Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eski mesajlarınız neden düzenlenemiyor - Mesaj Düzenlemelerle İlgili Duyuru

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Eski mesajlarınız neden düzenlenemiyor - Mesaj Düzenlemelerle İlgili Duyuru

Sayın Üyelerimiz,

Zaman zaman bazı üyelerimizin, özellikle de forumdan ayrılacak üyelerin eski mesajlarını düzenleyerek mesaj içeriğini silmesi, mesajı boş bırakması forumumuzu veri kaybına uğratmaktadır.
    Bu davranışlar duruma göre silinen mesajdan önceki veya sonraki mesajları da anlamsızlaştırarak konu düzenini bozabiliyor.
    Ayrıca işi düştüğünde forum imkanlarını kullanıp da ayrılırken iyi veya kötü bilgiler içeren mesajları temizleyerek forumdan ayrılmak hem forum kültürüne aykırıdır hemde diğer üyelere saygısızlıktır.

Bu sebeple mesaj düzenlemelere bir sınırlama getirilmiştir. Mesajınızı yazdıktan itibaren 12 saat içinde mesajınızda dilediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. 12 saatin ardından düzenleme için Yönetim'e pm (mesaj) atabilir yada düzenlenecek mesajın sağ alt kısmındaki "Moderatöre Bildir" butonunu kullanarak Yönetim'e bildirebilirsiniz.
    *Düzenleme uygun görüldüğü taktirde yapılır, veri kaybına sebep olacak veya kurallara aykırı bir durum gerektirecek düzenlemeler yapılmayacaktır.

Anlayışınız için tüm üyelerimize Teşekkür Ederiz.
    InsigniaTeam

Ynt: Eski mesajlarınız neden düzenlenemiyor - Mesaj Düzenlemelerle İlgili Duyuru

Bu uygulama pekte mantıklı olmamış malesef yönetim.

Yorum

Ynt: Eski mesajlarınız neden düzenlenemiyor - Mesaj Düzenlemelerle İlgili Duyuru

hatalı açtığım konuyu nasıl sileceğim ? örneğin bir haberi burada bildirdim ancak fason olduğunu anladım ne yapıcam

Yorum

Bence çok doğru bir karar olmuş, yönetimin kontrolü altında olması.
        Tebrikler yönetim.
        [IMG width=500]http://i1134.photobucket.com/albums/m615/nester54/IMG_5063-Kopya.jpg[/img]

[move][b]Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım edemez. PESTALOZZİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Onat89
          hatalı açtığım konuyu nasıl sileceğim ? örneğin bir haberi burada bildirdim ancak fason olduğunu anladım ne yapıcam
          Bu zamana kadar öyle birşey olmadı ama olduğunda farkedilince konu silinir yada farkedilmezse moderatöre bildirilebilir. Yada konunun gidişatına göre muhabbete devam edilebilir
          InsigniaTEAM

Yorum

ee peki gündelik değişmesi gereken bir konu başlığı ve içeriği varsa o zaman sürekli yönetimle iletişime geçilip mi düzenlenecek ikincisi sonucta kişiler burda özel şeylerinide paylaşıyor üyeliğini iptal edilmesini talep ederken kendine ait özel mesajlarını açtığı konularını yada herşeyini silmek istiyor buna kendi karar veremeyecek mi ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
              ee peki gündelik değişmesi gereken bir konu başlığı ve içeriği varsa o zaman sürekli yönetimle iletişime geçilip mi düzenlenecek ikincisi sonucta kişiler burda özel şeylerinide paylaşıyor üyeliğini iptal edilmesini talep ederken kendine ait özel mesajlarını açtığı konularını yada herşeyini silmek istiyor buna kendi karar veremeyecek mi ?
              Liste oluşturma gibi zaman zaman düzenlenmesi gereken mesaj içeriklerini Yönetim takip ederek gerekli düzenlemeleri yapabilir.

Özel bilgilerin paylaşımı kişilerin kararına bağlıdır. Paylaşım yapılan ortamın "internet" olduğunu unutmamak gerekir.
              Üyelik iptali söz konusu olduğunda silinmesi istenen mesajlar zamanı geldiğinde kişinin özeli göz önünde bulundurarak değerlendirilir.
              *Düzenleme uygun görüldüğü taktirde yapılır, veri kaybına sebep olacak veya kurallara aykırı bir durum gerektirecek düzenlemeler yapılmayacaktır.

Bu karara uzun süreçli bir gözlemle artılar ve eksiler değerlendirilerek karar verilmiştir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yönetim
                Liste oluşturma gibi zaman zaman düzenlenmesi gereken mesaj içeriklerini Yönetim takip ederek gerekli düzenlemeleri yapabilir.

Özel bilgilerin paylaşımı kişilerin kararına bağlıdır. Paylaşım yapılan ortamın "internet" olduğunu unutmamak gerekir.
                Üyelik iptali söz konusu olduğunda silinmesi istenen mesajlar zamanı geldiğinde kişinin özeli göz önünde bulundurarak değerlendirilir.

