılırsa onu kaydediyor.

http://tr.aliexpress.com/item/2016-u...4-b572a4557f8b
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Ne paralar bayılırdık VCD DVD yaptıracağız diye düğüncü kasetleri filan.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

anılar, anılar, şimdi gözümde canlandılar
        anılar, anılar, beni bu akşam ağlattılar

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          anılar, anılar, şimdi gözümde canlandılar
          anılar, anılar, beni bu akşam ağlattılar
          Raflardan kaldırıp seyretmenin vakti geldi Fatih Hocam.1-2 yıl önceki videolarda çok değişim olmuyor.Ama 15 yıl öncesini seyretmek ağlatırda.Ölmüş akrabalarımız da var gençliğimizde, çocuklarımızın bebekliği de.

Selçuk Bey bilgilendirme için sağolun. Ben daha önce o aparatı almıştım.Fakat kamera bozuk olunca deneme fırsatım olmamıştı.Bakalım bir tanıdığımda bozulmamışsa aynı markadan kamera almıştık.Ödünç alırım.Yada 100-150 tl ye 2. el sağlamı vs. bir çözüm buluruz artık.İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.
          "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Sünnet kasetim var benim yaw. VHS video.
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya
              Sünnet kasetim var benim yaw. VHS video.
              Vhs kadar büyük bir anı yani vayyy beeee

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

benimde sünnet kasetim vardı, küçükken izlerken millet utanmıştım hemde ağlıyordum, gece operasyon düzenleyip kasetin şeritlerini kopartıp çöpe atmıştım

pişmanmıyım hayır hem izleyip milletin moralini bozmaya ne gerek var yani
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Oğuz hocam zamanında benim bildiğim kadarıyla bu iş video+capture kart+zaman ile yapılıyordu. Gelişen teknolojiyle şimdi nasıldır bilmiyorum.
                  Kameradan birebir kayıt yaptığı için 2 saat görüntü 2 saat iş gibi. Tabi işi yapan kişinin işi de bilmesi lazım. Siz uğraşamazsınız gibi geliyor bayağı vakit lazım. İşini düzgün yapan sağlam bir yer bulmak lazım.
                  2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

İşleniyor...
                  X