Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia hakkında bilgi rica ediyorum.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia hakkında bilgi rica ediyorum.

Herkese merhaba
    insignianın ilk kasasından itibaren bir hayranlığım var ama bir türlü kısmet olmadı.şuan 2016 focus benzin lpg manuel kullanıyorum.
    Bir süredir 2015-2016 1.6cdtı insignia araştırıyorum.
    Değerli üyelerimizden biraz beni aydınlatmalarını rica ediyorum.
    Bu araç için kasa ağır ve şanzıman dan dolayı hantal olduğu söyleniyor,mesela 1.6tdı dsg passat,c200d veya 1.5tdcı powershıft focustan daha mı yavaş yoksa yakın performanslar mı sunuyor.performans olayına sadece 0-100 olarak bakmıyorum, ara hızlanmalarda yeterli midir?bu arada diğer araçların çift kavrama olduğunun farkındayım ama onlara göre çok mu yavaş kalıyor diye merak ediyorum .
    birkaç kişi ile görüştüğümde yazılım ile performansın iyileştiğini söylediler.donanım olarak cosmo ya da sport düşünüyorum, bu araç ile ilgili kronik sorunları vs konular hakkında önerileriniz var ise benimle paylaşmanızı rica ederim.
    çok teşekkür ederim
    Saygılarımla

Öncelikle hoş geldiniz.

İnşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz. Insignia hataları affeden ve hızı hissettirmeyen bir araç olduğu için üyelerimiz farkında olmadan yüksek tempolu kullanıyorlar. Bunun sonucunda da rakiplerine oranla daha yüksek yakıt tüketimi geliyor. Daha sakin şehirlerde acele etmeden kullananların yakıttan pek bir şikayeti yok. Performans olaraksa ben saydığınız araçlardan daha yavaş kalacağını düşünmüyorum.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bende 1.6 CDTI değil de; 1.6 SIDI 170ps benzinli versiyon var. Hızlı bir araç ancak "seri" bir araç değil; çünkü araç gerçekten ağır ve otomatik vites düşük hızlarda performansı törpülüyor. Ancak otoyolda hızlı ve güçlü bir araç olduğunu hissedebiliyorsunuz. Çünkü yüksek süratte ağırlıktan çok aerodinami önem kazanıyor.
      1.6 CDTI da benzer şekilde şehir içinde biraz hantal kalacaktır ancak 1.6 dizel motordan beklentinizi doğru ayarlarsanız kesinlikle performans olarak üzeceğini sanmıyorum.
      Manuel vites alırsanız zaten sıkıntı yaşama ihtimaliniz daha da düşük olacaktır.

Yorum

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Insignia, 1.6 dizel Passat'tan kesinlikle yavaş değil, Passat'ın SPORT modu ile aynı diye düşünebilirsiniz zira Passat Eco modda zaten gitmeyen bir araç. C200d ile performans karşılaştırması yapmadım ama aralarında ciddi bir fark göremedim. Zira Insignia yavaş gaza basarsanız eco modda gibi hareket eder ama gaza yüklenirseniz canavar gibi atılıyor. Hatta benim aracın lastiklerini değiştiren ekip aracın atikliği sebebiyle "abi bu 2000 motor mu" diye sordular. :-)

Yazılımla performans iyileştirilse de, bir zararı yok dense de araca zararı vardır, tavsiye etmem. Onun yerine 180 hp'lik 1.6 Turbo alabilirsiniz ama o da biraz daha fazla yakacaktır.

Kronik sorun efsanesi her araçta var, bu araçta var mıdır ben bilmiyorum, ufak tefek şikayetler olabiliyor ama tümü geçici ve ciddi olmayan şeyler. Alacağınız aracın geçmişi ve bakımı düzgün ise hiçbir sorun yaşamazsınız bence.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
            Insignia, 1.6 dizel Passat'tan kesinlikle yavaş değil, Passat'ın SPORT modu ile aynı diye düşünebilirsiniz zira Passat Eco modda zaten gitmeyen bir araç. C200d ile performans karşılaştırması yapmadım ama aralarında ciddi bir fark göremedim. Zira Insignia yavaş gaza basarsanız eco modda gibi hareket eder ama gaza yüklenirseniz canavar gibi atılıyor. Hatta benim aracın lastiklerini değiştiren ekip aracın atikliği sebebiyle "abi bu 2000 motor mu" diye sordular. :-)

Yazılımla performans iyileştirilse de, bir zararı yok dense de araca zararı vardır, tavsiye etmem. Onun yerine 180 hp'lik 1.6 Turbo alabilirsiniz ama o da biraz daha fazla yakacaktır.

Kronik sorun efsanesi her araçta var, bu araçta var mıdır ben bilmiyorum, ufak tefek şikayetler olabiliyor ama tümü geçici ve ciddi olmayan şeyler. Alacağınız aracın geçmişi ve bakımı düzgün ise hiçbir sorun yaşamazsınız bence.
            Çok teşekkür ederim zaman ayırıp bilgilerinizi paylaştığınız için.????????

