Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tanisma

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Tanisma

Herkese selamlar. 2 gün once bende insignia alarak opel ailesine katılmış oldum. Ilk defa opel marka aracım oldu Allah pişman etmesin. Almadan once bayağı gözümü korkuttular aslında ama gözümü karartıp aldim. Istanbul avrupa yakasinda ikamet ediyorum. Devlet memuruyum. Buluşmalara ve organizasyonlara katılmak tanışmak isterim. Arac hakkında bilgim sıfır desem yeridir aklımda deli sorular var. yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Hoşgeldiniz
    34HZD10

Yorum

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar.

Yorum

Hoşgeldiniz
        Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız

Insignia verdğiniz para karşılığında alabileceğiniz en iyi araçtır.

Keyfini çıkartın.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun. keyifli paylaşımlar.
          Opel marka... hemde insignia...!
          Alana kadar benimde ciddi endişelerim vardı 16 yaşındaki çocuğum;
          Baba insignia alalım dediğinde çocuğa bir sürü safsata anlattım, bilmeden sallamışım...
          Şimdi o bana gülüyor. ihihi

Aldıktan sonra kulaktan dolma bilgilerin bir kez daha ne kadar yanlış olduğunu fark ettim.:
          Muzu tatmayıp size tadını anlatmaya çalışmaları gibi bir şey...

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Hoşgeldiniz, arabayı tanıdıkça özelliklerini keşfettikçe daha çok seveceksiniz Buluşmalara bekliyoruz.
            InsigniaTEAM

Yorum

Foruma hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun.
              Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

Hoş geldiniz...

Yorum

Hoş geldiniz. Eğer geçmişi sıkıntılı olmayan temiz bir Opel almışsanız ben de pişman olacağınızı sanmıyorum. Kullandıkça da daha çok seveceksiniz emin olun. Allah kaza bela vermesin. Hayırlı olsun hem aracınız hem de forumunuz...
                  Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Hoşgeldiniz. Hayırlı olsun

Yorum

hoş geldiniz hayırlı olsun
                      F30 Sport+

Yorum

Hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun.

Siz "Almadan once bayağı gözümü korkuttular" deyince aklıma eski yazdığım bir yazı geldi, paylaşayım:

Bir Insignia sahibinin yabancı bir ortamda karşılaştığı ilk cümle "Çok yakıyo di mi" olur. Bu bir soru değildir ve içerdiği asıl anlam "ben bu araba hakkında o kadar çok duyum aldım ki arabayı senden daha iyi biliyorum ve sen de beni teyit edeceksin"dir.

Hadi bu durumu biraz senaryo haline getirelim. Siz de eminim kendinizden bölümler bulacaksınız.

- Çok yakıyo di mi?
                        - Hayır çok yakmıyor.
                        1. Şaşırma:
                        - Ama herkes öyle söylüyor?
                        - Valla, kullanan kullanmayan herkes konuşuyor. Sorsan içine bile binmemişlerdir.
                        2. Ispat etme çabası:
                        - Benim (buraya orta derece akraba koyun, dayı amca enişte gibi)'ın vardı, çok yakıyor diye sattı.
                        - Akrabanızın nasıl kullandığı da önemli. Ben şehiriçi şehirdışı her yolda kullanıyorum. Pek de uslu kullandığım söylenemez. Genel ortalamam 10 litre.
                        3. Aha! Açığını yakaladım:
                        - 10 litre de çokmuş yav
                        - 1650 kilo 170 beygirlik benzinli arabadan bahsediyoruz. Ne yakmasını bekliyorsun ki 7 litre mi?
                        4. Karşılaştırma:
                        - Ama (beğendiği/sahibi olduğu araba) o kadar çok yakmıyor.
                        - Katalog verilerine aldanmamak lazım. O markanın forumlarında da sahipleri yakıttan şikayetçi.
                        5. Hedef şaşırtma:
                        - Gene de o markanın şanzımanı çok iyi / Gene de o marka lüks / Gene de o marka daha kaliteli v.b.
                        - O markanın şanzımanında arıza oranı çok yüksek, devamlı diken üstünde araba kullanacağıma yavaş değiştireni veya manueli tercih ederim. / Marka lüks de servis fiyatları da lüks ve kullanıcı kitlesi bana uymuyor. / Günümüzde premiumlar hariç her marka neredeyse aynı kalitede üretim yapıyor. Pazarlama bilimi sayesinde bu algıyı tüketicilere yerleştiriyorlar. v.b.
                        6. Nihayet konuyu değiştirme:
                        - Yok ya, zaten Türkiye'de vergiler çok pahalı sıfır araba alınmaz. / Benzin çok pahalı en iyisi dizel. / AVM'lere girebilsem LPG takıcam vs.
                        - İçses: Ha şöyle gel yamacıma

