Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İstanbul'da 2016 model 1.6 CDTI Insignia zincir değişimi için servis tavsiyesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İstanbul'da 2016 model 1.6 CDTI Insignia zincir değişimi için servis tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba,

2016 Insignia aracımın zincirinin değişmesi gerekiyor. Tüm bakımlarını Opel Gerçek'te yaptırıyorum normalde fakat bu işlem için 30 bin lira fiyat çıkardılar. Açıkçası ekonomik olarak bunu karşılayabilecek durumda değilim. İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz güvenilir özel bir servis var mı?

Öncelikle geçmiş olsun diyeyim, aslında bu zincir seti 450.- Euro cıvarında bir parça ,%20 işçilik olsa 90.- Euro.Hepsi 540.- Euro.
    30 bin tl çok uçuk bir rakam,bir yanlışlık olmasın? Aşağıdaki bağlantıya bir göz atarsanız faydalı olabilir.

Gerçi bizim paramız pul oldu,ben sağ aynayı elektrik direğine çarpıp kırdım. komple ayna (gövde,cam, kapak, motor) 13.000.- TL dediler ,
    şükür ki motor sağlam çıktı, gövdeyi de tamir ettiler, ayna camı, kapak, boya 2.800.- tl paçayı kurtardım. Umarım siz de 11/12 bin tl ile
    sorunu çözersiniz, geçmiş olsun tekrar.

https://www.onlineyedekparca.com/uru...r-seti-orjinal

Yorum

Teşekkür ederim. Şöyle ki parça fiyatı serviste de aşağı yukarı aynı. Bu işlemi yaparken ek olarak yağ pompasını da değiştiriyorlarmış. İlerleyen zamanlarda yağ pompası arıza yaparlarsa yine motoru indirmek gerekirmiş. 5 bin lira da buna değer biçiyorlar. Geri kalan kısım ise işçilik yazıyorlar. Özetle 30 binin yarısı malzeme yarısı işçilik. Dün İkitelli Fırat Opel ile görüştüm. Yağ pompasını değiştirmeye gerek yok dediler. Parça + işçilik 13 bin liraya yaparız diyorlar.

Yorum

Araç 100 bini geçmedi ise yağ pompasının değişimine gerek yok,düzgün kullanımda ona kolay birşey olmaz.
        Kötü yağ, bakım aralıklarına riayet etmeme gibi haller yoksa seti değiştirip devam edin derim.

Yorum

Araç 180 bin km'de 100 binde iken satın aldım. Öncesine dair çok bilgim yok ancak aldıktan sonra tüm bakımlarını periyodunda Opel Gerçek'te yaptırdım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tgrl View Post
            Arkadaşlar merhaba,

2016 Insignia aracımın zincirinin değişmesi gerekiyor. Tüm bakımlarını Opel Gerçek'te yaptırıyorum normalde fakat bu işlem için 30 bin lira fiyat çıkardılar. Açıkçası ekonomik olarak bunu karşılayabilecek durumda değilim. İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz güvenilir özel bir servis var mı?
            İstanbul Avrupa yakasında Nisa oto Hüseyin usta var YouTube girerseniz orada bu zincir değişimi ile ilgili videoları var bu işin ehli bir görüşün
            Insignia 2014 1.6 SIDI 170 hp AT Cosmo siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tgrl View Post
              Araç 180 bin km'de 100 binde iken satın aldım. Öncesine dair çok bilgim yok ancak aldıktan sonra tüm bakımlarını periyodunda Opel Gerçek'te yaptırdım.
              O zaman yağ pompası değiştirme zamanı gelmiş de geçmiş bile,bu zamana kadar yatak sarması vb yaşanmadığı için şanslısınız.Bakın,altınızdaki araba en az 700 bin tl, yapacağınız masrafa değer bence.Yalnız sanayide, orada burada değil yetkili serviste uygulama yapılsın, bir aksilik olduğunda karşınızdaki muhatap sağlam, yetkili ve dirayetli bir müessese olsun derim.Esenlikler.

Yorum

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. İkitelli Fırat Opel'e gösterdim aracı. Forumda tavsiye edilen bi yer olduğunu gördüm görüşünce güven de verdiler. Kullanılacak parçaları yapılacak işlemleri anlattılar. Fiyatta da anlaştık bıraktım aracı işlemleri yapmaları için. Yağ pompası hariç 15 bin liraya anlaştık. Tavsiyenize uyup yarın sabah onun da değişimini talep edicem. Nisa otoyu da duydum fakat Fırat Opel'in castrol servisi olduğunu görüp güven de duyunca kararımı verdim. Aracı alınca yine durum bilgilendirmesi yapacağım. İlginiz için teşekkür ederim.

Yorum

2 gün önce aracı teslim aldım. Zincir değişimine ek olarak tekleme problemi için kurum temizliği yapıldı, enjektör geri dönüşüm hortumu değişimi yapıldı. Bakım sırasında süpriz olarak dizel partikül filtresinin dağıldığını tespit ettiler. Yeni filtrenin fiyatlarını duyunca partikül iptal işlemi uygulattım. Şu ana kadarki deneyimim gayet güzel temiz bi işçilik yapmışlar. Araç eskisine göre çok daha iyi tepkiler veriyor. Fırat Opel'den Harun Bey sağolsun gayet ilgiliydi. İşlemlere dair fotoğraflar paylaşarak hangi durumda olduklarını olan biteni bilgilendirdiler.

Yorum

Gergi kütüğünün contasını da taktılar mı.?

Bu problem asıl nedeni fabrikadan itibaren bu contanın takılmamış olması.

Yorum

İşleniyor...
                    X