Yorum

Orjinal yazı sahibi: engin0606 View Post

Çok teşekkür ederim zaman ayırıp bilgilerinizi paylaştığınız için.????????
              Soru işaretleri yerine emoji koymuştum aslında.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar
                Hoşbuldum çok teşekkür ederim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                  Bende 1.6 CDTI değil de; 1.6 SIDI 170ps benzinli versiyon var. Hızlı bir araç ancak "seri" bir araç değil; çünkü araç gerçekten ağır ve otomatik vites düşük hızlarda performansı törpülüyor. Ancak otoyolda hızlı ve güçlü bir araç olduğunu hissedebiliyorsunuz. Çünkü yüksek süratte ağırlıktan çok aerodinami önem kazanıyor.
                  1.6 CDTI da benzer şekilde şehir içinde biraz hantal kalacaktır ancak 1.6 dizel motordan beklentinizi doğru ayarlarsanız kesinlikle performans olarak üzeceğini sanmıyorum.
                  Manuel vites alırsanız zaten sıkıntı yaşama ihtimaliniz daha da düşük olacaktır.
                  Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için.
                  manuel düşünmüyorum maalesef, önce ki araçlarım manueldi.aslında 1.6 dizellerden çok bir beklentim yok,performans anlamında.sadece yokuş yukarı sollamalarda veya ara hızlanmalarda şuan ki aracım olan 1.6 125 hp focustan biraz iyi olsun yeter.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                    Öncelikle hoş geldiniz.

İnşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz. Insignia hataları affeden ve hızı hissettirmeyen bir araç olduğu için üyelerimiz farkında olmadan yüksek tempolu kullanıyorlar. Bunun sonucunda da rakiplerine oranla daha yüksek yakıt tüketimi geliyor. Daha sakin şehirlerde acele etmeden kullananların yakıttan pek bir şikayeti yok. Performans olaraksa ben saydığınız araçlardan daha yavaş kalacağını düşünmüyorum.
                    Teşekkür ederim cevap yazdığınız için
                    Aslında bende yakıttan çok şikayet edeceğimi düşünmüyorum.
                    insignia için fazladan 2 litre helal olsun

Yorum

fazla bir beklentiniz yoksa dediğiniz gibi sollamalarda ve ani hızlanmalarda memnun kalırsınız, şanzımana alışmanız gerek sadece bir süre. nerede hangi tepkiyi verecek ezberlemeniz gerek. 320nm torktan bahsediyoruz sonuçta. kalkışlarda üzmez. elektronik sistemler her ne kadar atikliği törpülesede ben kapatma ihtiyacı hissetmedim hiç sonuçta yarış yapmıyoruz ve konfor odaklı D segment bir araç. 19luk lastiklerde yol tutuşa katkıda bulunuyor fazlasıyla güven veriyor ama sürtünmeyide arttırıyor. İnsignia güvenlik ve konfor odaklı zaman zamanda yaramazlık yapabilen bir araç benim gözümde özetle.
                      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

1.6tdı dsg passat , şirkette kiralık vardı, Gerede'ye haciz yapmaya gittik, poposunu kaldıramayan bir araba, iyi dedikleri o ise 1,6 cdti ondan çok iyidir.
                        c200d yine şirkette kiralık vardı, beğenirsek alalım diye kiralamıştık, o paraların arabası değil, 1,6 cdti dan pek farkı da yok. 1.5tdcı powershıft focusu hiç tanımıyorum ve hakkında en küçük bir fikrim bile yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                          fazla bir beklentiniz yoksa dediğiniz gibi sollamalarda ve ani hızlanmalarda memnun kalırsınız, şanzımana alışmanız gerek sadece bir süre. nerede hangi tepkiyi verecek ezberlemeniz gerek. 320nm torktan bahsediyoruz sonuçta. kalkışlarda üzmez. elektronik sistemler her ne kadar atikliği törpülesede ben kapatma ihtiyacı hissetmedim hiç sonuçta yarış yapmıyoruz ve konfor odaklı D segment bir araç. 19luk lastiklerde yol tutuşa katkıda bulunuyor fazlasıyla güven veriyor ama sürtünmeyide arttırıyor. İnsignia güvenlik ve konfor odaklı zaman zamanda yaramazlık yapabilen bir araç benim gözümde özetle.

Merhabalar
                          son cümleniz gerçekten herşeyi açıklar nitelikte olmuş
                          artık emin olmakla birlikte araç araştırma içerisine giricem insignia konusunda.
                          Resimde ki araç sizin sanırım maşallah gerçekten çok güzel duruyor.kazasız belasız kullanın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                            1.6tdı dsg passat , şirkette kiralık vardı, Gerede'ye haciz yapmaya gittik, poposunu kaldıramayan bir araba, iyi dedikleri o ise 1,6 cdti ondan çok iyidir.
                            c200d yine şirkette kiralık vardı, beğenirsek alalım diye kiralamıştık, o paraların arabası değil, 1,6 cdti dan pek farkı da yok. 1.5tdcı powershıft focusu hiç tanımıyorum ve hakkında en küçük bir fikrim bile yok.
                            Çok teşekkür ederim bilgilendirme için
                            insignia konusunda karar kıldım diyebilirim artık.
                            ocak ayı içerisinde sport ya da cosmo donanım almayı planlıyorum bir aksilik olmaz ise

Yorum

Emin olun çok doğru bir karar, Türkiye'de fiyat/performans olarak daha iyi bir araç yok.

Yorum

İşleniyor...
                              X