Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Poşet çaydaki görünmez tehlike!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Poşet çaydaki görünmez tehlike!

Ben poşet çay tüketen biriyim. Ancak habere bakılırsa dökmeye geçeceğim artık.

Mikroplastikler çevrede, şişelenmiş sularda ve bazı gıdalarda yaygın olarak bulunuyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), içme suyundaki bu tür parçacıkların risk teşkil etmeyebileceğini söylüyor. Ancak WHO, bulguların “sınırlı bilgi”ye dayandığını belirterek, konuya ilişkin geniş çaplı araştırmalar yapılması yönünde çağrıda bulunuyor.

PLASTİĞİ SICAK SUYA KOYDULAR

Araştırmacılar, içinden çayı çıkardıkları boş poşetleri, çay demliyormuş gibi 95 derece ısıtılmış sıcak suya koydu.

Tek bir plastik çay poşetinin sıcak suya 11.6 milyar mikroplastik ve 3.1 milyar daha küçük nanoplastik parçalar bıraktığı tespit edildi. Bu parçaların tümü ise çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük.

Haberin devamı...

https://www.finansgundem.com/haber/p...zen.yandex.com

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Gönül isterki hiç kendimizin yetiştirmediği bişey yiyip içmeyelim. Ama malesef endüstrileştirilmiş bir gıda sektörü ve yaşama mecbur bırakıyoruz kendimizi. Keşke üşengeç olmasak da yapabildiğimiz kadarını yapsak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: balkes View Post
      Gönül isterki hiç kendimizin yetiştirmediği bişey yiyip içmeyelim. Ama malesef endüstrileştirilmiş bir gıda sektörü ve yaşama mecbur bırakıyoruz kendimizi. Keşke üşengeç olmasak da yapabildiğimiz kadarını yapsak.
      Katılıyorum. Son yıllarda uzun ömürlü market ürünlerinden kaçıyorum.
      Yapılabilenlerin bir kısmını köyden ayarlıyorum ama doğal besinleri temin edebilmek artık mümkün değil.
      "Mandıra filozofu" gibi bir yaşam stiline geçmeden herhalükarda yapay dünyadan etkileneceğiz.

Yorum

Bilgilendirme için teşekkürler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ben üniversitedeyken Fizik bölümünde okuyan bir arkadaşımın bitirme projesiydi ve bulduğu sonuç şuydu; plastikten suya her sıcaklıkta madde geçişi var sadece yüksek sıcaklıkta değil.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İyi akşamlar İnsignia Team Ailesi.
            Bilenler bilir,benim 'altmış binde bir' başlıklı bir yazım vardı.O yazıda bahsettiğim delikanlı şu anda tıp okuyor.
            Bu akşam kendisine bu başlıktan bahsettim.Ayrıca poşetlerin plastik değil,selülozik menşeli olabileceğini söyledim.
            Bir poşet çay feda ettik,poşeti yaktık.Yanık kokusu onun %99 selülozik menşeli olduğunu gösterdi.YORUMSUZ
            Ben şahsen 'sallama' çay içmem, olursa demleme, olmazsa erteleme.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
              İyi akşamlar İnsignia Team Ailesi.
              Bilenler bilir,benim 'altmış binde bir' başlıklı bir yazım vardı.O yazıda bahsettiğim delikanlı şu anda tıp okuyor.
              Bu akşam kendisine bu başlıktan bahsettim.Ayrıca poşetlerin plastik değil,selülozik menşeli olabileceğini söyledim.
              Bir poşet çay feda ettik,poşeti yaktık.Yanık kokusu onun %99 selülozik menşeli olduğunu gösterdi.YORUMSUZ
              Ben şahsen 'sallama' çay içmem, olursa demleme, olmazsa erteleme.
              Yeyerki gönül istesin.. Her şekilde yolunu bulur

WhatsApp Image 2019-11-19 at 21.12.09.jpeg

Yorum

Dedeler ve nineler ne yaptıysa aynen devam....

Yorum

İşleniyor...
                X