Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Mustafa147
    replied
    Ynt: Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Tek Usb girişi. Nefret ediyorum Nefret ediyorum Nefret ediyorum maad

Leave a comment:

• oguzceng
    replied

Sellektörü!!

Leave a comment:

• airlove
    replied

Ali bey'e kesinlikle katılıyorum.Çok nazar var.

Leave a comment:

• aSya
    replied

Bende yazayım.
    En beyenmediğim özelliği çok Tipli oluşu. Sürekli nazar geliyor. Çekiyor.

Leave a comment:

• ocaliskan
    replied

Merhabalar,

Benim Araçla (1.6cdti 136hp) ilgili en büyük sıkıntım yol bilgisayarında toplam tükettiğim yakıtı görememek.
    Anlık verileri görebiliyorum,ortalama değerleri görüyorum fakat geçmişte tükettiğim yakıt miktarını göremiyorum.
    Babamın arabasında (Fluence) bile görebiliyorum.

Leave a comment:

• FacomX
    replied

Muratkartal06 Bey öncelikle welcome

Kendinizi Tanışma bölümünde tanıtırsanız seviniriz.

Leave a comment:

• Muratkartal06
    replied

Şanzıman tıkırtıları bana göre.ayrıca daha kaliteli plastik malzeme kullanılabilir.

Leave a comment:

• Kara Murat
    replied

Aracı ilk çalıştırdığımızda hava sirkülasyonu her zaman dıştan içeriye ayarlı oluyor. Her defasında düğmeye basıp iç sirkülasyon seçiyorum. Keşke buna engel olabilsek..

Bir de cam önündeki orta kısmın cama yansıması kötü oluyor. Araç kamerası koyduğumuzda aynen o görüntüyü çekiyor..

Leave a comment:

• ufukk
    replied

Yan aynalar (hem küçük, hem görüş alanı dar, hem aşağı-yukarı hareketi kısıtlı)
    Bazı noktalarda aşırı kalitesiz malzeme kullanımı
    Koltuk döşemeleri
    Direksiyon tasarımı ve titremesi
    Trim sesi
    Aracı çalıştırınca ve stop ederken aynaların otomatik kapanıp açılmaması ve el freninin otomatik devreye girmemesi
    CC ile kullanırken ayarlanan hızı görememek, otomatik mod'da hangi viteste olduğunu görememek
    Arka yaşam alanının D segmenti standartlarının altında olması
    Direksiyonun ağırlığı ve buna rağmen yüksek hızlarda hissizliği
    Bagaj zeminindeki absürd çıkıntı
    Standart ses sisteminin ses kalitesi ve orta ekranın cama yansıması, ayrıca çağın çok gerisinde olması

Araç eşime ait 2011 model 2.0 CDTI Edition Elegance. Maddeler biraz fazla oldu ama aklıma ne geldiyse yazdım, tamamen objektif olarak. Bu aralar kendime de Insignia bakıyorum; bu kadar eleştirmeme rağmen şu anda 2. el olarak alınabilecek en mantıklı araçlardan biri. Yol tutuşu ve sürüş zevki çok başarılı.

Leave a comment:

• vetadomer
    replied

ses sistemi
    yan aynalar
    2.el fiyatı
    silecek suyu haznesi
    çeki demiri kapağı
    0-100
    torpido
    çakmaklık direk çalışmıyor
    yağmur sensörü

Leave a comment:

• hOpe
    replied

Merhaba arkadaşlar,

bende bu başlığı görünce baştan sona okudum ve beğenilmeyen yönler aşağı yukarı aynı gibi.

bende bir kaç not eklemek istiyorum.

*Yan aynalar banada biraz küçük geliyor.
    *herkesin ortak sorunu parke taşlı gibi yollarda gelen trim sesi.
    * en önemli sorunum bitmek bilmeyen direksiyonun kafasına göre titremesi. bi titriyor bi titremiyor.

ama sonuç olarak o benim dostum

Leave a comment:

• myurumez
    replied

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer
    Apple Lightning kablosunun pinleri eşleşmiyor olabilir o zaman. O halde ona da çözüm var Lightning Usb çoğaltıcı alacağız ve yüzde 99 çalışacak ama Türkiyede bulurmuyuz bilemem yurt dışında çinde çok var.

görüldüğü gibi İphone Lightning kablosunun birebir aynı pinlisi. İş görecektir. Tr de bulursak iyi olur. Diğerlerinin çalışmama sebebi 3.0 desteklememesi ve pin yapılarının Standart eski tip olmasıdır. Bunla çözülür bence.

EDIT: Evet kısaca bi araştırdım dediğim gibi Lightning Iphone kablosu 8 Pinli Diğer standart 2.0 USB ler 5 pinli. Dolayısı ile büyük ihtimal Carplay çalışmıyor diyen arkadaşta Telefon şarj oluyordur ama Carplay datası gitmiyordur, çünkü yeterli Pin sayısına karşılık gelen bağlantı yok. Ya da datalar eşleşiyordur ama enerji gelen pinler boştadır ve dolayısı ile şarjda yemiyordur.