Bu karara uzun süreçli bir gözlemle artılar ve eksiler değerlendirilerek karar verilmiştir.
                Tamam benimde dediğim bu işte ben mesela silinmesini istediğim konular olduğu zaman bunun kararını ben veririm sonuçta açtığım konuların ve-veya mesajların kendi öz irademle silinmeyeceğine dair ne bir mukavele nede bir kontrat imzalamadım sonuöta burda bu konuda kimse art niyet göstermedikce istediği konuyu istediği mesajını silebilir ki art niyet gözetilmiyorsa buna kimse karışamaz şayet art niyet varsa ancak o zaman değerlendirmeye açılabilir...

"Özel bilgilerin paylaşımı kişilerin kararına bağlıdır. Paylaşım yapılan ortamın "internet" olduğunu unutmamak gerekir."
                Deniliyor , bununla beraber burda ki dostluk ve kardeşlik ortamı anlık gerekler ve paylaşımlarda tamamen kişiyi ilgilendirir buranın bir internet ortamı olduğunu herkes biliyor gün gelir paylaşmakta sakınca duymadıüı şeyler gün gelir kişinin kendisini rahatsız edebilir buda tamamen kişinin kend,ini bağlar sen bunu silemessin veya silebilirsin diye bir hüküm verilemez.

böyle şeylerle kontrol sağlanmaz kişilerin paylaşım paylaşma veya paylaşmama haklarını kısıtlar...
                ikinci konu mesajlarda değişiklik konusu her forumda mevcut şimdi böyle bir kısıtlama çok mantıksız sonuçta değiştireceğim şeyleri değiştirme hakkınada sahibim.

Ben böyle bir uygulamanın kaldırılmasını talep ediyorum...

Yorum

Tamam benimde dediğim bu işte ben mesela silinmesini istediğim konular olduğu zaman bunun kararını ben veririm sonuçta açtığım konuların ve-veya mesajların kendi öz irademle silinmeyeceğine dair ne bir mukavele nede bir kontrat imzalamadım sonuöta burda bu konuda kimse art niyet göstermedikce istediği konuyu istediği mesajını silebilir ki art niyet gözetilmiyorsa buna kimse karışamaz şayet art niyet varsa ancak o zaman değerlendirmeye açılabilir...

"Özel bilgilerin paylaşımı kişilerin kararına bağlıdır. Paylaşım yapılan ortamın "internet" olduğunu unutmamak gerekir."
                  Deniliyor , bununla beraber burda ki dostluk ve kardeşlik ortamı anlık gerekler ve paylaşımlarda tamamen kişiyi ilgilendirir buranın bir internet ortamı olduğunu herkes biliyor gün gelir paylaşmakta sakınca duymadıüı şeyler gün gelir kişinin kendisini rahatsız edebilir buda tamamen kişinin kend,ini bağlar sen bunu silemessin veya silebilirsin diye bir hüküm verilemez.

böyle şeylerle kontrol sağlanmaz kişilerin paylaşım paylaşma veya paylaşmama haklarını kısıtlar...
                  ikinci konu mesajlarda değişiklik konusu her forumda mevcut şimdi böyle bir kısıtlama çok mantıksız sonuçta değiştireceğim şeyleri değiştirme hakkınada sahibim.

Üye mesajını silindikten sonra art niyet olup olmamasının bir önemi kalmaz, çünkü ortada değerlendirecek bir mesaj kalmaz.
                  Bu zamana kadar hiçbir üyemizi mağdur etmediğimiz gibi bundan sonra da etmeyi düşünmüyoruz.
                  Burada alınan karar, foruma yazılan mesajların olduğu gibi kalacağını belirtmiyor. Bir mesajın düzenlenmesi gerektiğinde hem forum hem üye açısından en uygun karar verilerek gerekli düzenleme yapılacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmamalı.
                  Silinmesi veya düzenlenmesini istediğiniz mesaj varsa iletebilirsiniz.

Saygılar

(Dileyenler diğer forumların yapısını ve ortam kalitesini değerlendirebilir.)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yönetim

Üye mesajını silindikten sonra art niyet olup olmamasının bir önemi kalmaz, çünkü ortada değerlendirecek bir mesaj kalmaz.
                    Bu zamana kadar hiçbir üyemizi mağdur etmediğimiz gibi bundan sonra da etmeyi düşünmüyoruz.
                    Burada alınan karar, foruma yazılan mesajların olduğu gibi kalacağını belirtmiyor. Bir mesajın düzenlenmesi gerektiğinde hem forum hem üye açısından en uygun karar verilerek gerekli düzenleme yapılacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmamalı.
                    Silinmesi veya düzenlenmesini istediğiniz mesaj varsa iletebilirsiniz.