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Hoşgeldiniz

Yorum

Cümleten hosbuldum. Açıkçası arabayı almadan bende bur dünya laf işittim yakıt yada servis parca vs vs yalnız bur arkadaşım tamda böyle bir ortamda aynen şöyle dedi. ^^ Boşver kardeşim bizim yada milletin ne dediğini millet bu paraya gidip clio alıyor hem konfor düşüneceksin hem parçası ucuz olsun az yaksın ha bide sağlam olsun yok ya? Varmi öyle bir dünya? Ben daha once bindim ve kullan dim çok sağlam araba tank gibi ve konforlu üstüne performans harika uzun yolda yağ gibi kayar gider zevkli en iyisi kendini güvende hissettiriyor yakıtımı valla bu kadar özelliğe yaksın çok düşünme aklında kalmasın git al^^ demişti. Zaten bu laf üzerine almaya karar verdim. Arabayı alalı nerdeyse 1 hafta oldu 2.0 cdti cosmo 160 bg beyaz renk yakıt konusu okadar abartıldığı gibi degil dün denemek amaclı otobana çıkıp video aldim anlık yakıt tüketiminde ve arabam çok yakıyo diyenlere Whatsaap durumdan video paylaştım. Diğer konulara gelince evet araba çok rahat ve konforlu yavaş yavaş inceliklerini öğreniyorum şu an lastik konusunu araştırıyorum continental ve khumo arasında gidip geliyorum ve ayrıca multimedya araştırıyorum lakin 15 dakika once konuştuğum kişi bana şunu söyledi kafam karıştı. Senin araç ekranlı ve ontus paneli çalışmıyormuş yani buna cihaz olmuyormuş malesef. Bu soylemine takildim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BaTiN View Post
                              Cümleten hosbuldum. Açıkçası arabayı almadan bende bur dünya laf işittim yakıt yada servis parca vs vs yalnız bur arkadaşım tamda böyle bir ortamda aynen şöyle dedi. ^^ Boşver kardeşim bizim yada milletin ne dediğini millet bu paraya gidip clio alıyor hem konfor düşüneceksin hem parçası ucuz olsun az yaksın ha bide sağlam olsun yok ya? Varmi öyle bir dünya? Ben daha once bindim ve kullan dim çok sağlam araba tank gibi ve konforlu üstüne performans harika uzun yolda yağ gibi kayar gider zevkli en iyisi kendini güvende hissettiriyor yakıtımı valla bu kadar özelliğe yaksın çok düşünme aklında kalmasın git al^^ demişti. Zaten bu laf üzerine almaya karar verdim. Arabayı alalı nerdeyse 1 hafta oldu 2.0 cdti cosmo 160 bg beyaz renk yakıt konusu okadar abartıldığı gibi degil dün denemek amaclı otobana çıkıp video aldim anlık yakıt tüketiminde ve arabam çok yakıyo diyenlere Whatsaap durumdan video paylaştım. Diğer konulara gelince evet araba çok rahat ve konforlu yavaş yavaş inceliklerini öğreniyorum şu an lastik konusunu araştırıyorum continental ve khumo arasında gidip geliyorum ve ayrıca multimedya araştırıyorum lakin 15 dakika once konuştuğum kişi bana şunu söyledi kafam karıştı. Senin araç ekranlı ve ontus paneli çalışmıyormuş yani buna cihaz olmuyormuş malesef. Bu soylemine takildim.

Arkadaşınızın tavsiyesi gayet yerinde ve bilgece olmuş. Sorunsuz, kazasız belasız keyfini çıkarın..

Ekran takılmaz diye mutlak bir şey yok. Konu hakkında bilgili olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Aynı modele sahip olmasam da bendeki makyajlı kasa araç için bir kaç yer ile görüşmüştüm garantili takabileceklerini söylediler.

Ancak orjinal teyibini bozmak istemediğimden farklı çözümler arıyorum.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

İşleniyor...
                              X