8 Pin destekli HUB almamız gerek

-------------------------------------------------------------------------------------

Tr de göremedim Aliexpresste 9 dolar falan. Bu lazım bize işte.

http://www.aliexpress.com/item/5-in-...260035292.html
    Features:
    Supports SD(HC), SD(XC), Mini SD, MMC, MMC 4.0, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, MS
    Duo Magic Gate, M2, Micro SD/T-Flash card.
    3 High-Speed ports of USB hub for USB devices connecting for iPad
    Can connect large current USB devices, such as camera,keyboard,mobile hard disk etc.
    All USB devices connected for iPad working at the same time
    For iPad automatically opens the photos after you making a connection, which lets you choose the pictures you wanted to import.
    When sync for iPad to your PC or Macbook, the photos are added to your PC photo library.
    JPEG, RAW and more formats are supported

YA DA 3.0 USB HUB 8 PİNLİ OLANLARI DENEYECEĞİZ. MEDIAMARTTA 85 TL FALAN AŞAĞIDAKİ ÜRÜN. ELİNDE 3.0 HUB OLANLARDA DENEYİP SONUCU BELKİ YAZARLAR
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/prod...b-1156890.html
    Telefon şarj ediyor onda sıkıntı yok ama car play bağlantısını gerçekleştirmiyor. applen onay verdiği bir hub bulabilirsem onu alıp deneyeceğim olursa buran paylaşırım.

Leave a comment:

• Tolga Karaca
    replied

Her gördüğümde yazasım gelen bir sorun; yan aynalar kesinlikle çok yetersiz ve dijital ısı ayar dokunmatiğinin ergonomisi berbat.

Leave a comment:

• Tolga Karaca
    replied

Orjinal yazı sahibi: Oguz_75
    0-30 hızlanması.Klimalı halde ise bayılıyor resmen.Bizimki 180 bg. Yeni jenerasyonda da aynı sıkıntı varmı?
    Kullandığım çoğu aracın aksine (dizel Focus um da da aynısı olurdu) Insignia da da klimayı açınca 1 ve 2. viteste gaz pedalı tepkileri bir nebze hızlanıyor.

Makyajlı kasada bu sorun açısından farklı yazılım kulanılmış olabilir + yeni 1.6 turbo motorun alt devirleri daha yüksek torka sahip.

Bu arada benim araç da 27km ye gelip 3. vitese geçene kadar resmen dizginlenen bir hızlanma isteğine sahip; 3. viteste şanzımandan gelenmekanik uğultu kayboluyor ve araba gaza dokunmayla burnunu kaldırmaya başlıyor.

Leave a comment:

• selcuktuncer
    replied

Apple Lightning kablosunun pinleri eşleşmiyor olabilir o zaman. O halde ona da çözüm var Lightning Usb çoğaltıcı alacağız ve yüzde 99 çalışacak ama Türkiyede bulurmuyuz bilemem yurt dışında çinde çok var.

görüldüğü gibi İphone Lightning kablosunun birebir aynı pinlisi. İş görecektir. Tr de bulursak iyi olur. Diğerlerinin çalışmama sebebi 3.0 desteklememesi ve pin yapılarının Standart eski tip olmasıdır. Bunla çözülür bence.

EDIT: Evet kısaca bi araştırdım dediğim gibi Lightning Iphone kablosu 8 Pinli Diğer standart 2.0 USB ler 5 pinli. Dolayısı ile büyük ihtimal Carplay çalışmıyor diyen arkadaşta Telefon şarj oluyordur ama Carplay datası gitmiyordur, çünkü yeterli Pin sayısına karşılık gelen bağlantı yok. Ya da datalar eşleşiyordur ama enerji gelen pinler boştadır ve dolayısı ile şarjda yemiyordur.

8 Pin destekli HUB almamız gerek

-------------------------------------------------------------------------------------

Tr de göremedim Aliexpresste 9 dolar falan. Bu lazım bize işte.

http://www.aliexpress.com/item/5-in-...260035292.html
    Features:
    Supports SD(HC), SD(XC), Mini SD, MMC, MMC 4.0, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, MS
    Duo Magic Gate, M2, Micro SD/T-Flash card.
    3 High-Speed ports of USB hub for USB devices connecting for iPad
    Can connect large current USB devices, such as camera,keyboard,mobile hard disk etc.
    All USB devices connected for iPad working at the same time
    For iPad automatically opens the photos after you making a connection, which lets you choose the pictures you wanted to import.
    When sync for iPad to your PC or Macbook, the photos are added to your PC photo library.
    JPEG, RAW and more formats are supported

YA DA 3.0 USB HUB 8 PİNLİ OLANLARI DENEYECEĞİZ. MEDIAMARTTA 85 TL FALAN AŞAĞIDAKİ ÜRÜN. ELİNDE 3.0 HUB OLANLARDA DENEYİP SONUCU BELKİ YAZARLAR
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/prod...b-1156890.html

Leave a comment:

İşleniyor...
X