Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia almak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Collapse
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
new posts

 • İnsignia almak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

  Merhaba öncelikle. Şuan da kendi aracim symbol. Vasat bir araç ve kendi şahsımıza ait beni değerli hissettirecek yüksek segment bir otomobile sahip olmadık bu yüzden siz değerli kullanıcılardan sorularıma objektif cevaplar bekliyorum.

  Her halükarda 70 bin i geçmeyecek, kazasız hatasız boyasız bir araç alacağım. Aklımızda 1.6 CDTI Insignia makyajlı sport veya 1.6 CDTI grand sport exellence veya herhangi bir paket var. Bu segmentte fiyat performans donanım görünüş imaj duruş olarak bu araba beni mest ediyor. Gördükçe uzun uzun hayranlıkla izliyorum ve Allah nasip ederse sahibi olmak istiyorum.

  Öncelikle ilk sorum; bu araç benim genellikle kullanmış olduğum araçlara göre cok uzun görünüyor. Manevra kabiliyeti nasıl? Rahatlıkla aralara girip çıkabilir miyim? Rahat dönüşler sağlayabilir miyim ve park ederken çok zorlar mi ?

  2. Sorum; yakıt tüketimi normal kullanımda ve otoyolda agresif kullanımda ne kadar olur ?

  3. Sorum; araç üzerindeki 1.6 CDTI motorun kronik, bıktıracak ve sık karşılaşılan bir problemi var mı ?

  4. Sorum; bakım ve yürütme maliyetleri segmentine göre pahalı mi ? Zincir değişimi falan özellikle

  5. Sorum; donanımlarla ilgili arızalar, elektrik arızalari gibi sık rastlanılan problemleri var mı ? (Anahtarsiz giris cikis vs)

  6. Sorum; araç genellikle babamda olacak ve işe gidip geldigi için yüksek km yapmiyor ancak çok kısa mesafe yapacak, kısa mesafeden ötürü ekstra problemler yaratır mı? Bir yerde bununla ilgili bir şey okudum.

  7. Sorum; 0-100 ü gerçekten 10.9 mu yoksa daha kısa süreler çıkarabilir mi ve iyi bir şekilde düz yolda 210 lara ulaşabiliyor muyum ?


  Vereceğiniz tüm bilgilere açığım arkadaşlar objektif bir sekilde cevaplarsanız çok teşekkür ederim. Eğer ısınamazsam bunun küçük kardeşi Astra K düşünüyorum.


 • #2
  Öncelikle hoş geldiniz. İnşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz diyerek başlayalım.

  Evet aracın boyu uzun. Manevra kabiliyeti sizin alışmanıza bağlı. Bana garip gelmeyen genişten dönme haraketim ilk defa gören için tır çeviriyormuş algısı verebilir. Henüz marşpiyel hariç dönüş yüzünden aracı sürtmedim. Symbol'den daha geniş ve uzun olduğunu bilerek hareket etmeniz yeterli.

  Agresif kullanımda her türlü yürür ve her türlü yakar çünkü bu araçlar ağır. Dünyada çok daha büyük motorlarla satılsa da Türkie'de biraz ucu ucuna yeten motorları sundular. 1.6 litre motorların 4 tarafının da boşluk olduğunu görünce fındık motor ne demekmiş anlayacaksınız.

  1.6 dizeller görece sorunsuz olsa da zincir değişimi motor indirilerek yapıldığı için işçiliği fazla. Ayrıca bir turbo hortumu yırtılması var ama onun tamiri basit.

  Elektronilk arızalar biraz daha yaşa ve kullanıma bağlı gibi. Değişimi pahalı parça olarak AFL+ farlar ve beyinleri var mesela. Adaptif süspansiyon da ucuz değildir. Ama bunlar zaten bilerek ve isteyerek alınan özellikler.

  Çoğunlukla kısa mesafe kullanılacak araçlar için dizel motor önerilmez. Size sanki B kasa 1.5 SIDI benzinli motor daha çok uyacak gibi.


  Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

  Yorum

  İşleniyor...
  X