Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ezilen marşpiyel...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ezilen marşpiyel...

Merhaba 2014 insignia cosmo sahibiyim geçenlerde aracımın maşpiyelini birazcık ezdim görüntü olarak hiç hoşnut olmadığım için yaptırmak istiyorum fakat aracın rengi lacivert olduğu için boyayı tutturamıyorlar daha önce bunu yaşadım dikkatli bakıldığında göze hoş gelmiyor sizce kasko ile yetkili servise mi gitmeliyim yoksa sizlerin Anadolu yakasında tavsiye edebileceği ustalar varmı?iyi forumlar...

Öncelikle hoş geldiniz. Kendinize ait bir tanışma konusu açarsanız hem sizi daha iyi tanımış oluruz hem de adet yerini bulmuş olur.

Sorunuza gelince lacivert dediğiniz renk eğer su mavisi (aqua blue) ise aynı renk araca sahibim ve benim de başıma geldi. O bölge pütür kaplı olduğu için yapılacak boya zaten kaportanın diğer yerleri gibi etki vermeyecektir. Ben zamanında yetkili serviste yaptırmıştım. Bir servis kesip tamir edip takmayı önermişti, diğer bir servis çektirme ve boyama teklif etti, ben de diğer servise yaptırmıştım.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bahsedilen bolgede en cok kedip tamir etme yontemi uygulaniyor parca uzun tek bir parca calisimak icin zor ve sert bir parca eger cekilebiliyorsa cekilsin ama kesilip yspilirsada sorun olmaz renkte tutturulur

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Badkid View Post
        Merhaba 2014 insignia cosmo sahibiyim geçenlerde aracımın maşpiyelini birazcık ezdim görüntü olarak hiç hoşnut olmadığım için yaptırmak istiyorum fakat aracın rengi lacivert olduğu için boyayı tutturamıyorlar daha önce bunu yaşadım dikkatli bakıldığında göze hoş gelmiyor sizce kasko ile yetkili servise mi gitmeliyim yoksa sizlerin Anadolu yakasında tavsiye edebileceği ustalar varmı?iyi forumlar...
        Merhaba , ben de ciddi şekilde çizdim orayı ancak düzelttirmenizi tavsiye etmem , o parça aracın tavanından ön cam yan çıtasına kadar yekpare bir parça , orayı düzeltmek için ya çektirme yapılması lazım ya da kesilip yeni parça kaynatılması lazım ki eğer yırtık yoksa bence hiçbir şey yaptırmayın.
        Benim aracım da aynı renk , sanayiden küçük bir miktar boya alıp boyadım inanın eğilip bakılmazsa hiç farkedilmiyor bile.
        Zaten en çok çamur ve kir tutan yer olduğu için sizden başka kimse farketmez merak etmeyin.
        O bölge pütürlü bir yüzey olduğu için boyadığım zaman dalgalanma bile belli olmuyor.
        1.6 T - COSMO - DVD 800

Yorum

eğer çok rahatsız ediyorsa abs plastikden opc still maşpiyel takımları satılmakda tuningshoplarda.
          Opel İnsignia 2009 - 2016 İrmscher Yan Marşpiyel Seti (plastik) 189,00 TL ile n11.com'da! Spor Tampon fiyatı ve özellikleri, Aksesuar & Tuning kategorisinde.

Yorum

Köşeli bir kaldırımda sağ kapı altında 25 cm lik bir ezik meydana geldi. Arabam makyajlı beyaz insignia. Kaportacı arkadaşım önce boyayı kazıdı. Çektirme yaptı. Arkasından boyacı pütürlü boya uyguladı. Hiç belli olmuyor. Bence en iyisi çektirme. Bir müddet sonra arabanızın başına böyle bir şey gelmiş olduğunu bile unutacaksınız.

Yorum

Merhaba çektirmek ile pek olmayacaklar sanırsam parça kaynatılması lazım gibi geldi yakın zamanda en yakın yetkili servise gitmeyi düşünüyorum ..
              You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 1 photos.

Yorum

bunda büyük bir sorun yok, çektirmeyle kısmen şekil verilir, köşelerden ezilmiş, kaportacı iyi yapar o işi.
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Eğer çok görünürde bişey yoksa yaptırma. Bende hatasız boyasız orjinal aracımı aldım sonrasında marşpiyelinde ufak bi ezilme gördüm moralim dahi bozulmadı aracın nazar boncuğu . yıkamacı farketti detaylı bakınca anlaşılıyor. Çektirme vs hiçbir işlem uygulamayıcağım. İlerde belki abartmamak kaydıyla marşpiyel eki taktırırım sorun tamamiye çözülür

Yorum

İşleniyor...
                  X