Saygılar

(Dileyenler diğer forumların yapısını ve ortam kalitesini değerlendirebilir.)
                    gün gelir isteyebilirim ve o zaman bu tarz şeyler ile karşılaşmak istemediğim için şimdiden rahatsızlığımı belitmek istedim,
                    Diğer forumların yapısını veya kalitesini değerlendirmeye gerek yok sonuöta verilmiş bir kararın artısını ve eksisini değerlendiriyoruz bunda bu kadar huzursuzlanacak bişey yok.

mağduriyet kişilere göre farklılık gösterebilir mağdur edilenden haberinizde olmaya bilir yada mağdur olan kişi bu duruma serzenişte bulunmak istemeyedebilir bu zamana kadar böyle bir uygulama olmadan sıkıntı yaşamadan devam edildi zaten bundan sonra insanları tek düzeliğe veya ne yazdıklarını değiştirmek için izin almaya zorlamak yakışıda değil.
                    isteyen bir cümle hatasınıda değiştirmek isteyebilir geçmişte güle oynaya açtığı bir konuyu daha sonradan silmekte isteyebilir bu kişinin kendi hür iradesi ile alakalıdır buna gem vurmaya gerek yok bu forumun güzel tarafı herkesin istediği içinden geldiğini yazması yeri geldiği zaman değiştirmek istediğinde değiştirebilmesi olmalıdır çağrı kardeş.

Yorum

Tebrikler çok doğru bir karar. clapclap
                      Madem bir forumdayız ve bir takımız bu foruma yazdıklarımızla değer katmalı ve
                      biraz daha düşünerek yazmalıyız.

Yorum

gün gelir isteyebilirim ve o zaman bu tarz şeyler ile karşılaşmak istemediğim için şimdiden rahatsızlığımı belitmek istedim,
                        Diğer forumların yapısını veya kalitesini değerlendirmeye gerek yok sonuöta verilmiş bir kararın artısını ve eksisini değerlendiriyoruz bunda bu kadar huzursuzlanacak bişey yok.

mağduriyet kişilere göre farklılık gösterebilir mağdur edilenden haberinizde olmaya bilir yada mağdur olan kişi bu duruma serzenişte bulunmak istemeyedebilir bu zamana kadar böyle bir uygulama olmadan sıkıntı yaşamadan devam edildi zaten bundan sonra insanları tek düzeliğe veya ne yazdıklarını değiştirmek için izin almaya zorlamak yakışıda değil.
                        isteyen bir cümle hatasınıda değiştirmek isteyebilir geçmişte güle oynaya açtığı bir konuyu daha sonradan silmekte isteyebilir bu kişinin kendi hür iradesi ile alakalıdır buna gem vurmaya gerek yok bu forumun güzel tarafı herkesin istediği içinden geldiğini yazması yeri geldiği zaman değiştirmek istediğinde değiştirebilmesi olmalıdır çağrı kardeş.
                        Şuan düzenlenmesini veya silinmesini istediğiniz mesajınız yoksa neden rahatsızsınız? Böyle bir isteğiniz varsa belirtirsiniz, istediğiniz yapılmazsa o zaman durumdan rahatsızlığınızı anlayabiliriz.
                        Verilen kararın artısını eksisini daha önce de belirttiğimiz gibi uzun zamandır değerlendiriyoruz. Böyle bir uygulama olmadan sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını forumdaki tüm mesajları gözden geçirerek biz takip ettik, bu zamana kadar eksiler çoğalarak devam ettiği için böyle bir karar verildi, bir süre de bu karar üzerinden durum gözlenecektir.

Bizce de huzursuzlanmanızı gerektirecek bir durum yoktur, alınan kararlarda bir yanlış olduğunu düşünmüyoruz.
                        Yine daha önce belirtildiği gibi konuları ve mesajları aykırı bir durum olmadan silmek diğer üyelere saygısızlıktır. Bir üyenin kendi konusunu silmesi, konu içine mesaj yazan birçok üyenin de mesajını birlikte siler. Ayrıca daha önce yaşandığı gibi üye açtığı konuyla ortalığı karıştırdıktan sonra keyfine göre konuyu sildiği zaman incelenmesi gereken mesajlar ortadan kaybolacak ve belki uzaklaştırılması gereken üye hakkında verilecek kararı da etkileyecektir.

Biz burada sayfalarca açıklama yapsak da sizin istediğiniz sonuç olmadan ikna olmayacağınız belli bir durumdur. Bu sebeple konuyu daha fazla uzatmaya gerek görmüyoruz.
                        Siz konuyu sadece kendi ihtiyacınız üzerinden değerlendirip özel bilgilerinizi silebilmeyi düşünüyorsunuz. Biz forumun genelini göz önünde bulundurarak değerlendirmeler yapıyoruz.
                        Forumda veri kaybına sebep olacak düzenlemelerin yapılmayacağını belirtmiştik. Özel ve kişisel bilgiler ayrı bir durumdur, zamanı geldiğinde mesajlar incelenerek düzenlenebilir.
                        Şöyle de bir gerçek var ki, forumların genel olarak büyük çoğunluğunda üyelerin konularını ve mesajlarını silme yetkisi yoktur.

Saygılar.

(Sorularınız için Buradan pm atınız)

Yorum

İşleniyor...
                        X